reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Cześć dziewczyny, mam do Was pytanie,
miesiąc temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży (wskazywał na to test i BHCG - dodatni), ale na drugi dzień zaczęłam od rana plamić, a później krwawić. Pojechałam do szpitala, gdzie pani ginekolog powiedziała, że była to najprawdopodobniej ciąża biochemiczna, ale w razie czego przepisała mi duphaston na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Wybrałam połowę opakowania.
Teraz okres spóźnia mi się 3, 4 dni, dlatego chciałam się dowiedzieć czy to jest naturalne po duphastonie?
 
reklama
DESSOUS- każdy organizm różnie reaguje-znajoma dostaje @ po duphastonie po 7 dniach od odstawienia...ja brałam luteinę to dostaje @ po 2 dniach od odstawienia..

wrazie co ,jak brak @ bedzie sie przedłużał to proponuje bete lub tel.do gina:tak:
pozdrawiam:-)

WIKULA- &&&&&&&&&&&&&&:tak:;-):tak:ile jeszcze dni czekania ??
 
mama05 no sęk w tym, że Duphaston brałam przez 4, 5 dni? Już nawet nie pamiętam, w każdym razie króciutko, bo zorientowałam się, że jednak mam okres, więc mniej więcej w okolicach 20 lutego już był odstawiony, nawet szybciej Bóle podbrzusza są, od krzyża trochę mniej, piersi nabrzmiałe, ale okres coś nie idzie. Oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam test, ale nie z porannego moczu, był dość rozcieńczony, więc nawet w razie "wu" wyszedłby negatywny.
Sama nie wiem czy taka niewielka ilość progesteronu wpłynęłaby na cykl:confused:
No nic to, poczekam parę dni, jak się @ nie pojawi, to zrobię kolejny :)
 
pok wydaje mi sie, ze nie ma sensu IUI bo to glownie sie robi jak nasienie jest zle. Wszystkiego musze sie wypytac gina. Teraz znow mi da dupka i znow kolejna wizyta z nowym cyklem.. musze sie z nim wreszcie rozmowic bo tylko przepisuje,a efektow nie ma. Niech mnie skieruje na hsg czy jak..
 
macku- a jaka była armia twojego meża z tobą wszystko w porzadku ??
Otatnie badania:
Badanie nasienia 14.02.2011/17.02.2011(przed IUI)
Barwa – szara/szara
Upłynnienie – 15min./15min.
Objętość (ml) – 3/2
Lepkość (cm) – 0/0
Ph – 7,8/7,8
Koncentracja (mln/ml) – 5/50
Ruch typu A (%) – 0/10
Ruch typu B – 10/10
Ruch typu C – 20/20
Ruch typu D – 70/60
Całkowita liczba plemników w ejakulacie (mln) – 15/100

WBC (mln/ml) – 0,5/0,5
Morfologia (%) – 5/10
Test eozynowy (%) – 15/15
Aglutynacja – 0/0

Ze mna obecnie wydaje sie byc wsio oki...
a ja mam owulke :-D heh w koncu :-)
Gratki!:tak:

macku sama sobie daje bo chociaz nie boli w porownaniu do pielegniarki, ktora mi raz dala. Dwa biore bo jeden na mnie nie działa.

To moze najpierw HSG, a pozniej jak cos laparo... Bo IUI chyba w moim przypadku nie ma sensu
Aham. Mnie bolalo bardziej lub mniej w zaleznosci od tego, ktora babka robila:tak:

Lekarze czesto proponuja taka kolejnosc: Hsg, ze 2 IUI, a pozniej dopiero laparoskopie.
A u Ciebie stwierdzono, dlaczego pecherzyki kiepsko rosna?


jajowody mozna udroznic przede wszystkim podczas laparo. HSG moze "przy okazji" usunac male zrosciki. Mi gin tez tlumaczyl, ze najpierw HSG i jesli tam wyjdzie niedroznosc, ktora sie nie usunie podczas badania, to wtedy laparo i IUI.
Nalezy jendak pamietac, ze podczas laparo mozna wykryc i od razu sprobiwac "naprawic" endometrioze :tak: To tez czesta przyczyna niepowodzen...

mama05 no sęk w tym, że Duphaston brałam przez 4, 5 dni? Już nawet nie pamiętam, w każdym razie króciutko, bo zorientowałam się, że jednak mam okres, więc mniej więcej w okolicach 20 lutego już był odstawiony, nawet szybciej Bóle podbrzusza są, od krzyża trochę mniej, piersi nabrzmiałe, ale okres coś nie idzie. Oczywiście nie wytrzymałam i zrobiłam test, ale nie z porannego moczu, był dość rozcieńczony, więc nawet w razie "wu" wyszedłby negatywny.
Sama nie wiem czy taka niewielka ilość progesteronu wpłynęłaby na cykl:confused:
No nic to, poczekam parę dni, jak się @ nie pojawi, to zrobię kolejny :)
Jesli dupka bralas w zeszlym cyklu to obecnie nie ma raczej juz wplywu na cykl. Ja bym stawiala na jakies hustawki hormonow, w zwiazku z ciaza biochemiczna.

pok wydaje mi sie, ze nie ma sensu IUI bo to glownie sie robi jak nasienie jest zle.
...albo jest wrogi sluz. Jest to u Was wykluczone?
 
pok wydaje mi sie, ze nie ma sensu IUI bo to glownie sie robi jak nasienie jest zle. Wszystkiego musze sie wypytac gina. Teraz znow mi da dupka i znow kolejna wizyta z nowym cyklem.. musze sie z nim wreszcie rozmowic bo tylko przepisuje,a efektow nie ma. Niech mnie skieruje na hsg czy jak..

tak jak napisalam - IUI nie tylko kiedy nasienie jest kiepskie. Robi sie IUI rowniez gdy z nasieniem jest wszystko ok. Innymi wsakazaniami do IUI sa: nieplodnosc idiopatyczna (bez ustalonej przyczyny, wszystkie wyniki ok a dzidzi i tak nie ma. moj gin ma polityke czekania 1,5 roku na IUI - w sensie, zeby w sumie starania trwaly 1,5 roku), wrogosc sluzu (miala robione to badanie? Moze byc z nasieniem wszystko ok, z Toba tez a sie okaze, ze w Twoim sluzie plemniki Twojego meza nie maja szans przezyc) i kilka innych - specjalistki od IUI mnie peweni zaraz poprawia. :)

Nalezy jendak pamietac, ze podczas laparo mozna wykryc i od razu sprobiwac "naprawic" endometrioze :tak: To tez czesta przyczyna niepowodzen...

***
Jesli dupka bralas w zeszlym cyklu to obecnie nie ma raczej juz wplywu na cykl. Ja bym stawiala na jakies hustawki hormonow, w zwiazku z ciaza biochemiczna.

macku :) dobrze, ze jestes, bo ja ostatnio ciagle o czyms zapominam! pewnie, ze jeszcze endo :)

a co do drugiej sprawy to tez bym stawiala na hustawki po cb

a co z Twoim IUI? mialas w sobote czy to teraz bedzie? miesza mi sie wszystko.
 
wikula - Ty miałaś laparo ?

tak ja w poprzednim cyklu miałam laparo, pousuwali mi rózne zrosty, więc teraz licze na sukces:))

jajowody mozna udroznic przede wszystkim podczas laparo. HSG moze "przy okazji" usunac male zrosciki. Mi gin tez tlumaczyl, ze najpierw HSG i jesli tam wyjdzie niedroznosc, ktora sie nie usunie podczas badania, to wtedy laparo i IUI.
Cale szczescie poki co bylo tylko hsg, na laparo nie ma potrzeby a co do IUI to daje naturze czas do wakacji i zobaczymy :)

Mam nadzieję, że ani IUI ani żadna laparoskopia nie będę potrzebne:))
A mąż badał nasienie??? bo nie doczytałam nic na ten temat...

pok wydaje mi sie, ze nie ma sensu IUI bo to glownie sie robi jak nasienie jest zle. Wszystkiego musze sie wypytac gina. Teraz znow mi da dupka i znow kolejna wizyta z nowym cyklem.. musze sie z nim wreszcie rozmowic bo tylko przepisuje,a efektow nie ma. Niech mnie skieruje na hsg czy jak..

Mój mąż ma rewelacyjne wyniki badania nasienie, a mimo to gin stwierdzil, że jest sens robienie IUI, bo plemniki po prostu wtedy mają łatwiej:))
 
reklama
Do góry