reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Witam was dziewczynki!Mam takie male, nurtujace mnie pytanko, otoz: bylam u ginka w sierpniu i kazal mi brac luteine 10 dni i 18 dni przerwy (wiem juz pisalam) po to aby cykle mialy 28 dni, wiec bralam ja 10 dni i powinnam (chyba) dostac @ nastepnego dnia po skonczeniu a tu nic... tzn dopiero minal drugi dzien jak nie biore, ale wczesniej bralam 10 dni i 23 dni przerwy i zawsze po 10 dostawalam @ a czasami nawet po 10 tabletce. co o tym myslicie? Pozdrawiam was serdecznie i zycze udanego dzionka i owocnych nocy... :)
NANA- niestety nie pomoge Ci nigdy nie bralam tak jak Ty i nie chce wprowadzic w blad-ja wiem ,ze do 5 dni po odstawieniu powinien przyjsc @
Cześć dziewczyny!

Byłam dziś na usg tak jak wam pisałam kilka dni temu, a we wtorek mam wizytę...
Więc kolejny raz mi powiedział że nic z tego nie będzie...że nie zajdę w ciąże normalnie i że szkoda czasu nawet, trzeba będzie z pewnością stymulować, że nic w zasadzie nie jest takie jak powinno być...oczywiscie policystyczność jak wam pisałam wczesniej, no i słabe endometrium bo dzis mam 11dc a wyszło 4,2 potem powiedział, że zobaczy z innej strony raz jeszcze i powiedział że w ciut lepsze...jest jeden pęcherzyk 17 mm, ale to chyba się będzie wchłaniać...te moje pęcherzyki zawsze gdzieś dochodzą do 17 a potem nie pękają...No w zasadzie nic nowego mi nie powiedział...poprzedni u którego się leczyłam to samo zawsze mówił...Ja zmieniłam lekarza..no nic, we wtorek mam wizytę i wyniki z hormonów...

Dziewczyny przypomnicie mi, ile wynosi endo w którym może dojść do zagnieżdżenia?

a wogole to usg z szpitalu pierwszy raz robiłam i to państwowo...ludzie... nawet prezerwatyw nie mają...pierwszy raz się spotkałam że trzeba mieć swoje! wy też ze swoim chodzicie? prywatnie to wiadomo że nie...Ja nie miałam, wogole było z 10 babek i żadna nie miała, ja wchodziłam ostatnia...pani wszelką złośc za brak prezerwatyw przelała na mnie...następnym razem wezmę ze 2 żeby oddać dziadom tą co dziś szpital mi podarował :)))
BABLYSS- witaj-ja mam to samo-tez mam stymulacje bo u mnie wogole nie bylo owulki,tylko te hormony ktore pomogly przy poczeciu corki zawiodly,te ktore bralam ptzr synku tez ,teraz biore jeszcze inne-dzialam z lekami od lutego...
mam nadzieje,ze leki u Ciebie podzialaja


ja chodze na NFZ i moj ginek ma w gabinecie wszystko co potrzeba-pierwsze slysze o swojej prezerwatywie:szok::szok:
 
reklama
mama 05 no mnie ta kobita rozbroiła ja byłam mega zaskoczona...ja chodzę do przychodni przyszpitalnej, a usg w szpitalu...ja musiałam miec do ginka skierowanie bo to ginekolog--endokrynolog...a u mnie to jest tak, że żadnych badan nie odbieram tylko wszystko przesyłają do przychodni do której chodzę...Ja już staram się 3,5 roku...teraz zmieniłam lekarza z tego względu, że mój przyjmował w świetnej przychodni ale zrezygnował z tej pracy i tylko prywatnie, ale to dla mnie straszne koszta...zresztą troszkę naciągał...np. leki tylko ze swojej apteki, takie które tylko tam są...mógł przepisac pregnyl a przepisywał jakiś typ gonalu który tylko w jego aptece...za 150 zl... a pregnyl to samo i tańsze...eh...tu gdzie teraz chodzę to jest klinika leczenia niepłodności ale państwowa-zobaczymy co z tego wyjdzie...narazzie mam skierowanie na wszystko co trzeba...mama ale ty masz już dwójeczkę też z stymulacji, jak dobrze pamiętam (bo czytam was) to jak szybko zaszłaś z jednym i drugim? nie miałaś problemów z donoszeniem..? wiesz, ja czytam trochę staraczek i wiem że twoja sytuacja jest podobna do mojej,w tobie widzę siebie- to mnie trochę pociesza bo ty masz dzieciaczki i mam nadzieję że i ja będę miała i ty trzecie!

Ja mam malusieńką maciczkę-jak to moja gin określiła...i w sporym tyłozgięciu, więc może być problem z rozciąganiem i donoszeniem...
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny!



Dziewczyny przypomnicie mi, ile wynosi endo w którym może dojść do zagnieżdżenia?

a wogole to usg z szpitalu pierwszy raz robiłam i to państwowo...ludzie... nawet prezerwatyw nie mają...pierwszy raz się spotkałam że trzeba mieć swoje! wy też ze swoim chodzicie? prywatnie to wiadomo że nie...Ja nie miałam, wogole było z 10 babek i żadna nie miała, ja wchodziłam ostatnia...pani wszelką złośc za brak prezerwatyw przelała na mnie...następnym razem wezmę ze 2 żeby oddać dziadom tą co dziś szpital mi podarował :)))
Ja tez pierwsez slysze, zeby nosic ze soba gumke:no: A bylam juz u dwoch ginow na NFZ i ten jeden dodatkowo robil mi monitoring w szpitalu i tam tez wszystko bylo.:tak:

Z tego co sie oreintuje to fasolka ma szanse przy endo 7mm.


Ale powiem Wam, ze te moje 3 dawki pregnylu chyba faktycznie pomogly na druga faze, bo nigdy nie mialam takiego bieluskiego sluziku jak teraz;-) Zobaczymy czy poza tym okaze sie skutecznym...
 
BABLYSS- ja w pierwsza ciąże zaszlam bez staran-postanowilismy ze zaczynamy i sie udalo,ale w 9 t.c. poronilam:-(a potem o kolejną ciąże staralismy sie 8 m-cy-1 maja poronilam a ostatniego grudnia test wyszedl pozytywny:tak:i jest Zuza-jesli chodzi o ciąże z Nia to mialam na poczatku problem z lozyskiem-bylo za nisko i "grozila "mi cesarka,ale sporo lezalam i przed 30 tyg lozysko sie przesunelo wyżej i moglam rodzic naturalnie:tak:
a o ciąże z synem staralismy sie jak Zuza skonczyla pol roku a zaszlam jak miala rok i 2 m-ce czyli tez 8 m-cy-na hormonach polowe z tego czasu...przy Domisiu mialam tak ,ze od 20 tyg.ciąży mialam skurcze bardzo silne i dostawalam co 4 godziny(dzien i noc) fenoterol i po tym leku bylo super-brzuszek mieciutki i donosilam do terminu

innych problemów nie bylo.


teraz staramy sie od lutego-tez idzie 8cykl staran-tyle ,ze teraz od razu dostalam hormony a mimo to zajsc nie moge...w jednym cyklu przy monitoringu mialam 2 pecgerzyki i oba pekly to nie dzialalismy bo mam juz 2 i blizniaki to byloby ciężko i organizacyjnie i finansowo...

teraz koncze Estrofem we wtorek mam wizyte i zobaczymy czy endo bedzie lepsze- bo mialam ostatnio 5mm:sorry2:mam nadzieje,ze po tych hormonach bedzie grubsze.okaze sie we wtorek.


mam nadzieje,ze doczekasz sie maluszka lub maluszków:tak:;-)najwazniejsz,ze jestes pod opieka fachowca:tak:


MACKU- &&&&&&&&&&&&&&&&& zaciskam za ciebie!!!;-):-):-)
 
mama dzięki za wyjaśnienie, a powiedz endo w którym dniu cyklu miałaś 5?

maćku 7 mówisz...to chyba ciut mało?

dziewczyny a z waszym endo jak? a jeszcze miałyście może bardzo małą macicę i czy jak zaszłyscie to czy ładnie się rozciągała- to pytanie do tych co mają maluchy. Ja mam bardzo maluśieńką i moga być problemy...mo i jeszcze z anemią walczę.
Dziewczyny u mnie jeszcze mowa o laparoskopii i w niej też pokładam spore nadzieje...ale najpierw stymulacja, zobaczymy jak teraz te hormony wyjdą...
 
BABLYSS- ja mialam 5 mm dzien przed owulka czyli porażka-powiedzial mi ,ze nawet jesli dojdzie do zaplodnienia to sie nie zagniezdzi bo nie ma w czym:sorry2:
dlatego teraz biore hormony na lepsze endo bo przez to ,ze mam takie cienki to @ trwa u mnie 1,5 do 2 dni a to za krotko...

co do macicy to nie pomoge bo ja mam "normalnej "wielkosci i przodozgięcie..

i po poronieniu tez mialam laparskopie-mialam torbiela 5cm na jajniku...
 
mama widzisz ja mam takie kiepskie endo...może ciut podrośnie jeszcze, ale mam tak samo krótkie miesiączki jak ty!ja w zasadzie mam jeden dzień (skąpo) a potem plamienia...

a jutro mam wesele dziewczyny ale tak mi się nie chce że szok...no dobra, ale nie plote wam tu już głupot...dopadłam się do kompa bo moj slubny ma nockę...więc zrozumcie mnie...odezwę się po wizycie we wtorek, zobaczymy co mi mądrego tym razem zaproponuje...nowy lekarz i nowe nadzieje we mnie wstąpiły...dlatego znowu zaczęłam zaglądać na forum...
 
BABLYSS- ja mam w pierwszy dzien @ dosc mocne krwawienie a na drugi dzien do polowy plamienie i koniec...

mam nadzieje,ze z nowym ginek bedzie si i cos mądrego dla Ciebie wymysli...

zaglądaj kiedy masz mozliwość-ja tez mam wizyte we wtorek:tak:;-)na 9.30 ..

zmykam pod prysznic i na male SPA;-)
do jutra!!

LOPOP- a Ty gdzie jesteś kochana???
 
maćku 7 mówisz...to chyba ciut mało?

dziewczyny a z waszym endo jak?
Jedna dziewczyna kiedys pisala, ze zapytala gin o te endo i on stwierdzil, ze wlasnie 7 mm wystarczy.
Ja w tym cyklu w 10dc mialam wlasnie 7mm i lekarz powidzial, ze jest oki. A owulka byla najprawdopodobniej w nocy z 11 na 12dc.
 
reklama
Witam was dziewczynki!Mam takie male, nurtujace mnie pytanko, otoz: bylam u ginka w sierpniu i kazal mi brac luteine 10 dni i 18 dni przerwy (wiem juz pisalam) po to aby cykle mialy 28 dni, wiec bralam ja 10 dni i powinnam (chyba) dostac @ nastepnego dnia po skonczeniu a tu nic... tzn dopiero minal drugi dzien jak nie biore, ale wczesniej bralam 10 dni i 23 dni przerwy i zawsze po 10 dostawalam @ a czasami nawet po 10 tabletce. co o tym myslicie? Pozdrawiam was serdecznie i zycze udanego dzionka i owocnych nocy... :)
Mi lekarz powiedział że po braniu luteiny lub dupshtonu @ powinna pojawić się do 10dni po odstawieniu, jeśli minie więcej niż10dni to jest prawdopodobieństwo ciąży i należy zrobić test;-);-)

Cześć dziewczyny!

Byłam dziś na usg tak jak wam pisałam kilka dni temu, a we wtorek mam wizytę...
Więc kolejny raz mi powiedział że nic z tego nie będzie...że nie zajdę w ciąże normalnie i że szkoda czasu nawet, trzeba będzie z pewnością stymulować, że nic w zasadzie nie jest takie jak powinno być...oczywiscie policystyczność jak wam pisałam wczesniej, no i słabe endometrium bo dzis mam 11dc a wyszło 4,2 potem powiedział, że zobaczy z innej strony raz jeszcze i powiedział że w ciut lepsze...jest jeden pęcherzyk 17 mm, ale to chyba się będzie wchłaniać...te moje pęcherzyki zawsze gdzieś dochodzą do 17 a potem nie pękają...No w zasadzie nic nowego mi nie powiedział...poprzedni u którego się leczyłam to samo zawsze mówił...Ja zmieniłam lekarza..no nic, we wtorek mam wizytę i wyniki z hormonów...

Dziewczyny przypomnicie mi, ile wynosi endo w którym może dojść do zagnieżdżenia?

a wogole to usg z szpitalu pierwszy raz robiłam i to państwowo...ludzie... nawet prezerwatyw nie mają...pierwszy raz się spotkałam że trzeba mieć swoje! wy też ze swoim chodzicie? prywatnie to wiadomo że nie...Ja nie miałam, wogole było z 10 babek i żadna nie miała, ja wchodziłam ostatnia...pani wszelką złośc za brak prezerwatyw przelała na mnie...następnym razem wezmę ze 2 żeby oddać dziadom tą co dziś szpital mi podarował :)))
Endo powino wynosić przynajmniej 7mm aby moglo dojść do zapłodnienia to jest ta dolna granica, wiem to od swojego lekarza bo o to akurat pytałam;-);-)
maćku trzymam kciuki&&&&&&&&&&&&& za tan cykl:-):-)
 
Do góry