reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Agitatka, gdyby to był rtęciowy, to też bym nie miała wątpliwości, ale nie wiem jak jest z tymi elektronicznymi wynalazkami. Zmyliło mnie to, że o na po włączeniu pokazuje 36,5. Taką jakąś ma zaprogramowaną czy coś. Agitatka, a może @ nie przyjdzie.... Tfu tfu.
Emenems, to trochę przekichane z tymi kartonami.
 
no zawsze jest jakiś do pomocy, a teraz przychodzi ten do pomocy na popołudnie, nie no ja palcem nie ruszę ;D nie ma obaw, przyjdzie po południu to sobie to zrobi, ja co najwyżej czekoladki i towar do zamrażarki...i tyle, jeszcze do niego zadzwonię i powiem,że nie ma takiej opcji, sama nie będę latać miedzy półkami i kasą.

On wie, że nie może mi kazać bo jak tak by zrobił to następnego dnia dzwonie że nie przyjdę bo przeciążyłam kręgosłup i z głowy ma, a ja jestem najlepszym pracownikiem na dwóch stacjach to nie będzie ryzykował spadkiem sprzedaży :)

Kiedyś taka głupia byłam że robiłam wszystko, po paru latach nauczyłam się szanować swoje zdrowie i czas, bo w Norwegii będę do 67 roku życia pracować więc nie mam zamiaru się zatyrac teraz.
 
Emenems, nie łam się. W Polsce też zmienili system i też do 67 lat będę pracować. Jak dożyję oczywiście i jak zdrowie pozwoli. Wyobraźcie sobie 67 letnią pielęgniarkę.
 
A tutaj sobie wyobrażam :)
Uwierzcie mi, pracowac po norwesku trzba się nauczyc - ja 70% mojego czasu (co zuważyłyscie) w pracy spędzam na kompie albo na tyłku i czytam ksiązki, często jestem sama na całą stacje a :

-zdążę zrobić całą listę obowiązków
-zamówić towar
-przyjąć towar
-posprzątać
-obsłużyć klientów
-być najlepszym pracownikiem od dwóch lat

Także akurat tutaj to możliwe, Ci ludzie baaaaardzo szanują swój czas i zdrowie ;) i o to chodzi własnie, jak chcesz żeby pracownik pracował do 67 roku życia albo dłużej ? super, pozwól mu dożyc :)

Sposób jaki pracują Polacy u mnie na stacji jest niezrozumiały dla Norwega...był okres że trzy najlepsze miejsca w całej Norwegii pod względem sprzedaży mieli Polacy (nieskromnie się pochwalę, ja trzecie:))

Tutaj dużo starszych osób jest w bardzo dobrej formie i pracuje dłużej niz do 67 roku - staruszki to mają po 90 lat, taka 70latka jest bardzo żywa i wartka, spacery rowery praca itp.


edit: a'propos pielęgniarek, moja koleżanka Polka jest pielęgniarką i to wygląda tak, że oprócz 5 tygodni zwykłego urlopu mają w ciągu roku 4razy po 3 dni zwolnienia na żądanie (ja też tak mam, mogę zadzwonic 20 mint przed przyjściem że źle się czuje i biorę egenmelding-zwolnienie jednorazowe-) a do tego 28 dni pojedynczych na plecy, czyli mogą nie przyjść do pracy z powodu bólu w plecach.
Jak mówisz, pielęgniarka to ciężki zawód i musisz mieć czas na regenerację.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki Gryzoń. Zazdroszczę tych ciuszków. Też bym chciała takie kupować :-) Są śliczne. U nas pootwierali mnóstwo sklepów z rzeczami dziecięcymi i na każdym kroku w mieście je widzę. Pewnego dnia się nie oprę i w końcu coś kupię, hihi. A może wtedy zwabię mojego małego ktosia :-)

Emenems, to nie życzę @. Niech spada ;-)


Pierwszą sukieneczkę kupiłam 8 lat temu - przechodziłam obok lumpeksu i się w niej zakochałam - teraz bedzie jak znalazł - ale tyle lat musiała czekać....
Powiem Ci że z wyjątkiem skarpetek, czapeczek i niedrapków to nic nie kupiłam w sklepie - wszystko na targu z używanymi rzeczami (albo jakimis lewymi bo z metką) albo też używane na forum na fejsie. Dzięki temu mam np bodziaki po 5 zł a nie 25, sukieneczki po 10-15 itd itd.... i mogłam sobie na więcej pozwolić :)))
 
Do góry