reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
Niestety nie potrafię ci Elżbietko powiedzieć kiedy dziala bo ja też bralam teraz pierwszy miesiac...i moge tylko powiedziec ze czulam sie PASKUDNIE! I strasznie spuchlam - dziwilam sie że tak nagle przytylam:) Kiedys- jakies 6 lat temu, bralam go przez kilka miesiecy i wszystko wrocilo do normy - ale nie robilam wynikow w trakcie tylko na koniec. Chociaż na logike biorąc, wg mnie, powinien ci skoczyc hormon od razu skoro go bierzesz...Ja musze o wszystko wypytać gina - ide we wtore do nowego bo poprzednia to mi nic nie wytlumaczyla i wg mnie chyba nie do konca dobrze mi kazala brac ten duphaston...
 
reklama
no wiec odpowiem sama sobie, a moze tez i komuś sie przyda
Wykrywane w badaniu laboratoryjnym stężenia progesteronu ulegają podwyższeniu jeśli kobieta używa doustnie leki na bazie naturalnego progesteronu (czasem bada się poziom progesteronu właśnie w celu określenia czy dawka leku została odpowiednio dobrana). Laboratoryjne zestawy nie wykrywają natomiast sztucznego progestagenu np. zawartego w Duphastonie, pomimo, że w organizmie działa on identycznie. Stosowanie środków działających miejscowo np. żeli czy globulek dopochwowych z progesteronem podnosi jego poziom ogólny w stopniu mniejszym niżby to wynikało z zastosowanej dawki (stężenie miejscowe jest wyższe niż we krwi).
 
Ja tez sie zastanawiam czy go jednak brac czy nie :( Znam wiele przypadkow kobiet co go braly a i tak poronily ... Lekrza powiedzial mi ze po 1 ciazy nie jest to konieczne i z tego co on wie (a pomogl wielu kobieta w ciazy) to na poczatku niema sensu! jakby mialo sie cos stac to i tak sie stanie! a ciaze lepiej podtrzymywac jak ma sie pewne podejrzenie o zagroznienie! przeciez wiele kobiet przechodzi poronienie po czym rodzi zdrowe dzieci! i tak sama juz niewiem...:(
 
No tez mi sie tak wydaje! narazie jest wszystko wporzadku! ale boje sie strasznie isc na usg...moja fasolka bedzie miala wtedy 9 tyg...a w 8 mialam ciaze obumarla...boje sie ze jak pojde na usg to niebedzie bilo serducho...mam taki straszny uraz...staram sie o tym nie myslec ale co poradzic :(
 
Lilith nie przyciągaj do siebie tych złych myśli, ja też miałam uraz po stracie (strata była pomimo brania duphastonu) a widzisz co teraz w moim podpisie :) i to nie dzięki duphastonkowi :)
 
Misu kochanie jak sie widzi takie suwaczki to az sie cieplutko na serduszku robi!! Moj mezus tez powtarza ze wszystko bedzie dobrze! ja w to wierze ale przychodza takie stany smutku i zalamania:(
wiem ze wiele kobiet poronilo za 1 razem a druga ciaza przeszla bez wiekszych problemow! tak wiec i teraz bedzie dobrze...tylko czasem nachodza niestety takie chwile :(
 
reklama
Do góry