reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciuszki i rzeczy dla dzidziusia

Jeśli się nic nie dzieję to nie ma po co czymkolwiek smarować pupy dziecka - wystarczy oliwka jak na całe ciało. Pamietajcie że kazda warstwa kremu uposledza wchłanianie moczu w pieluszce więc dziecko ma wtedy styczność z mokrym. A jak sie cos dzieję to tak wtedy sporadycznie Sudokrem, lub Linomag. Wybierajcie kosmetyki bez parabenów które zatykaja pory maluszka i utrudniają mu cyrkulację przez skóre a więc ostrożnie z Oilatu i Oilanami. Parabenów nie zawierają np kosmetyki z Rossmana Baby Dream lub Hipp. Ja na pewno któreś z tym wybiorę.
 
reklama
Liwuś a jakie wielorazówki wybierasz? Ja mam podobny plan, początkowo pampersiaki, potem wielorazówki. Prawdopodobnie zostanę przy pupus.pl, pieluszki z kieszonką i wkłady z mikrofibry. Tak myślę na chwilę obecną, zobaczymy.

Jak Młody był młody :-D to stosowałam pieluchy BABYETTA Pieluszki Wielorazowe tylko że wtedy miała dziewczyna nieco tańsze te pieluchy a fakt faktem warte swej ceny ( https://plus.google.com/u/0/photos/...5/5327532722662172578?authkey=CNeTmPGZioGRzAE - ale Adasiek był Mały :) i taka : https://plus.google.com/u/0/photos/...5/5327533119367194210?authkey=CNeTmPGZioGRzAE ). Miałam też jedną taką włochatą :happy: firmy pieluszka wielorazowa itti bitti Bitti D'Lish All-In-One - Itti Bitti
No ale po zakończeniu okresu pieluchowania wszystko sprzedałam o tutaj : Bazarek pieluszkowy - polecam super forum o chustonoszeniu i pieluchach wielorazowych i innych :happy:
P.S. Chustę też polecam :) w szczególności w okresie zimowym gdzie nie zawsze wszystkie ulice odśnieżone . A najbardziej to Tacie dzieciątka :happy: poczuje jak to jest nosić dziecko ( taka ciąża po drugiej stronie brzucha )
 
Lilith
Ale może znacie inne dobre kremu na odparzenia i pękające brodawki :confused:

na pękające brodawki polecam bepanthen - polozne mowily na szkole rodzenia, ze ponoc nie trzeba do zmywac przed karmieniem i nadaje sie rowniez na skorke malucha. polozne polecaja tez posmarowac brodawki wlasnym mlekiem i pozostawic do wyschniecia - ma ponoc rewelacyjne wlasciwosci regenerujace.
na pupe malucha polecam tez linomag, ale do brodawek sie nie nadaje:)

Wyprawka Bobasa
 
Ostatnia edycja:
Na pekajace brodawki najlepsze jest smarowanie ich własnym mlekiem, sprawdzilam przy Mayi, i zamiast zmywania specyfikow, to jest łatwiejsze i skuteczniejsze

to prawda - ja tez sprawdzilam przy pierwszym dziecku.
ale tak naprawde jest to kwestia przyzwyczajenia sie skory. przez kilka dni boli bardzo, ale potem skora sie przyzwyczaja i problem mija:)
podobnie jak nawal pokarmowy - trzeba to po prostu przezyc, jak sie pojawi. choc sa szczesciary, ktore nie maja tego problemu:)

Wyprawka Bobasa
 
reklama
Do góry