reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Nie. Lecze się już 15 lat ;) pierwsza ciąża na euthoryxie 50mg. Po porodzie 2 lata się zaczęła jazda ;) niedoczynność spadała w nadczynność i tak w kółko. Do tego przyplątały się problemy z pulsem i przez to lęki. Teraz 6tc. Dziś robiłam tsh i ft4
Aaa czyli to już Twoje drugie dziecko :) myślałam ze 1 :)
 
reklama
Ola a masz jakieś objawy nerwicy?
Obecnie to nie, jestem na tym 25 mg asentry. Tak jak pisałam przed poprzednia ciąża (pierwsza w życiu i która się skończyła poronieniem) brałam elicee ale odstawiłam zupełnie przed zajściem, niestety objawy takie jak: ciągły niepokój, myśli ze cos mi się stanie, bezsenność, zupełny brak apetytu wróciły bardzo szybko... trafiłam wtedy tez na ten artykuł który wczoraj wysylalas i usiłowałam się zapisać do tej lekarz Ewy Drozdowicz (ona przyjmowala w Warszawie w centrum terapii Dialog na Słonimskiego, niestety okazało się, ze jest na macierzyńskim) panie z recepcji poleciły mi inna lekarz Magdalenę Pioro- Kukułkę (to niej chodzi tez Bzikula) i ta lekarz poradziła mi przejść na asentre i nie odstawiać gdy dowiem się o ciąży. Jest to dość młoda lekarz, ona mówi właśnie ze jak jeździ na konferencje naukowe to podejście do leków w ciąży się zmienia. Samopoczucie matki przecież tez wpływa na rozwój dziecka. Na asentrze pozwalają nawet karmić.
 
Nie. Lecze się już 15 lat ;) pierwsza ciąża na euthoryxie 50mg. Po porodzie 2 lata się zaczęła jazda ;) niedoczynność spadała w nadczynność i tak w kółko. Do tego przyplątały się problemy z pulsem i przez to lęki. Teraz 6tc. Dziś robiłam tsh i ft4
Trochę się zdenerwowałam tym wynikiem 0,35 bo zaraz pomyślałam ze wpadnę w nadczynność ale mój endo powiedział ze niskie tsh i ft4 w górnej granicy normy niby najlepsze dla dziecka
 
Obecnie to nie, jestem na tym 25 mg asentry. Tak jak pisałam przed poprzednia ciąża (pierwsza w życiu i która się skończyła poronieniem) brałam elicee ale odstawiłam zupełnie przed zajściem, niestety objawy takie jak: ciągły niepokój, myśli ze cos mi się stanie, bezsenność, zupełny brak apetytu wróciły bardzo szybko... trafiłam wtedy tez na ten artykuł który wczoraj wysylalas i usiłowałam się zapisać do tej lekarz Ewy Drozdowicz (ona przyjmowala w Warszawie w centrum terapii Dialog na Słonimskiego, niestety okazało się, ze jest na macierzyńskim) panie z recepcji poleciły mi inna lekarz Magdalenę Pioro- Kukułkę (to niej chodzi tez Bzikula) i ta lekarz poradziła mi przejść na asentre i nie odstawiać gdy dowiem się o ciąży. Jest to dość młoda lekarz, ona mówi właśnie ze jak jeździ na konferencje naukowe to podejście do leków w ciąży się zmienia. Samopoczucie matki przecież tez wpływa na rozwój dziecka. Na asentrze pozwalają nawet karmić.
Ja chodzę do doktor Ochędzan. Też do Dialogu. Kazała Elicee odstawić. Ale ja byłam już od kilku miesięcy na 5mg. Jestem 2 dzień bez leku i na tą chwilę oprócz dziwnych prądów w głowie nic się nie dzieje. Umowie się na wizytę i jakby jakieś objawy wróciły to wtedy będę się martwić.
 
Obecnie to nie, jestem na tym 25 mg asentry. Tak jak pisałam przed poprzednia ciąża (pierwsza w życiu i która się skończyła poronieniem) brałam elicee ale odstawiłam zupełnie przed zajściem, niestety objawy takie jak: ciągły niepokój, myśli ze cos mi się stanie, bezsenność, zupełny brak apetytu wróciły bardzo szybko... trafiłam wtedy tez na ten artykuł który wczoraj wysylalas i usiłowałam się zapisać do tej lekarz Ewy Drozdowicz (ona przyjmowala w Warszawie w centrum terapii Dialog na Słonimskiego, niestety okazało się, ze jest na macierzyńskim) panie z recepcji poleciły mi inna lekarz Magdalenę Pioro- Kukułkę (to niej chodzi tez Bzikula) i ta lekarz poradziła mi przejść na asentre i nie odstawiać gdy dowiem się o ciąży. Jest to dość młoda lekarz, ona mówi właśnie ze jak jeździ na konferencje naukowe to podejście do leków w ciąży się zmienia. Samopoczucie matki przecież tez wpływa na rozwój dziecka. Na asentrze pozwalają nawet karmić.
I to jest pocieszająca wiadomość. Jak wiem że jest jakieś wyjście b to i objawy nerwicy mniejsze :D
 
Dziewczyny wkoncu udalo mi sie napisac! Te tygodnie to koszmar. Jestem na lekach do tego maly problem z partnerem kryzys mielismy taki ze koszmar. Do tego nerwica sie rozchulala.
Wyobrazcie sobie ze wpadlam w schize ze mam psychoze poporodowa, pozniej Antek urodzil sie w ten sam dzien co ja i mysle ze ja bede nastepna bo przeczytalam watek o tym ze ludzie zastepuja siebie ( wrocilam w sobote do domu a brat mojej mamy partnera zmarl w niedziele) dzis dopiero dotarlo do mnie przez to wszystko nawet ponoc mowil mi przez telefon ale ja nie pamietalam. Narzeczony zlosci sie na mnie a ja potrzebuje wsparcia:( odkad w nocy sie dowiedzialam w zasadzie narzeczont mi powiedzial to mam takie zawroty glowy ze koszmar. Nie dam rady isc do toalety..Mialam faze jak zostalam z malym ze balam sie ze moge cos mu zrobic... To jest jakis koszmar...:(( Dziewczyny blagam pomozcie czy to ta nerwica? :/

tak to nerwica Angis. 2 tygodnie to za mało, lek dopiero zaczyna się rozkręcać. Wytrzymaj jeszcze trochę
To okropne, że Cię tak męczy :(
 
Ja chodzę do doktor Ochędzan. Też do Dialogu. Kazała Elicee odstawić. Ale ja byłam już od kilku miesięcy na 5mg. Jestem 2 dzień bez leku i na tą chwilę oprócz dziwnych prądów w głowie nic się nie dzieje. Umowie się na wizytę i jakby jakieś objawy wróciły to wtedy będę się martwić.
Mi właśnie ta doktor Pióro- Kukułka powiedziała ze najlepiej zmienić elicee na asentre bo do asentry jest (na ile to możliwe) najwiecej badan na kobietach w ciąży. Oczywiście zgadzam się z Tobą ze jak mam taki wentyl bezpieczeństwa w postaci malutkiej dawki leku to od razu mi lepiej. niestety :( tak jestem z Warszawy
 
Mi właśnie ta doktor Pióro- Kukułka powiedziała ze najlepiej zmienić elicee na asentre bo do asentry jest (na ile to możliwe) najwiecej badan na kobietach w ciąży. Oczywiście zgadzam się z Tobą ze jak mam taki wentyl bezpieczeństwa w postaci malutkiej dawki leku to od razu mi lepiej. niestety :( tak jestem z Warszawy

zgadza się, mój psychiatra tylko i wyłącznie sertralinę przepisuje ciężarnym.
 
reklama
Mi właśnie ta doktor Pióro- Kukułka powiedziała ze najlepiej zmienić elicee na asentre bo do asentry jest (na ile to możliwe) najwiecej badan na kobietach w ciąży. Oczywiście zgadzam się z Tobą ze jak mam taki wentyl bezpieczeństwa w postaci malutkiej dawki leku to od razu mi lepiej. niestety :( tak jestem z Warszawy
Znajdę Cię gdzieś na fb? :D
 
Do góry