reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

Eh dziewczyny nie pisalam bo podlamalam sie. Bylam wczoraj na usg i okazalo sie ze maly ma o 2 tyg za maly brzuszek niz reszte i przybral tylko 200 g przez 2 tygodnie. Jednak po podliczeniui/ zestawieniu miesci sie w normie.Przeplywy wody lozysko pepowina w normie. Cala noc nie spalam spalam co 15min sie budzilam:( a on wiercil... Spanikowana poszlam do szpitala ktg w normie, owszem lekarka potwierdzila ze jest mniejszy ten brzuszek ale wszystko tak samo ok. I skontrolowac za 2 tyg Martwie sie naczytalam niemoge znalezz miejsca ze to hipotrofia, o chorobach. Nie wyobrazam sobie znow stanac w tej sytuacji co kilka lat temu
Nie martw się! U mnie to samo było, a nawet 3 tygodnie różnicy. Dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem hipotrofii. Na szczęście nie potwierdziło się, różnica to 10 dni i mała jest w normie, tylko mała :) też miałam kontrolę po 2tygodniach i po kolejnych dwóch. Ważne żeby dzidzia przybierała na wadze, rosła. Mi przepisali zastrzyki z heparyny na lepsze przepływy w łożysku. A różnica do 14 dni zdarza się często, i wcale nie świadczy o hipotrofii.
Nie martw się, głowa do góry! Jedz odżywcze posiłki żeby dziecko podkarmić :) i będzie dobrze!
Lekarze dmuchają na zimne.
 
reklama
Nie martw się! U mnie to samo było, a nawet 3 tygodnie różnicy. Dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem hipotrofii. Na szczęście nie potwierdziło się, różnica to 10 dni i mała jest w normie, tylko mała :) też miałam kontrolę po 2tygodniach i po kolejnych dwóch. Ważne żeby dzidzia przybierała na wadze, rosła. Mi przepisali zastrzyki z heparyny na lepsze przepływy w łożysku. A różnica do 14 dni zdarza się często, i wcale nie świadczy o hipotrofii.
Nie martw się, głowa do góry! Jedz odżywcze posiłki żeby dziecko podkarmić :) i będzie dobrze!
Lekarze dmuchają na zimne.
A jakie mialas parametry z usg? Masz moze gdzies zapisane jak to sie roznilo ile bylo jej?
 
Nie martw się! U mnie to samo było, a nawet 3 tygodnie różnicy. Dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem hipotrofii. Na szczęście nie potwierdziło się, różnica to 10 dni i mała jest w normie, tylko mała :) też miałam kontrolę po 2tygodniach i po kolejnych dwóch. Ważne żeby dzidzia przybierała na wadze, rosła. Mi przepisali zastrzyki z heparyny na lepsze przepływy w łożysku. A różnica do 14 dni zdarza się często, i wcale nie świadczy o hipotrofii.
Nie martw się, głowa do góry! Jedz odżywcze posiłki żeby dziecko podkarmić :) i będzie dobrze!
Lekarze dmuchają na zimne.

Wlasnie a jak przeplywy w normie mialas? I jaki stopien lozyska?
 
Wlasnie a jak przeplywy w normie mialas? I jaki stopien lozyska?
Przepływy wszystkie w normie. Łożysko w 2 stopniu mam, ale że to też w normie na te tygodnie ciąży.
A parametrów nie pamiętam, tzn brzuszek był mniejszy od reszty ciała. Najpierw o 3tygodnie, ale na 3 kolejnych usg wyszedł o 10 dni mniejszy. I mała jest na 30 percentylu, a hipotrofia jest od 6 percentyla w dół.
 
Szukam terapeuty albo kogoś w podobnym fachu. U mnie depresja i nerwica hula jak szalona. Potrzebuje kontaktu do terapii online. Proszę o pomoc.
 
Przepływy wszystkie w normie. Łożysko w 2 stopniu mam, ale że to też w normie na te tygodnie ciąży.
A parametrów nie pamiętam, tzn brzuszek był mniejszy od reszty ciała. Najpierw o 3tygodnie, ale na 3 kolejnych usg wyszedł o 10 dni mniejszy. I mała jest na 30 percentylu, a hipotrofia jest od 6 percentyla w dół.
A jak z przybieraniem zauwazono np ze ze przez powiedzmy 2 tyg czy miesiac przybrala mniej niz w poprzednich? Czy od poczatku byla na tych nizszych centylach?
 
A jakie mialas parametry z usg? Masz moze gdzies zapisane jak to sie roznilo ile bylo jej?
A jak z przybieraniem zauwazono np ze ze przez powiedzmy 2 tyg czy miesiac przybrala mniej niz w poprzednich? Czy od poczatku byla na tych nizszych centylach?
Przybiera na wadze prawidłowo. Tzn jest mniejsza, ale rośnie. Przez 2tygodnie wyszło około 400gram. Dlatego wykluczyli problem z łożyskiem i przepływami. Ważne żeby Twoja dzidzia też rosła. Nawet wolniej niż inne, ale by rosła.
 
Szukam terapeuty albo kogoś w podobnym fachu. U mnie depresja i nerwica hula jak szalona. Potrzebuje kontaktu do terapii online. Proszę o pomoc.
Witaj.
Z tego co kojarzę żadna z dziewczyn nie korzysta z terapii online. Jak już, to osobiście w swoim mieście. Ja jestem z Łodzi i mogę polecić dobrą psycholog...ale w innym mieście warto poszukać opinii np. na znanylekarz.pl.
3maj się ciepło.
 
Przybiera na wadze prawidłowo. Tzn jest mniejsza, ale rośnie. Przez 2tygodnie wyszło około 400gram. Dlatego wykluczyli problem z łożyskiem i przepływami. Ważne żeby Twoja dzidzia też rosła. Nawet wolniej niż inne, ale by rosła.

To bardzo ladny przyrost wagi w 2 tygodnie! Moj rosl jak bylo ok 280g przez taki okres tak wiec nie wiem skad te przypuszczenia hipotrofii u Ciebie?
U mnie wlasnie problem ze rosl ladnie i te ostatnie 2 tyg mniej przybral ale nadal sie miesci w normie.

Jakie badania robili Ci w szpitalu? W sensie co sprawdzali? Przeplywy? Masz jakies inne schorzenia? I jaki stopien lozyska mialas?
 
reklama
To bardzo ladny przyrost wagi w 2 tygodnie! Moj rosl jak bylo ok 280g przez taki okres tak wiec nie wiem skad te przypuszczenia hipotrofii u Ciebie?
U mnie wlasnie problem ze rosl ladnie i te ostatnie 2 tyg mniej przybral ale nadal sie miesci w normie.

Jakie badania robili Ci w szpitalu? W sensie co sprawdzali? Przeplywy? Masz jakies inne schorzenia? I jaki stopien lozyska mialas?
W szpitalu przepływy i takie szczegółowe usg, gdzie małą mierzyli z każdej strony. I wtedy wykluczyli hipotrofię. Zalecili zastrzyki z heparyny (mimo dobrych przepływów) na wszelki wypadek i kontrolę po 2 tygodniach. No i jak w szpitalu wychodziło 1460g, to po 2tygodniach 1840g. Wtedy mi powiedzieli, że jest w porządku. A różnica w wielkościach do 14 dni mieści się w normie.
Łożysko w 2 stopniu mam.
 
Do góry