reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

Rita pozwol ze sie wtrace:) tak to juz z dziecmi bywa, ze jak cycuja to nie cha butelki u nas na 2011 jest kilka dzieciaczkow co to butelki nie chcieli ani mm! w tym moj wlasnie:) kupilam wszytskei mozliwe mleka i nic! a z butelka to moge ci poradzic ze jesli ci zalezy to musialabys poprobowac rozne smoczki do butelek. nie kazde dziecko lubi silikon na przyklad, moj wolal lateks i butelke z nuk. ale to tylko przez jakis czas. aha i o kaszki sie nie martw:) przeciez twoja dzidzia mala jeszcze i na piersi wiec nie musisz sie spieszyc! a przeciez nie trzeba kachy z butli dawac! miseczka i lyzeczka i do buzi jedziemy! moj maly kaszek tych na mm tez nie chcial wiec my na krowim wszytsko robimy juz od dawna.
 
reklama
Rita - i ja też się wypowiem - ja cycuje małego, i on też się butelka ode mnie brzydzi. Od tatusia - a i owszem, ale jak ja mu daję (moje odciagnięte mleko, więc nie o smak tu chodzi) to sie patrzy na mnie jak na kretynkę - matka, Ty się nie wygłupiaj tylko dawaj cycka, a nie mi tu gume jakąś do twarzy pchasz...
 
Skorupka84, na ul. gen. sowińskiego 30. od focusa idziesz za salon peugeota i kuchnie eschebach; dochodzisz do małej krzyżówki i skręcasz w lewo (pod kuchniami eschebach) i jakieś 50 m dalej po lewej stronie za kamienicą masz decięcego eksperta :-)
 
nie ma sprawy! mam nadzieję, że uda mi ci się trafić i że jeszcze ostały się jakieś ciuszki :-) jakbyś przypadkiem zerkała na kocyki i prześcieradła, czy ceratki, to daj znać, czy też są na przecrenione, bo ostatnio niestety nie były... udanego zakupkowania!:-)
 
Rita pozwol ze sie wtrace:) tak to juz z dziecmi bywa, ze jak cycuja to nie cha butelki u nas na 2011 jest kilka dzieciaczkow co to butelki nie chcieli ani mm! w tym moj wlasnie:) kupilam wszytskei mozliwe mleka i nic! a z butelka to moge ci poradzic ze jesli ci zalezy to musialabys poprobowac rozne smoczki do butelek. nie kazde dziecko lubi silikon na przyklad, moj wolal lateks i butelke z nuk. ale to tylko przez jakis czas. aha i o kaszki sie nie martw:) przeciez twoja dzidzia mala jeszcze i na piersi wiec nie musisz sie spieszyc! a przeciez nie trzeba kachy z butli dawac! miseczka i lyzeczka i do buzi jedziemy! moj maly kaszek tych na mm tez nie chcial wiec my na krowim wszytsko robimy juz od dawna.

Skąd ja to znam :-)
Mój mały w szpitalu dostał 2 razy mm z butli, w domu z butli dostawał czasami moje odciągnięte mleko i kilka razy mm. Teraz próbuje powoli odstawiać go od piersi, wprowadzam inne pokarmy i nie ma mowy o żadnej butelce. Wszystko co dostaje w butli jest fuj. Wypróbowałam kilka mieszanek mm - żadna nie zasmakowała, kaszki na mm też są okropne. Także przestałam próbować podawać mu butelkę. Zaczęłam gotować zwykłą kaszkę mannę oraz kleik ryżowy i podaję łyżeczką - mały zajada ze smakiem.
Także jak widać ciężko przestawić cycowe dzieciaczki na butlę :-).


Rita - jak pupa małej? Zeszło odparzenie?
 
Hej :)

Dziewczyny latacie może po lumpkach ??? bo szukam teraz śpiworka grubszego z rękawkami. Gabrych ma śpiworek ale na ramiączkach i w nim z lekka marznie mi :/ jakby Wam się cuś rzuciło po oczach to proszę i info :) będę wdzięczna.

Jak tam przyszłe mamusie??? gotowe wszystko czy jeszcze dokupujecie rzeczy. Ja mam teraz dwie szuflady z ciuchami dla małego na rozmiary 62,68. I muszę prać co 3 dni bo mały mi tak wszstko ślini albo zarzyga :/ Się powoli zaczynam zastanawiać ile ja potrzebuję ciuszków na okres kiedy mały zacznie sam jeść :O

Buziam :***
 
reklama
Dziękuje za wszystkie uwagi i rady co do dokarmiania butelką. dzięki Wam zrezygnuje z prób "na siłę" wprowadzania tego typu karmienia. Uspokaja mnie tez fakt, że nie tylko ja mam taki problem.
Co do pupki to jej stan jest naprawdę fatalny :(. W środę byłam u pediatry z żółtaczką małej i przy okazji zapytałam się o tego tyłka. Niestety jej rady nie wydają mi się efektywne. Kazała sypać mąkę ziemniaczana i wkładać wacik między pośladki. Na mąkę to już jest za późno przy takich dużych rankach a wacik ciągle wypada więc chyba musiała bym go trzymać cały czas. Kupiłam linomag, a także odłożyłam na bok DADE i stosuje zielone Pampersy. Widać , że odparzenie przeszkadza małej bo jak tylko popuszcza trochę kupki to krzywi się i płacze. :(
 
Do góry