reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciężarówki rodzące w 2012 roku

Witam serdecznie przez jakiś czas nie miała siły nic pisać ale stale czytałam forum. Aktualnie przybywam na L4 i mam zamiar się udzielać. :) Zacznę od tego, ze w zeszłym tygodniu zaczęłam chodzić na zajęcia do szkoły rodzenia i jestem bardzo zadowolona. Polecam każdej z Was.
Poza tym to wspaniale, że można odpocząć na l4, nie miał siły dojeżdżać do pracy i się wysilać. Teraz rozkosznie wstaje o 9 chodzę w piżamie przez pół dnia, czytam i oglądam filmy. Poprostu super. Aczkolwiek odsuwam od siebie temat zakupu wyprawki. Musze przyznać, że temat przerósł mnie i męża. W naszym otoczeniu od jakiegoś czasu nie ma małych dzieci, więc wszystkiego musimy dowiedzieć się sami. Poszliśmy do jednego sklepu dla dzieci i jak Pani zaczęła nam zadawać pytania to uciekliśmy :D Kiedyś ciężko było dostać jakieś artykuły dla dzieci a teraz od nadmiaru boli głowa. Myślałam np. ze wejdę i kupię bez problemu łóżeczko , które mi się podoba. A tu okazuje się, że jest milion rodzajów łóżeczek, materacyki rożnego typu, osobo pościel. No dla laika jak ja to masakra.
 
reklama
Troszke Wam się tu wtrącę-regularnie podczytuje wasze forum i mamy 2011 (bo sama urodziłam rok temu) ale raczej sie nie udzielam-a to brak weny a to brak czasu, ale jako ze jakies "doswiadczenie" juz mam to chetnie pomogę
RITA84 jakby co pytaj, pomoge jeśli będe umieć!
 
Rita my też laiki robilismy zakupy dla Laury :-) Ale braliśmy przeważnie to pierwsze co pani proponowała... Bo od nadmiaru głowa boli:-)
Co Wam moge poradzić :-) łóżeczko babka polecała te standardowe, bo z nadrukami są wiadomo droższe a zawsze nadruk się przysłoni komodą lub czymś podobnym a niczym się nie różnią tylko wyglądem i ceną:-)
Wózek to wiadomo też kwestia gustu i kieszeni :-)
Przewijak kupiliśmy ale mało był używany :-p Dzieciaczki szybko rosną :-)
Ciuszków też nie warto kupować dużo, chyba, że podostawałaś od kogoś troche to pare można dokupić:-) Myśmy Małej kupili "bo wypadało" a tak ma do tej pory, a połowy nawet nie zdążyliśmy ubrać, bo raz, że było ich tak dużo a dwa ubiera się najczęściej to co się najbardziej podoba:-)
Na chodziki, nocniki itp., przyjdzie jeszcze czas:-)
A w razie W to wal śmiało na PW :-) Czy jakieś miejsca ciekawe z artykułami dla bobasków, czy cokolwiek, chętnie pomogę;-)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny to miło, że chętnie odpowiecie na pytanie laika. A wiec moje pierwsze pytanie butelka i smoczek. Czy lepsze sa butelki szklane czy plastikowe? Ile tego kupić? Jakiejś konkretnej firmy polecacie? A co ze smoczkiem jest tyle rodzajów, że nie wiem na jaki się zdecydować?
 
Ja bym wolała plastikową butelke. Luśki pierwsza butelka było z Aventa :-)
A nie zamierzasz cycem karmić? Bo to zmienia postać rzeczy :-) Smoczek to i tak będziecie musieli popróbować, który dzidzi podpasuje :-) Myśmy nie mieli żadnego problemu, z każdego Luśka ładnie jadła i piła :-) Ale są dzieci, które mają wymagania co do smoczków;-) Laura miała tylko jedno wymaganie:-p Smok musiał byc z lateksu- i butelkowy i ten uspakajający :-)
Myśle, że na początek 2 butelki Wam starczą :-) Jedna do mleka, póżniej druga do picia:-) My wymieniamy butle średnio raz na miesiąc:-)
A co do didola:-D To kupic warto :-) Ale nie polecam od razu wpychać do buziaka ;-) Może nie będzie dzidzia chciała smoka, a nie potrzebnie przyzwyczaicie :-)
 
Aniu gratulacje!
Rita my używamy aventu i lovi i obie są ok. Córeczka ma roczek i smoczka staram sie jej ograniczać ale do spania po prostu musi być-nie da się inaczej:/
 
Dziękuje za informacje :*
i teraz kolejna kwestia, komu dolegają kurcze łydek i jak sobie z nimi radzicie?
 
reklama
Aniu_789 ciesze sie,ze wszystko dobrze przebiega-super wiadomosc!

Rita mnie na szczescie prawie w calosci ominie kupno wyprawki,bo wiekszosc rzeczy juz dostalismy (lozeczko zwykle, turystyczne, z poscielami, materacem i cala reszta, wozek z calym osprzetem, wanienke,ubranka, nawet krzeselko do karmienia, elektryczny bujak fishera-no cuda wianki o ktorych bym nie pomyslala nawet) niby to fajnie, ale z drugiej strony troche mi brakuje tego szukania i wybierania, tego,ze to nie ja decyduje:-( jednak jak pomysle,ze dzieki temu oszczedzilismy co najmniej kilka tys to wszystko mi sie podoba i do niczego nie czepiam :-):-) jesli chodzi o butelki to z dowiadczenia bycia ninia na studiach (2 lata) jestem zdecydownie za butlami aventa- dobre smoczki,lekkie i wygodne, zreszta sama nie nastawiam sie na dlugie cycowanie (chce w miare szybko wrocic do swiata "zywych"- silownia, praca itd.:-D) wiec zarowno sterylizator, podgrzewacz i butle beda w moim niezbedniku :-) skurcze w ciazy sa mi obce, pewnie dlatego ze od 2 m-cy dodatkowo jem magnez,ja go akurat lykam na opuchniete nadgarstki i kostki, ale widac na inne rzeczy tez dziala :-)
lanaya jesli chodzi o ubrania ciazowe to najbardziej doskwiera mi brak spodni, ale widze ze w focusie ogladalysmy podobne wieszaki-ja tez uwazam 180 pln za wygorowana sume za spodnie na 2 -3 miesiace, wiec sie zbuntowalam i nasze getry w chlodniejsze dni i tyle :-) zreszta jakos tak pschicznie psychicznie nie moge pogodzic sie ze swoimi zwiekszonymi gabarytami wiec moze do konca ciazy dokupie tylko jakies 2 tunki i to pewnie w normalnym sklepie,bo ceny tych ciazowych sa przesdzone...

ja natomiost walcze z luszczaca sie skora na brzuchu,nie wiem o co chodzi,niby smaruje sie specyfikami 5x dziennie, ale to niewiele daje, zakupilam juz nawet szare mydlo :confused: dobrze,ze poki co nie ma rozstepow,ale przygotowuje sie na najgorsze-jeszcze ponad 2 m-ce i czas najwiekszego przyrostu masy bobasa:eek:
dzis mam mega lenia wiec pozdrawiam spod cieplej kolderki :-D

 
Do góry