reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mam problem. Sebastian zasypia ok 21.30 i śpi 5-6 godzin. Po piersi. Potem jak się budzi ok3 to już na śpiocha lekko pociumka jedne pierś i znowu spać. I już po 2 godzinach się budzi. I tak na już do rana. Myślę czy jak się obudzi po tej długiej przerwie to czy nie wysłać męża z mlekiem modyfikowanym np 90 ml A ha w tym czasie sobie swoje odciagne i zobaczyć jak będzie spał po butli. Przez swoje pierwsze dwa tygodnie życie był dokarmiamy A teraz już nie. Co myślicie? Czy jestem zła matka? :D
Ja bym nie podawala mm skoro masz swoje. Jak na takie malenstwo to super spi.
 
reklama
@marg88 cc jest super:) w nocy przed cc mialan skurcze poten juz regularne co 7 minut i dziękuję. Ja sie super po cc czulam. Myślę ze najważniejsze jest zeby jak najszybciej wstac. Mnie pionizowali po 6 godzibacj, położna szla się ze mna kapac. Potem wstalam jeszcze raz. Gdyby nie cewnik to chodxilabym wiecej. Nastepnego dnia przed poludniem wyciągnęli mi cewnik i juz bylo super bo on jednak troche przeszkadza ale i tak z nim zginalsm sie, kucalsm do torby, kapalam sie potem sama. Nam co 6 godzin podawali przeciebolowe wiec grzecznie bralam. Kolezanka nie brala ketonalu i ja bolalo, mnie nie. Ja po laparoskopii chodzilam jak dziad bo wstalam gdzies 20 godzin po operacji. Na prawde nie masz sie czego bac. Nie czuc nic! Balan sie ze nie bede czula bólu ale bede czuc jak mnie tna, grzebia tam ale nic z tycg rzeczy. Moze jesten "wygodna" ale w zyciu bym rodzic naturalnie nie chciala i ciecie polecsm kazdemu
 
My bedziemy sie jutri dopiero szczepic bo naszej pani dr nie bylo i inny pediatra nie zdecydowal sie zaszczepic z uwagi na rehabilitacje ale powiedzcie mi co sadzicie o prxybraniu 800 gram przez 6 tygodni? Moim zdaniem za malo. I co kozwa robic jak on srednio chce jesc teraz:/ js mysle ze przez te gorsze 2 tygodnie on gorzej je i temu lipnie przybiera na wadze
 
My bedziemy sie jutri dopiero szczepic bo naszej pani dr nie bylo i inny pediatra nie zdecydowal sie zaszczepic z uwagi na rehabilitacje ale powiedzcie mi co sadzicie o prxybraniu 800 gram przez 6 tygodni? Moim zdaniem za malo. I co kozwa robic jak on srednio chce jesc teraz:/ js mysle ze przez te gorsze 2 tygodnie on gorzej je i temu lipnie przybiera na wadze
Wychodzi dobowy przyrost 19 g, to najniższa wartość przy której teoretycznie nie trzeba dokarmiać, warto się zastanowić co się stało, czemu nie chce jesc. Zobacz jak szedł na siatce czy spada, jeśli o 1 kanał to do dalszej obserwacji jak o 2 to do diagnostyki. Ktory ma centyl wagowo, a który wzrostowo, a jaki obwod glowy? Książkowe nie powinno być różnicy większej niż 2 kanały centylowe między wzrostem a waga. Możesz sprobowac karmic częściej, karmic na spiocha, chodząc lub na pilce. Pogadaj jutro z lekarzem, niech na niego popatrzy i coś Ci doradzi.
 
My bedziemy sie jutri dopiero szczepic bo naszej pani dr nie bylo i inny pediatra nie zdecydowal sie zaszczepic z uwagi na rehabilitacje ale powiedzcie mi co sadzicie o prxybraniu 800 gram przez 6 tygodni? Moim zdaniem za malo. I co kozwa robic jak on srednio chce jesc teraz:/ js mysle ze przez te gorsze 2 tygodnie on gorzej je i temu lipnie przybiera na wadze
Poza tym moga być wahAnia spowodowane zjedzeniem posiłku, kupka czasem to różnica nawet ponad 200 g, może się okazać, że przybrał nie 800 a 1000 g
 
Wychodzi dobowy przyrost 19 g, to najniższa wartość przy której teoretycznie nie trzeba dokarmiać, warto się zastanowić co się stało, czemu nie chce jesc. Zobacz jak szedł na siatce czy spada, jeśli o 1 kanał to do dalszej obserwacji jak o 2 to do diagnostyki. Ktory ma centyl wagowo, a który wzrostowo, a jaki obwod glowy? Książkowe nie powinno być różnicy większej niż 2 kanały centylowe między wzrostem a waga. Możesz sprobowac karmic częściej, karmic na spiocha, chodząc lub na pilce. Pogadaj jutro z lekarzem, niech na niego popatrzy i coś Ci doradzi.
A macie jakies internetowe dobre te siatki bo ja to mam jakies popieprzobe w ksiazeczce i nie wiem jak na to patrzec:(
 
@marg88 cc jest super:) w nocy przed cc mialan skurcze poten juz regularne co 7 minut i dziękuję. Ja sie super po cc czulam. Myślę ze najważniejsze jest zeby jak najszybciej wstac. Mnie pionizowali po 6 godzibacj, położna szla się ze mna kapac. Potem wstalam jeszcze raz. Gdyby nie cewnik to chodxilabym wiecej. Nastepnego dnia przed poludniem wyciągnęli mi cewnik i juz bylo super bo on jednak troche przeszkadza ale i tak z nim zginalsm sie, kucalsm do torby, kapalam sie potem sama. Nam co 6 godzin podawali przeciebolowe wiec grzecznie bralam. Kolezanka nie brala ketonalu i ja bolalo, mnie nie. Ja po laparoskopii chodzilam jak dziad bo wstalam gdzies 20 godzin po operacji. Na prawde nie masz sie czego bac. Nie czuc nic! Balan sie ze nie bede czula bólu ale bede czuc jak mnie tna, grzebia tam ale nic z tycg rzeczy. Moze jesten "wygodna" ale w zyciu bym rodzic naturalnie nie chciala i ciecie polecsm kazdemu
Jesteście Kochane:) czyli trzeba wyjść z założenia ze te co mnie straszą to chyba niewiele w życiu przeszły i nie wiedzą co to ból ;)
mój mąż nie może doczekać się kangurowania....śmiejemy się ze może jemu laktacja się pobudzi :D bo u mnie jak narazie Sahara :p
 
Przestał się wiercić w nocy? Jaś do tej pory ładnie spał, ale już trzecią noc z rzędu właśnie bardzo się wierci. Nie płacze, nie jest jakoś niezadowolony, ale strasznie kopie nogami i stęka. Budzi się i zasypia i tak w kółko. A ja czuwam i rano padam ze zmęczenia. Skórę ma ok. Odstawilaś ten nabiał tak w 100%? Mi już bez mleka jest ciężko, a co dopiero sery, jogurty i wszystko co ma nawet śladowe ilości mleka:(

Całkowicie nie przestał się wiercić (a było tak jak Ty opisujesz), ale jest tego dużo mniej i delikatniejsze. U mnie przy tym kréceniu podnosił nóżki do góry, żeby pozbyć się gazów i za ktörymś tam dopiero razem Mu sie udawało. Myślę, że trzeba trochę więcej czasu poczekać i zobaczę czy zniknie całkowicie. Tak, ja odstawiłam wszystko co zawiera nawet šladowe ilości mleka :(.
 
reklama
Do góry