reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Ja progesteron odstawilam tydzien przed cc.
Heparyne odstawilam 24godziny przed cc
Acard odstawiony jakos kolo 30tc zeby zdazyl sie zamknac przewod Botalla ( chyba nie pomylilam nazwy)
Estrofem odstawilam pierwszy jakos chyba kolo 9tc zaczelam zmniejszac dawke ale dokladnie nie pamietam.

Na Twoim miejscu zanim odstawila bym acard i heparyne, zrobila bym caly uklad krzepniecia i ddimery.
Mi chcieli odstawic acard i zmniejszyc heparyne, ale zrobilam sobie na elasna reke te badania i okazalo sie ze w ciazy krew jeszcze batdziej mi zgestniala i zwiekszyli mi heparyne i acardu nie odstawili.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Mi dali clexane ze wzg na MTHFR. I co do tego są największe rozbieżności pomiędzy moimi lekarzami. Lekarz z Bociana kazał odstawiac teraz , a inny mówił żeby brać do 37tyg bo zakrzepy mogą tworzyć się wewnątrz plodu czy lozyska (?) I po co ryzykowac. .. I weź tu bądź mądry.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wszelkie odpowiedzi. Policzyłam i rozpisałam dziś całe moje 'zapasy ' , będę stopniowo odstawiac po jednej tabletce i wyjdzie na to , że na koniec maja czyli na koniec 14 tygodnia będę już bez leków. Czyli tak jak wiekszosc z Was. Zostawię clexane i acard do wizyty po 16 tygodniu , wtedy pogadam z lekarzem co z tym robic.
Odczulyscie jakoś odstawienie leków? Oprócz tego , że na pewno stało się wygodniej , to jakieś zmiany w samopoczuciu ?

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aaa, jeszcze cos. Mam teraz 2x2lutinusy, jak odstawie jedną tabletkę to lepiej aplikować w tych samych godzinach tylko raz jedna a raz dwie , czy rozłożyć sobie co 8 godzin -3xdziennie, a później jak odejmę kolejna to znowu na dwa razy dziennie po jednej ... hmm ??

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aaa, jeszcze cos. Mam teraz 2x2lutinusy, jak odstawie jedną tabletkę to lepiej aplikować w tych samych godzinach tylko raz jedna a raz dwie , czy rozłożyć sobie co 8 godzin -3xdziennie, a później jak odejmę kolejna to znowu na dwa razy dziennie po jednej ... hmm ??

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jak mialam na początku luteine 2x3 to robiłam rano i wieczorem. Później 2x2 tez rano i wieczór, na koniec 2x1 tez rano i wieczor. Wszystko o tych samych porach robiłam

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, ja podczytuje od czasu do czasu. Po prenatalnych dopisze się do kalendarza, bo jeszcze teraz nie chce 'zapeszac' . U mnie 9t5d. Wczoraj byłam na usg. Dr powiedział, że wyglada ok, a po drugim zarodku , widzianym 3 tyg temu, teraz nie ma sladu.
Ktoś pytał o tętno w 6tc. Trochę to też zależy chyba czy to początek czy koniec 6tc. U mnie w ok 5t6d tętno było niecałe 100. Za trzy dni już w normie , A wczoraj 174, więc idealnie, pierwszy raz w moim życiu, dziecko w moim brzuchu ma.idealne tetno.
Dziewczyny czy Wam w 10tc mierzyli wielkość pęcherza plodowego. Lekarz nic na ten temat mi nie powiedzjal, Ale na wydruku zauważyłam że jest jakby o tydzień mniejszy... czy mam się tym niepokoić?
Nast usg 23.05. Prenatalne.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
A właśnie ciekawa byłam co u ciebie :) jeśli na usg nie zmienił ci daty porodu to chyba jest ok. Skąd to wzięłaś ze mniejszy skoro lekarz mówił ze ok? Zreszta gdyby było nie ok kazał by przyjść za pare dni albo skierował na szpital .
 
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak było u Was. Trzy tyg temu byłam na wizycie w klinice ivf, dostałam nową rozpiske lekow do ok 12 tyg coazy. Przedwczoraj byłam na usg, wydaje się być ok. Dzwonię dziś do Bociana, a tam lekarz mówi mi żeby obstawiać wszystkie leki. Tak od razu np od jutra, odejmować po jednej tabletce estrofemu(biorę dwie), jedna duphaston ( biorę dwie), jednego lutinusa (biorę 4) jak również Prolutex, acard i celxane...
Czy to nie za szybko???
Lekarz u którego byłam przedwczoraj powiedział że acard mniej więcej do 16 tc się bierze, clexane zaleca do 37 nawet, a progesteron odstawiać jak łożysko zacznie pracowzc... Ale nie wiem kiedy funkcje przejmuje łożysko...?
Mam dziś 9t5d... proszę napiszcie jak było u was

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie lekarz kazał po prenatalnych powolutku odstawiać a clexane brać aż do 34 tyg .
 
A właśnie ciekawa byłam co u ciebie :) jeśli na usg nie zmienił ci daty porodu to chyba jest ok. Skąd to wzięłaś ze mniejszy skoro lekarz mówił ze ok? Zreszta gdyby było nie ok kazał by przyjść za pare dni albo skierował na szpital .
No wyczytałam na wydruku, CRL na 9t1d , a GS czy FS, nie widzę teraz i nie pamiętam, wielkosciowo na 8t1dz.... Lekarz nie powiedział o tym w ogóle nic . Ogólnie powiedział, że jest ok , bo to szybka wizyta była, spóźniłam się strasznie i czekał na mnie sporo. Londyńskie korki !! Nie wiem co o tym myśleć, ogólnie staram się nie myśleć w ogole...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No wyczytałam na wydruku, CRL na 9t1d , a GS czy FS, nie widzę teraz i nie pamiętam, wielkosciowo na 8t1dz.... Lekarz nie powiedział o tym w ogóle nic . Ogólnie powiedział, że jest ok , bo to szybka wizyta była, spóźniłam się strasznie i czekał na mnie sporo. Londyńskie korki !! Nie wiem co o tym myśleć, ogólnie staram się nie myśleć w ogole...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Jeszcze dzidzia nadrobi. Mi zawsze wychodziło tydzień starsze, a później wychodziło ponad 2 tyg starsze.
Myślę, że jeśli coś by było nie tak to kazał by Ci przyjść za kilka dni

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi dali clexane ze wzg na MTHFR. I co do tego są największe rozbieżności pomiędzy moimi lekarzami. Lekarz z Bociana kazał odstawiac teraz , a inny mówił żeby brać do 37tyg bo zakrzepy mogą tworzyć się wewnątrz plodu czy lozyska (?) I po co ryzykowac. .. I weź tu bądź mądry.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom

Aniu ja też mam ta mutacje i mój gin powiedział że clexan muszę brać do porodu i jeszcze 2 miesiące po porodzie
 
reklama
Dla tych co sa przed porodem. Moze sie przyda. To czego lekarze nie mowia o krwi pepowinowej.
Link do: Zanim pozwolisz pobrać krew pępowinową | Rodzicielstwo Radości

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Chyba jestem tu jedyną osobą, która się zdecydowała na bankowanie. Zasięgnęliśmy wielu opinii. Znamy minusy, ale na pewno nie jest to to, o czym mowa w linku- chociaż to faktycznie kluczowy argument przeciwników sprzed kilku lat.
Temat jest trudny, co do tego nie ma wątpliwości. Chyba każdy powinien podjąć decyzję samodzielnie.
 
Do góry