reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

dziewczyny mam pytanie bo moj gin oczywiscie nie wiedzial

ja rodze w lodzi a mieszkam w kaliszu wiec gdzie bede malego rejestrowac tu i tu?



a mam jeszcze pytanie powiedzcie mi jak po zwolnieniu przechodzilyscie na macierzynski

ja mam zwolnienie teraz do 12 grudnia porod niby 11 wiec od 13 beda mi liczyc macierzynski czy jak?
 
reklama
Ema śliczny synek :-D czy mi się wydaje, czy na zdjęciu z pieskiem Janek uśmiecha się? :-)

Powiem Wam że moje pierwsze pranie ciuszków już mam za sobą ;-) :-D ale to dlatego że dostałam sporo ubranek, takich jakby niedopranych, więc metodą koleżanek z pracy wszystko ładnie doprałam i mam na prawdę fajne pajace, śpiochy itd itd ;-) w lutym jeszcze raz to wypiore ale już w proszku dla dzieci. Fajnie było takie maleństwa wieszać :-D

A z innej beczki - nasz kochany NFZ od nowego roku będzie dawać mniej kasy za poród cc niż sn. Mam nadzieję, że nie powstaną jakieś patologie w naszych szpitalach, że będą nas mega męczyć by tylko urodzić sn
 
ona dziecko bedzie mialo wpis, ze urodzilo sie w Lodzi i tam tez mozesz je zarejestrowac. Moi znajomi sa z innego miasta a rodzili w Gdansku i malego zarejestrowali w Gdansku. Urlop macierzynski mozesz wziac 14 dni przed porodem ale po co, szkoda urlopu. Tak wiec skoro jestes na L4 to urlop zaczniesz w dzien porodu.

Ema ja niestety na telefonie nie widze zdjec ale jutro na kompie obejrze sobie Twoj CUD :)

Smerfeta az mnie zmrozilo jak przeczytalam Twoje info o kasie z nfz'tu za porody. Oczami wyobrazni widze cierpiace kobiety tylko po to, zeby szpital dostal wiecej kasy :(

Magda jak juz podrasujesz kolyske liczymy na zdjecie :)

liskka a Ty dawaj nam tu linka kolyski
 
Ostatnia edycja:
Nie było mnie dwa dni a wy tyle popisalysce . Bylam e Bialymstoku u rodziny meza i wlasnie wricilismy z wyprawka dla Filipka . Dostalismy tyle ubranek ze juz nie musze sie martwic ubrankami do pol roku . I lezaczki bujaczki :D droga calkiem dobrze i gdyby nie bol.plecow to wogole super . Od jutra zaczynam pranie i pakowanie torby :D
 
Ona ja rodziłam w innym mieście niż mieszkam i nie musiałam tam jeździć aby zarejestrować dziecko zrobiłam to u siebie na miejscu specjalnym protokołem a to wypis ze strony ministerstwa . aaa i akt urodzenia odbierasz wtedy tam gdzie mieszkasz

  1. Urodzenie dziecka należy zgłosić w ciągu 14 dni od dnia urodzenia w urzędzie stanu cywilnego właściwym ze względu na jego miejsce urodzenia.
  2. Jeżeli dziecko urodziło się na polskim statku morskim lub powietrznym, takie zdarzenie rejestruje się w urzędzie stanu cywilnego właściwym dla dzielnicy Śródmieścia miasta stołecznego Warszawy.
  3. Jeżeli żadne z rodziców dziecka nie ma miejsca zamieszkania na obszarze właściwości urzędu stanu cywilnego, na terenie którego nastąpiło urodzenie dziecka, zgłoszenia urodzenia można dokonać w urzędzie stanu cywilnego miejsca zamieszkania rodziców lub jednego z nich.
 
Już nie mogę doczekać się dzisiejszej wizyty . Miłego dnia

Olusia, a Ty jak się czujesz? Leżakujesz w domku?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry