reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ciężaróweczki po in vitro

Witaj Lilka, powiem Ci z tym porodem to jest naprawde roznie, ja nastawialam sie na cc ale po rozmowie z kolezankami ktore mialy i z lekarzami wole rodzic naturalnie jezeli sie tylko da.Pierwsza corke urodzilam naturalnie 16 lat temu,trwalo to 12 godzin i nic sie nie stalo.Moja szefowa miala cc 2 lata temu w Polsce,jest znowu w ciazy i okazalo sie ze ma bardzo mala dziurke na szwie.I nie wiadomo jak jej ciaza sie zakonczy,graza jej rozne powiklania.Obecnie sie sadzi ze szpitalem.Tak ze sa za i przeciw,ktore trzeba rozwazyc.Ja do niczego nie namawiam,a porod naturalny nie jest taki straszny ,naprawde.I Ty sie Lilka nie stresuj tylko ciesz sie ciaza,buziaki :)
 
reklama
Część dziewczyny pisze pierwszy raz na ciężarówkach . wczesniej się balam żeby nie zapesxyc i nadal się boje.
również jestem w ciąży po in vitro.... 17 tydzień wiem ze to wcześnie ale chcialam zapytac czy wiecie może czy ciąża po in vitro jest jakim kolwiek wskazaniem do CC ? bo porodu SN absolutnie sobie nie wyobrazam ze względu o obawę o dziecko. tyle się teraz slyszy i nie mam zamiaru ryzykowac.

wiem ze nie które z Was będą mialy CC . jak mam sobie taki poród zalatwic ? prywatna klinika odpada ze wzgl finansowych.

z gory dziękuje za ODP i jakieś rady pozdrawiam

Lilka, ja mam ten sam problem - też się boję, że każą mi rodzić naturalnie. Ale zrobię tak jak mi tu dziewczyny radziły - będę chodzić do lekarza, który pracuje w szpitalu, w którym chcę rodzić i z nim ustale CC. Poza tym wczoraj znalazłam taki zapis:

Według rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego sposób zakończenia ciąży po in vitro powinien być następujący:

- w ciąży wielopłodowej: cięciem cesarskim;

- w ciąży jednopłodowej: zgodnie z sytuacją położniczą jednak z uwzględnieniem życzenia ciężarnej dotyczącego cięcia cesarskiego;
- umożliwienie ciężarnej korzystanie z niezdolności do pracy ze względu na specyfikę ciąży po IVF traktowanej jako ciążę „specjalnej troski”.”

Czyli jak dla mnie, to w ciąży bliźniaczej CC bez żadnego "ale", a w pojedynczej zgodnie z życzeniem rodzącej. Nie wiem tylko na ile szpitale respektują rekomendacje PTG
 
Ostatnia edycja:
Szyszka jak sie lekarz nie odezwie to jedz do szpitala i sprawdz co tam sie dzieje,zawsze cos niepokoi w ciazy,to sie cos dzieje,to sie nic nie dzieje i za cicho :) Bedzie dobrze,zobaczysz,trzymam kciuki za Ciebie!
 
Sylwia


dziękuje za odpowiedz. ja się panicznie boje ze cos pójdzie nie tak . mój lekarz prowadzący nie chce jeszcze ze mną rozmawiać na temat porodu. ale wiem ze jest nastawiona na naturalne porody. ja juz chwile grozy i histerii przezylam w 6 tyg ciąży jak dostalam krwotoku w szpitalu a trafilam z brudzeniem na brązowo. okazali się ze jeden zarodek obumarl . jeden ze mną zostal i jak na razie jest ok. swoje przeszlam jak wszystkie my tutaj i nie mam zamiaru ryzykować. nie chce się później obudzić jak to się mówi z ręką w nocniku i na gwalt szukać bardziej przychylnego lekarza. nie wiem co robić ....
Ja miałam identycznie jak ty tez plamienie na brązowa i jeden zarodek obumarł w 8 tygodnu ale jak widzisz Milenka już jest zemna:-) ja miałam cc ze wskazaniem neurologicznym
 
Lawendowy_sen - GRATULACJE!

Życzę pięknych ostatnich 100 dni ciąży :-D

521880_451451478273936_1391674313_n_Fotor.jpg
 

Załączniki

  • 521880_451451478273936_1391674313_n_Fotor.jpg
    521880_451451478273936_1391674313_n_Fotor.jpg
    52,7 KB · Wyświetleń: 73
lawendowy tylko nie szalej za bardzo;) gratulacje kochana!!! i dużo spokoju,mega nudy i wieeeeelgachnego brzucha na te kolejne 100 dni!:*

dzięki dziewczyny za wsparcie. U mnie dziś ból zmalał, nawet wybrałam się na zakupy i kupiłam Antosiowi troszkę ciuszków. Z uwagi na to, że to koniec miesiąca - budżet nas ograniczał i musieliśmy się nieco powstrzymywać;) łaziłam jak wieloryb mimo tego,że brzusio malutki, tak mnie bolały pachwiny, szurałam jak szalona, bo jak podnosiłam nogi to myślałam,że zejdę;) lekarz się odezwał - jest na urlopie (im to się wiedzie:p) i mam podjechać na oddzial 10 lutego,kazał się nie przejmować - takie bóle się zdarzają, więc nie schizuję tym bardziej, że teraz jest ok. Antek szaleje, przed chwilą poważnie mnie skopał- oczywiście to na razie przyjemne ruchy:D
 
Lawendowy gratuluję :-), mam nadzieję, że impreza się udała ;-)

Wczoraj ogarnęłam temat pokoju młodego, szafa już dokończona, umyta, a rzeczy młodego już uporządkowane w niej. Prasowałam jeszcze i segregowałam do 2 nad ranem, dzisiaj kończyłam i czuję się sama wykończona. Chociaż efekt mnie zadowala :-)

Zobacz załącznik 607732Zobacz załącznik 607733Zobacz załącznik 607734Zobacz załącznik 607735Zobacz załącznik 607736Zobacz załącznik 607737


W szufladach mam jeszcze pościel, pieluchy tetrowe i flanelowe, akcesoria, ubranka rozmiar 56-62 i zabawki. Pierwsze łóżeczko już stanęło w sypialni, drugie czeka na swoją kolej.

A teraz smaczek....Jako że rodzę w marcu zaglądałam na forum marcowe mamy 2014. Dzisiaj chciałam zajrzeć i doznałam szoku. To podforum jest zamknięte, a dostęp ma tylko część dziewczyn (pewnie te najaktywniejszych). Jest to conajmniej dla mnie niezrozumiałe... Stanowczo forum powinno zmienić nazwę z "marcowe mamy 2014" na "klub zaprzyjaźnionych mam rodzących w tym samym miesiącu". Normalnie szok!!! Wpierw usuwały osoby mało aktywne z listy rodzących w tym miesiącu a teraz powstało prywatne forum.

Nie wyobrażam sobie aby np nasze forum zrobić zamknięte, bo nie daj boże ktoś nas podejrzy z zewnątrz. Czysta paranoja....
 
Dziewczyny gdzie można sprawdzić kto jest moderatorem dla danego tematu/podforum? Tak mnie wkurzyło postępowanie tej grupy, że postanowiłam walczyć i nie chodzi tutaj o dostęp mój do forum bo mi to wisi i powiewa, ale prywatyzacja publicznych forów jest jak dla mnie niezgodna z przeznaczeniem...
 
reklama
Hej Sylwia,co to za prywatne forum na forum publicznym,w glowie sie nie miesci,zrob z tym porzadek dziewczyno.Kliknij na ten zielony napis w lewym gornym rogu BABYBOOM i zjedz na sam dol,tam masz kontakt :)
 
Do góry