reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Witam przy niedzieli
Mamcia10 gratuluje udanego usg, oby tak do końca.
Niematotamto witaj na forum i w angielskiej rzeczywistości, no niestety ja też nie jestem zachwycona ich opieką nad ciężarnymi, ja tylko raz miałam badaną krew, ani razu nie badali mnie ginekologicznie, jestem ciekawa czy zbadają mi cukier i cokolwiek jeszcze. Jedyne co mam badane regularnie to mocz i ciśnienie. Dlatego też 2 razy byłam prywatnie u polskich ginów i raz jak byłam w Polsce, żeby spać spokojnie. Dobrze że udało Ci się ich jakoś zmolestować na to usg, życzę powodzenia.
Madzia23 daj znać jak tam Twój maluszek, często myślę o Was, pozdrawiam i ciągle trzymam kciuki.
 
reklama
Ja tez teraz jade do PL. i pojde do polskiego gin. na badanie bo tu tez nikt mnie ginekologicznie nie zbadal.
 
też chętnie pojechała bym do Polski w najbliższym czasie na badania,
ale jak to jest z tym lataniem, głowa mi pęka od nadmiaru informacji i czytania,
czy latać można bez przeszkód, od początku ciąży?
 
Ja slyszalam ze pierwsze 3 mies. lepiej nie latac, ale ile kobiet nie wie jeszcze ze jest w ciazy i lata. Ja jade autem z synkiem akurat znajomy jedzie i sie z nim zabieramy :)
 
Hejka :happy2:

Maureen no viburcol tez urzywalam przy pierwszym dziecku teraz tez maja mi dowiezc :tak:

karis jak sie czujesz?kurka jak CI malutko juz zostalo :tak:

witam nowe dziewczyny :happy2:

co do prowadzenia ciazy tutaj to ...jak sie dowiedzialam o ciazy na szczescie bylam w PL wiec odrazu do polskiego gina.poszlam ..potem w 16 tc .tez polecialam do pl poszlam sobie na usg 3d i wogle takie konkretne zbadanie mnie na dole no i dzidzi .
tez bylam zaniepokojona i jakos lepiej sie czulam jak mnie dokladnie zbadano i usg dokladnie zrobili .Ale mysle,ze kazda z nas ma tak na poczatku bo teraz juz jakos sie przyzwyczailam i nie panikuje :no:
Co do latania to ja lecialam w 8 tc i potem w 16 tc .Jedni odradzaja inni nie widza przeciwskazan ...sama nie wiem ..teraz za to bym sobie poleciala do PL ale juz za duze ryzyko ,ze bym mogla tam urodzic ,a wole tutaj :happy2:
 
Hejka :happy2:

Maureen no viburcol tez urzywalam przy pierwszym dziecku teraz tez maja mi dowiezc :tak:

karis jak sie czujesz?kurka jak CI malutko juz zostalo :tak:

witam nowe dziewczyny :happy2:

co do prowadzenia ciazy tutaj to ...jak sie dowiedzialam o ciazy na szczescie bylam w PL wiec odrazu do polskiego gina.poszlam ..potem w 16 tc .tez polecialam do pl poszlam sobie na usg 3d i wogle takie konkretne zbadanie mnie na dole no i dzidzi .
tez bylam zaniepokojona i jakos lepiej sie czulam jak mnie dokladnie zbadano i usg dokladnie zrobili .Ale mysle,ze kazda z nas ma tak na poczatku bo teraz juz jakos sie przyzwyczailam i nie panikuje :no:
Co do latania to ja lecialam w 8 tc i potem w 16 tc .Jedni odradzaja inni nie widza przeciwskazan ...sama nie wiem ..teraz za to bym sobie poleciala do PL ale juz za duze ryzyko ,ze bym mogla tam urodzic ,a wole tutaj :happy2:
Tez wole tu rodzic :) a pierwsze dziecko gdzie rodzilas?
 
Dziewczyny rozumiem wasz niepokoj bo ja rowniez pierwsza ciaze w Pl a teraz tu kolejna. Sama nie wiem jak ocenic tutejsza sluzbe zdrowia. Z racji tego ze poronila 2 ciaze zostalam przyjeta wczesniej przez polozna. Ona powiedzila mi ze z powodu iz mialam cukrzyce w pierwszej ciazy bede pod opieka przyszpitalnej przychodni dla kobiet w ciazy.
Moznaby powiedziec ze mam szczescie bo co miesiac widze diabetologi i ginekologa, jak do tej pory.

Nikt mnie nie badal ginekologicznie,bardzo sie tym martwilam no bo zawsze mnie nurtowala skad oni beda wiedziec ze np. szyjka macicy mi sie rozwiera....
Dowiedzialam sie ze w Pl coraz wiecej lekarzy NIE BADA kobiet w ciazy do 3 miesiaca aby nie zaszkodzic, kobieta moze plamic po badaniu i panika gotowa.
Pozatym trzeba pamietac ze (czego rowniez niedawie sie dowiedzialam ) badanie palpacyjnie nie jest w stanie okerslic jak dluga jest szyjka macicy bo ona wnika gleboko w glab naszego ciala a tylko jej kawaleczek wylania sie na zewnatrz. Najlepiej jest ja sprawdzic za pomoca USG wiec w czasie dating scan (miedzy 11 a 13 +6 tyg) napewno ktos to sprawdza. Ja pytalam czy szyjka jest zamknieta i powiedziano mi ze wszystko jest ok.
Nastepny scan przypada mi na 20 tydz i zamierzam znow sie o to upomniec.
Zamierzam poprosic o zmierzenie jak dluga jest szyjka. Mam nadzieje ze zostanie wysluchana. Wytlumacze ze w Pl kobiety sa badane pod tym katem przez ginekologa w czasie badania recznego a ze tu tego nikt nie robi poprosze aby zmierzyli to podczas USG. Nie wyjde z tamtad bez tych informacji:))))))))))))))))))))))))))))))))))
Polecam ta strone
Anomaly scan (20 weeks)
Tam jest napisane przytocze...

What other details might be checked?


If you have a history of going into labour too early or late miscarriage, you may also have a scan to measure the length of your cervix.


Tak czy inaczej dziewczyny zdaje sobie sprawe ze jestescie zaniepokojone chocby nawet tym ze tu ciaze prowadzi polozna a w Pl lekarz.
Ale nic nam nie pozostalo jak ufac tym poloznym. Mam nadzieje ze sa doswiadczone i wiedza co robia bo inaczej zwarowalabym.
Powiem jeszcze jedno jak rodzilam mojego syna to przyjechalam na dyzur mojego ginekologa do ktorego chodzilam cala ciaze powiedzila mi abym przyjechana na jego dyzur to sprobuje przyspieszyc porod i wiecie co ufalam mu bezgranicznie i przyjechalam. Dal mi oxytocyne w kroplowca i przyszla do mnie taka starsza polozna, zbadala mnie i powiedziala..... dziecko po co on cie tak meczy NIE URODZISZ dzis... i wierzcie mi nie urodzilam. Ta doswiadczona polozna miala racje.
Wydaje mi sie ze wlasnie takie z wieloletnim doswiadczeniem naprawde wiedza co robia. Tak przynajmniej chce myslec.
Boje sie ale z drugiej strony ale nie moge leciec do Pl za kazdym raziem kiedy napawa mnie niepokoj.
Pozostalo mi siedziec i ufac ze wszystko bedzie dobrze.
Mam nadzieje ze uspokoilam was....
Caly czas sobie wmawiam ze w padzierniku rodze zdrowe dziecko!!!! Ponoc sila woli jest wielka........
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny rozumiem wasz niepokoj bo ja rowniez pierwsza ciaze w Pl a teraz tu kolejna. Sama nie wiem jak ocenic tutejsza sluzbe zdrowia. Z racji tego ze poronila 2 ciaze zostalam przyjeta wczesniej przez polozna a i ona powiedzila mi ze z powodu iz miala cukrzyce w pierwszej ciazy bede pod opieka przyszpitalnej przychodni dla kobiet w ciazy. Moznaby powiedziec ze mam szczescie bo co miesiac widze diabetologi i ginekologa jak do tej pory.
Nikt mnie nie badal ginekologicznie bardzo sie tym martwilam no bo zawsze mnie nurtowala skad oni beda wiedziec ze np. szyjka macicy mi sie rozwiera.... ale dowiedzialam sie ze w Pl coraz wiecej lekarzy NIE BADA kobiet w ciazy do 3 miesiaca aby nie zaszkodzic, kobieta moze plamic po badaniu i panika gotowa.
Pozatym trzeba pamietac ze (czego rowniez niedawie sie dowiedzialam ) badanie palpacyjnie nie jest w stanie okerslic jak dluga jest szyjka macicy bo ona wnika gleboko w glab naszego ciala a tylko jej kawaleczek wylania sie na zewnatrz. Najlepiej jest ja sprawdzic za pomoca USG wiec w czasie dating scan (miedzy 11 a 13 +6 tyg) napewno to robia. Nastepny scan przypada na 20 tydz i tam rowniez powinno sie ocenic szyjke.
Ja zamierzam poprosic o zrobienie USG dopochwowego i zmierzenie jak dluga jest szyjka. Mam nadzieje ze zostanie wysluchana.
Polecam ta strone
Anomaly scan (20 weeks)

Tak czy inaczej dziewczyny zdaje sobie sprawe ze jestescie zaniepokojone chocbynawet tym ze tu ciaze prowadzi polozna a w Pl lekarz. Ale nic nam nie pozostalo jak ufac tym poloznym. Mam nadzieje ze sa doswiadczone i wiedza co robia bo inaczej zwarowalabym.
Powiem jeszcze jedno jak rodzilam mojego syna to przyjechalam na dyzur mojego ginekologa do ktorego chodzilam cala ciaze powiedzila mi abym przyjechana na jego dyzur to sprobuje przyspieszyc porod i wiecie co ufalam mu bezgranicznie i przyjechalam. Dal mi oxytocyne w kroplowca i przyszla do mnie taka starsza polozna, zbadala mnie i powiedziala..... dziecko po co on cie tak meczy NIE URODZISZ dzis... i wierzcie mi nie urodzilam. Ta doswiadczona polozna miala racje. Wydaje mi sie ze wlasnie takie z wieloletnim doswiadczeniem naprawde wiedza co robia. Tak przynajmniej chce myslec.
Boje sie ale z drugiej strony nie moge leciec do pl za kazdym raziem kiedy napawa mnie niepokoj.
Pozostalo mi siedziec i ufac ze wszystko bedzie dobrze.
Mam nadzieje ze uspokoilam was.... caly czas sobie wmawiam ze w padzierniku rodze zdrowe dziecko. Ponoc sila woli jest wielka........
Ja tez sie nastawilam ze bedzie ok :) najgorsze dla mnie bylo tylko to czekanie na to pierwsze usg teraz jestem spokojna :)
 
reklama
Do góry