reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

A JESZCZE DLA WSZYSTKICH PRZYSZŁYCH MAM ZANIEPOKOJONYCH, KTÓRE CHCĄ CZĘŚCIEJ WYKONAĆ SWOJE USG NIŻ TO PRZEWIDZIANE PRZED SZPITAL.

w Szkocji a dokładnie w Perth znalazłam poradnie gdzie odpłatnie wykonuje się skany przez całą ciąże, filmiki, 3D, 4D.

KING JAMES IV RIVERSIDE BUSSINES CENTRE
FRIARTON RD
PERTH
PH2 8DE
 
reklama
coffee mój maluszek leży w University College London Hospitals.Podobno jeden z najlepszych,w samym centrum chyba.Na razie nie wiadomo kiedy go przeniosa bo nie ma miejsca w szpitalu(Cambridge).Do mnie niestety go nie przewioza ale do Cambridge bede miala 40 minut drogi samochodem wiec nie tak zle,a do Londynu ok 2 h pociagiem i jeszcze z przesiadka...
Jesli chodzo o jego stan to caly czas slyszymy,że jest w stanie stabilnym.Dla mnie to i tak duzo.Jego waga skacze caly czas,na razie wazy 584g,ale podaja mu moje mleko od kilku dni wiec mam nadzieje ze zacznie przybierac na wadze w koncu...Robia mu co jakis czas usg główki,mial wylew ale niewielki i powinien sie sam wchlonac,na razie mu sie nie powieksza wiec nie ma problemu.Sprawdzali mu ostatnio serduszko i podaja mu leki na domkniecie sie przewodu Bottala,mam nadzieje ze podzialaja bo jesli nie to bedzie musial miec operacje:-(Nas razie cały czas czekamy....
Madzia bede trzymac kciuki za twoje malensto bardzo dobrze ze przybiera na wadze, trzymaj sie jestes bardzo silna kobieta.
 
Niestety ja po dzisiejszej wizycie nie dowiedziałam się nic, ponieważ jak twierdzą za wcześnie by stwierdzić cokolwiek
wiec poszłam z dziurą w głowie a wyszłam z jeszcze większą
mam jedynie nie wracać do pracy póki sprawa się nie wyjaśni
ale muszę przyznać że zostałam przyjęta świetnie
była to wizyta w EARLY PREGNACY CLINIC, zostałam potraktowana całkowicie naturalnie, jakby nie było to nic nadzwyczajnego że trafiłam do tej poradni. Także wydaje mi się że można się tam dostać bez problemu do 12tc, tylko trzeba się postarać, dopytać...
No a Ja w piątek na kolejne badania, mam nadzieję że już będzie widoczne w dobrym miejscu.
Ja tez tak mialam jak poszlam w 6 tyg. ciazy no i musialam poczekac do tego 10 ty. wtedy mialam wizyte u poloznej na ktorej wypelnialismy stos papierow i nic pozatym teraz tydz. temu nareszcie mialam usg. :-) zastanawialam sie nad wizyta u polskiego gin. ale na szczescie nie mialam zadnych niepokojacych objaw i obeszlo sie bez wizyty. Pozdrawiam
 
Witam

Mamunia - dobrze pamietasz,mialam leciec jak wyjasnie jedna sprawe z counsilem ale niestety to sie ciagnie I ciagnie no I musze czekac.Co do mieszkania to dopiero dzis dostarczylam im list z child benefitu wiec mam nadzieje ze teraz szybko pojdzie.Babka ogolnie mnie przepraszala ze to tyle trwa,ale teraz musza dokladnie ludzi sprawdzac.Modlle sie zeby w czerwcu juz cos dostac bo moj D wyjezdza znow tylko ze tym razem na 5 miesiecy I ja bym w tym czasie na dluzej do Polski pojechala a dopoki nie dostane mieszkania to nie moge na dluzej:-(
Jak tam chlopcy I praca?

Maureen -wlasnie,jak sobie radzisz z dziewcczynkami?

Madzia - bedzie dobrze,zobaczysz. Jezdzisz codziennie do Londynu?

Mamcia,Niematotamto - moja 1 wizyta u poloznej tak samo wygladala-2,5h wypelniania papierow,pobranie krwi I do domu

BAJECZKA - co z Toba?Juz zapomnialas o nas?Jak tam Maya rosnie?
 
Ostatnia edycja:
Witam:-)

Gdzie sie wszystkie podzialyscie??Pusto tu od 2 dni
mam pytanie do mamusiek- jaka wode podawalyscie kilkumiesiecznym dzieciom??Straszny upal teraz jest i chce Olivce czasem wode podac do picia,ale nie jestem pewna jaka jest najlepsza dla takich maluszkow
 
Witam:-)

Gdzie sie wszystkie podzialyscie??Pusto tu od 2 dni
mam pytanie do mamusiek- jaka wode podawalyscie kilkumiesiecznym dzieciom??Straszny upal teraz jest i chce Olivce czasem wode podac do picia,ale nie jestem pewna jaka jest najlepsza dla takich maluszkow
ja jak byłam z malutkim alankiem u męża bo wtedy jeszcze nie mieszkałam w UK to kupowaliśmy to Evian była dobra, volvic też nie była zła.
Dziewczyny halo żyjecie????
 
Ostatnio właśnie bardzo tu pusto.
A ja wciąż to samo.
Opowiem wam moją historię. Pewnie pomyślicie .... w kółko to samo.
Ja chyba nie potrafię się przystosować, ogólnie mam wrażenie pewnych praw i do nich dążę ale chyba wbrew całemu światu, od zawsze tak i jest mi z tym dobrze, dzięki temu żyje zgodnie ze swoimi przekonaniami, ale dość już owijania w bawełnę.
Od początku..., z powodu plamień trafiłam do Early Pregnacy Clinic, USG nie pokazało nic, miałam wykonany test z krwi aby sprawdzić czy ciąża jest maciczna czy pozamaciczna, i dziś kolejny wynik badania krwi pokazał że wszystko jest w porządku.
Jednak przez swojego lekarza GB zostałam skierowana na dzień dzisiejszy na pierwsze spotkanie z midwife.
A na tym spotkaniu.......
ręce wręcz opadają, i zastanawiam się czy tylko mnie, mojemu mężowi opadły również, a was też to by zaszokowało ??
czy uważałybyście to za normę??
Pani się ładnie przedstawiła, ale kolejne jej zdanie dotyczyło co ja od niej chcę, skoro plamię,
że po co ma mi opowiadać o zasadach, wypełniać papiery skoro ja plamię i pewnie ciąża poleciała, wiec po co marnować czas na wypełnianie papierów, aby za tydzień czy dwa okazało się że dziecka nie ma. Poinformowała mnie również że pierwsze wizyty z midwife ustala się po 8 tygodniu ciąży. A nie będziemy marnować teraz cennego czasu.
Swoją wizytę pragnęłam argumentować tym, że plamiłam, że oczekiwałam uzyskania odpowiedzi na niepokojące mnie pytania, że szukałam zrozumienia systemu brytyjskiego prowadzenia ciąży, ponieważ pochodzę z Polski i nie bardzo potrafię odnaleźć się w obecnej rzeczywistości.
Pani wielce zbulwersowana poinformowała, że jestem w Szkocji i mam się stosować do ich zasad bo one są dobre, że będę miała tylko dwa USG, a papiery wypełnimy po 12 tc jak się okaże że nie poroniłam.
Kobieta ta nie próbowała nawet ze mną rozmawiać, wypowiadała swoje racje które wogóle mnie nie uspokajały.
Dodatkowo dostałam ochrzan wielki że poszłam do Early Pragnacy Clinik na USG, które mi nie przysługiwało, bo co ja chcę ratować skoro plamię.
WYSZŁAM .... I NIE CHCĘ JUŻ DO NIEJ WRACAĆ, POPŁAKAŁAM SIĘ TYLKO .... I UDENERWOWAŁAM...

po wizycie u midwife, miałam kolejne spotakanie w Early Pregnacy Clinik, tak pobrano mi krew i mam już jej wynik wskazujący, że bombelek jest w dobrym miejscu,
Gdy opowiedziałam pielęgniarce, która widziała że jestem ogromnie zdenerwowana sytuację ze spotkania z midwife - kazała zapomnieć o tym spotkaniu, powiedziała że za tydzień zrobi mi USG dla uspokojenia.

Wiec czekam na szczęście ktoś potrafił mnie uspokoić, aczkolwiek nie rozumiem podejścia tych ludzi.
na czym polega ich system skoro
MIDWIFE wyzywa na mnie że trafiłam do EARLY PREGNECY CLINIK
a PIELĘGNIARKA w EARLY PREGNACY CLINIK przyjmuje mnie naturalnie, jakby to była całkowita kolej rzeczy że do niej trafiłam, chętnie pomaga tłumaczy,
przecież zapewne nie jest to tylko kwestia ludzi ponieważ muszą kierować się oni jakimś prawem.

AAHHH WALCZYĆ BĘDĘ.

a teraz mam pytanie do was MOJE DROGIE.
czy któraś z was zmieniała przyznaną MIDWIFE, bo ja niestety do mojej nie jestem w stanie wrócić.
 
Ostatnia edycja:
Mysle ze mozesz zmienic choc niejestem pewna. Straszna ta kobieta!!! Boze co ty musialas przejsc :( Ale na szczescie wszytko z twoim babellkiem jest ok :))))) Gratuluje i oby wszystko bylo nadal dobrze trzymam kciuki za ciebie i twoje malenstwo :)
 
dzięki mamcia10 za słowa otuchy, przyznam że nawet nie tak bardzo bulwersuje mnie ich system,
jak podejście niektórych ludzi, i to jak zostałam potraktowana, bez poszanowania
 
reklama
Karis - dzieki ;-)

Niematotamto - wspolczuje Ci ze do takiej kretynki trafilas :szok Nie slyszalam nigdy wczesniej zeby kogos tak potraktowano(jak bym na taka trafila to bym ja zwyzywala tam i wyszla).ja tez juz bedac na poczatku ciazy krwawilam i jakos moja ciaza w 100% byla ksiazkowa bez zadnych zlych wynikow czy komplikacji. Polozna jak najbardziej mozesz zmienic bez zadnego problemu,nikt Cie nie moze zmusic zebys do niej chodzila wiec musisz sie skontaktowac z kims w klinice w ktorej ona pracuje i powiedz ze chcesz inna. Dobrze ze wszystko jest w porzadku :-):-) Trzymaj sie cieplo i nie daj sie :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry