reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

hej dziewczyny,
gdzie Wy się podziewacie, jak urodzę to nawet nie będzie miał kto pogratulować:-D
Dzisiaj po porannej toalecie, patrzę a tu biaława galaretka, wymieniam wkładkę i znów mokra, myślałam że z wodami płodowymi:szok: ale narazie spokój.
Chyba brzuszek się obniża i stąd pierwsze syndromy porodu, a ja proszę malutką żeby wytrzymała jeszcze 9 dni, niech babcia postawi walizki a my możemy gnać na porodówkę:-D Dobrze, że bacia brytyjskimi nie leci bo znów jest strajk, no niech ten wulkan cicho siedzi:tak:
madzia23 mam nadzieję, że jakoś tam się trzymacie.
Dziewczyny mam pytanie, czy po porodzie małej dostawałyście zastrzyk na wydalenie łożyska? Bo niby w planie porodu jest takie pytanie czy chcę zastrzyk, chociaż tego planu z położną nie robiłam. Robiłyście to wogóle?
Pozdrawiam was serdecznie i mam nadzieję, że u was wszystko w porządku:-)
 
reklama
Witam i ja :happy:

karis no u Ciebie to juz chwila moment i rodzisz :tak:wiec obserwuj sie :tak:
ale jednak lepiej zeby babcia te walizki postawila na ziemi angielskiej i wtedy na porodowke mozesz gnac :rofl2:
u mnie tato ma byc na poczatku czerwca do pomocy ale przy starszaku bo juz nie daje rady z Nim chodzic na te spacerki tak codziennie ..ciezko mi ,a znowu szkoda mi dziecka zeby w sloneczko siedzial w domu przed tv ogladajac bajki :baffled:tak wiec dziadek akuracik przyleci w pierwszych dniach czerwca pogania z malym ,a ja odsapne i 18 czerwca moge juz smialo uderzac na cesarke :-D:-D
co do tego zastrzyku to ja Ci nie pomoge bo pierwsza cesarka i teraz tez wiec nie mam pojecia :no:
Powiec mi czy bedziesz miala cos dla malej z PL ?bo ja mam dac mamie dzis liste co chce i nie chce niczego przeoczyc ;/chodzi mi o leki najbardziej tzn .do pepka ,czy wit d ...i tak mysle i mysle co mi potrzeba ..

bylam dzisiaj na rynku a tam same nowalijki :):)
obkupilam sie w botwinke (wlasnie konczy sie gotowac) mloda kapuche ,mlode ziemniaczki i groszek straczkowy mlodziutki ktory uwielbiam :p:p:ptrzeba sie najesc porzadnie :)
 
vanilka ja to dla mojej mamy dalam taką listę: witamina d3, multicebion (w tym jest odpowiednia dawka wit. d3, bo chodzi o to że nie wolno jej przedawkować bo to jest niebezpieczne) tylko ma się zapytać co i jak podawać w okresie letnim, ponoć do pępka są jakieś waciki nasączane w aptece, też ma o to spytać, dam ci znać jak tam dotrze:tak: do odciągania kataru Fridę, wiem że tu można coś kupić ale u mnie fajnie się sprawdziło, wodę fizjologiczną- to do przemywania oczu, gaziki, tantum rosa w saszetkach bo ja prawdopodobnie rodzę naturalnie :-p, herbatki dla kobiet karmiących,
taki zwykły rumianek do zaparzania, bo przy odparzeniach można pupcie przemywać, z kometyków to emolium, ale wiem że tu oilatum jak potrzebujesz to dostaniesz na receptę za darmo:tak: no tyle mi do głowy przychodzi w tej chwili jak sobie coś przypomnę to ci dam znać;-)
a o spacerach z synkiem to dla mnie to też wyczyn, wczoraj nie miałam auta i do dentysty prułam na piechotę, i jeszcze trzeba było zaliczyć plac zabaw no to później leżałam 2 godziny:-D:-D:-D
 
Hej Babeczki,

ja tak na chwilkę wpadłam poczytać co u Was. Napiszę tyle co wiem z własnego doświadczenia, może akurat pomogę ;-)

karis78,

ja planu porodu nie przerabiałam z położną, ale go sobie rozpisałam, bo w szpitalu się pytają czy masz - to po to, żeby respektowali Twoje że tak powiem życzenia :tak: Ja np. tym razem wpisałam, że nie chcę być nacinana, tylko w razie konieczności, bo po poprzednim nacinaniu miałam dużo szwów i wolno mi się wszystko goiło. Co do zastrzyku - wpisałam, że zgadzam się na ten zastrzyk, ale nie było takiej potrzeby. Tak więc wpisuj wszystko, co wg Ciebie ułatwi Ci poród ;-):tak:
Piszesz o symptomach - czyżby dzidziuś chciał wyjść na świat troszkę wcześniej ? ;-)
Trzymam kciuki za pozytywny dla Ciebie rozwój sytuacji :tak:

Vanilka,

wodę fizjologiczną, herbatki na pobudzenie lektacji i rumianek tutaj również dostaniesz bez problemu. Tantum rosa polecam, bo naprawdę pomaga w czasie połogu.
Co do tych gazików do pępka - nazywają się Leko i ja je również stosowałam przy obu dziewczynkach, są świetne. Tylko podobno mają zaprzestać ich produkcji.
Polecam jeszcze homeopatyczne czopki uspokajające dla niemowląt Viburcol, są rewelacyjne.

Madzia23,

jak tam u Ciebie, u Was ?
Myślę o Was często i modlę się o zdrówko dla Twojego synusia.


Pozdrawiam cieplutko wszystkie ciężaróweczki i mamusie :tak:
 
Madzia23 - ja tez trzymam kciuki za synka,napewno bedzie dobrze.Wiem ze jest Ci ciezko,ale nie zalamuj sie.

Karis- ja w planie porodu napisalam ze chce zastrzyk na wydalenie lozyska I pozniej juz przy porodzie polozna sie mnie pytala czy chce(nie wiem po co robilam plan porodu bo I tak o wszystko sie mnie polozna pytala przy porodzie-jakas zakrecona byla a pozniej jak juz urodzilam I ona wyszla z sali po cos I moj D sie zapytal o plec to nawet nie wiedziala czy chlop czy babka:-))Ten zastrzyk jest tylko po to zeby przyspieszyc wydalenie lozyska bo bez zastrzyku moze to dluzej potrwac

Ja ostatnio zabiegana jestem I nawet nie mialam czsu do was zajrzec.Dalej sie uzeram z counsilem I mam nadzieje ze to sie wreszcie skonczy
 
Witam wszystkich. Mialam dzis usg. i wszystko z moim malenstwem jest ok bardzo sie ciesze :) Bardzo sie balam o to usg. bo pierwsza ciaze poronilam i wykryto u mnie zasniad groniasty ale na szczescie wszystko jest dobrze :).
Madzia23- trzymam kciuki za twoje malenstwo aby bylo wszystko dobrze Pozdrawiam
 
Witam wszystkich. Mialam dzis usg. i wszystko z moim malenstwem jest ok bardzo sie ciesze :) Bardzo sie balam o to usg. bo pierwsza ciaze poronilam i wykryto u mnie zasniad groniasty ale na szczescie wszystko jest dobrze :).
Madzia23- trzymam kciuki za twoje malenstwo aby bylo wszystko dobrze Pozdrawiam
to fajnie że wizyta udana, i oby tak się układało do końca:tak:
Dziewczyny życzę miłego weekendu!My dzisiaj zamierzamy grilować ale coś pochmurno jest:confused:
 
Madzia33 wspolczuje ...badz dzielna...i tak jestes...
wktorym szpitalu w londynie go umiescili?
masz wiadomosci kiedy go przewioz do ciebie
trzymaj sie!!!
 
Witam Was serdecznie.
Jestem tu nowa i pragnę dołączyć do waszego grona.
Zamieszkuję w UK, i tutaj planuję rodzić, jednak strasznie obawiam się tutejszej opieki medycznej.
Czytając wasze wypowiedzi widzę że o poród nie ma się co martwić, jednak pozostała część...
dwa dni temu zaczęłam plamić i nie chcieli minie przyjąć na wizytę tłumacząc że za wczesna ciąża i jak ją stracę to naturalnie, bo fasolka była za słaba. Nie bardzo jakoś przyjęłam tą wiadomość i na szczęście tak ich wymęczyłam, że dostałam zaproszenie na usg w najbliższą środę, mam nadzieję że wszystko jest dobrze, z plamieniem dziś już lepiej, ale wzięłam wolne w pracy i leże z zaleceń Polskiego gina.
Ogromnie podziwiam wszystkie z Was zwłaszcza że daleko od rodzin często radzicie sobie doskonale.
Trzymam kciuki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam Was serdecznie.
Jestem tu nowa i pragnę dołączyć do waszego grona.
Zamieszkuję w UK, i tutaj planuję rodzić, jednak strasznie obawiam się tutejszej opieki medycznej.
Czytając wasze wypowiedzi widzę że o poród nie ma się co martwić, jednak pozostała część...
dwa dni temu zaczęłam plamić i nie chcieli minie przyjąć na wizytę tłumacząc że za wczesna ciąża i jak ją stracę to naturalnie, bo fasolka była za słaba. Nie bardzo jakoś przyjęłam tą wiadomość i na szczęście tak ich wymęczyłam, że dostałam zaproszenie na usg w najbliższą środę, mam nadzieję że wszystko jest dobrze, z plamieniem dziś już lepiej, ale wzięłam wolne w pracy i leże z zaleceń Polskiego gina.
Ogromnie podziwiam wszystkie z Was zwłaszcza że daleko od rodzin często radzicie sobie doskonale.
Trzymam kciuki.
Witam niematotamto trzymam kciuki za usg. oby wszystko bylo ok Ja tez tu przezylam stres pierwsze 12 tyg. pierwsza ciaze prowadzilam w pl i wiem jaka ogromna jest roznica. Teraz jestem po pierwszym usg. ktore mialam wczoraj i naszczescie moge wkoncu spac spokojnie :) Pozdrawiam
 
Do góry