reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Witajcie gwiazdeczki:-)!
Już tylko 2 dni do swiąt a ja mam dzisiaj takiego lenia że szok. Nawet mi się nie chce isć do sklepu, a muszę, bo mleko się skończyło, a przywiozą mi dopiero wieczorem. Gdyby nie to, że bez kawy nie wytrzymam to na pewno bym nie poszła:no:, no ale cóż kawka musi być:-).
 
reklama
witajcie Kochane :):):):) swieta tuz tuz :):):):):):)

Maureen, Myleene- i ja mam ostatnio same problemy z mężulkiem:szok:. To chyba przedswiąteczny stres bo też strasznie działa mi na nerwy:-D.

to chyba wiekszosc tak ma :):)) poza tym mi ostatnio tak hormony skacza ze chyba sie wybiore na silownie i powale w jakis worek:-D:-D:-D

Dziewczyny mam do was pytanie troche glupie,ale czytalam duzo roznych rzeczy i gdzies wyczytalam ze jak sie ubierze wieczorem noworodka do snu to rano nie ma potrzeby przebierania go w inne ciuszki-jak to wlasciwie jest?Powinno sie ubierac w co innego do snu i co innego na dzien??:sorry:
Ile pampersow powinnam spakowac do szpitala,bo nie mam zielonego pojecia:no:
ja od samego poczatku zmienialam ciuszki.... mial specjalne na spanko i specjalne na dzien.... po pewnym czasie dziecko wtedy potrafi rozroznic czy jest dzien czy noc.... im wiecej bedzie mialo takich bodzcow tym lepiej... zawsze ta sama rutyna i maluch sie uczy :) dzieki temu nogdy nie mielismy klopotow ze spaniem :)


a tu przygotowania chyba trwaja pelna para bo cisza :):):):)
 
witajcie

widze ze tu przygotowania do swiat ida pelna para. Ja planuje zrobic jakies ciasta bo reszte moj R bedzie robil.Niewiem jakie upiec ,pewnie skonczy sie na gotowcach z paczki.Wczoraj ubieralismy choinke. W tym roku zywa.

Nasza dzidzia zrobila sie ostatnio strasznie marudna.Juz doskonale wie do czego sluzy placz i jak go wykorzystac:tak:.Nie moge sie doczekac jak zacznie sie usmiechac,bo narazie to jakies proby sa ale to takie nieswiadome.

Kamila ja do szpitala wzielam paczke pampersow ok 27 szt.i spokojnie mi to starczylo na 2 dni.Zreszta zawsze ktos ci moze dowiesc jak ci czegos braknie.

Ja dzidzie przebieram jak tylko widze ze ciuszek brudny albo mokry.Nie zawsze to jest rano po obudzeniu,czasem przebiore wieczorem i smiga do poludnia w tym samym.Wszystko wyjdzie w praktyce:tak:.
Moja mala prawie za kazdym razem jak jej zmieniam pieluszke robi mi psikusa i jak wycieram jej pupke albo jak juz podkladam czystego pampersa to ona puszcza siurka po wszystkim:angry: i z reguly musze za kazdym pampersem przebierac bo wszystko jest osikane.Najgorzej w nocy

dziewczyny macie jakis sprawdzony przepis na makowca?Ale zeby nie byl zbyt skomplikowany,bo ze mnie kucharka kiepska i lubie zeby bylo szybko latwo i smacznie.Bede wdzieczna ;-)
 
Pixi,

ja piekłam makowce z tego przepisu :

Makowiec zawijany

Piekłam 1 raz w życiu strucle i wyszły, ale ostrzegam - nie jest to ani szybkie, ani proste ciasto niestety :confused2:
Najszybsze ciasta jakie znam to murzynek i szarlotka :tak:

mamunia2,

ja też mam takiego lenia dziś, ale obskoczyłam już rano sklepy - musiałam, wszak rodzinka za niedługo przyjedzie ;-) Teraz kończę drugie danie robić, zupkę już mam i może w końcu trochę odsapnę :cool2:
 
rudzia- aż Ci zazdroszczę, bo w końcu ciąża rządzi się własnymi prawami więc Tobie wolno poznęcać się nad mężem:-D, a mi to już nie bardzo:-D.

A mi udało się skutecznie wygonić lenia i jak wzięłam się w garsć to oprócz zakupów, obiadku i sprzątania, zdążyłam jeszcze zrobić zrazy:-).

pixi- makowiec to wczoraj piekła Maureene, więc pewnie podzieli się z tobą przepisem, bo ja jeszcze nigdy nie piekłam;-).
 
Czesc dziewczyny.
Dzieki za informacje;-)My dzis bylismy na zakupach i jestem padnieta,a jeszcze jutro nas nastepne czekaja.Do tego wymyslilam sobie ze upieke jutro makowce,a tez to bedzie moj 1wszy raz:-)
Pixi pewnie juz za pozno,ale na wszelki wypadek napisze Ci przepis na makowca,ktory nie jest skomplikowany:
-0,5 kg maki
-3 zoltka i tylko 1 bialko
-0,75 szklanki cukru
-15 dag. margaryny
-3 dag.drozdzy
-pol szklanki mleka lekko cieplego(w nim rozpusc drozdze)
Z TEGO WYRABIASZ CIASTO,WKLADASZ DO FOLIOWEGO WORECZKA,ZAWIAZUJESZ I DO GLEBOKIEGO NACZYNIA WLEWASZ WODE NIE LODOWATA ALE NIE CIEPLA I WRZUCASZ TO CIASTO Z WORECZKIEM.PO OKOLO POL GODZINY POWINNO CI TO CIASTO WYPLYNAC NA WIERZCH I TO OZNACZA ZE JUZ JEST GOTOWE.DZIEISZ NA 2 CZESCI(BO Z TEGO PRZEPISU WYCHODZA 2 MAKOWCE) ROZWALKOWUJESZ DOSC CIENKO,NAKLADASZ MAK(MOJA MAMA ZAWSZE GOTOWY KUPUJE W PUSZCE),ZWIJASZ I PRZYKRYWASZ NA KILKA MINUT ZEBY JESZCZE CIASTO TROSZECZKE PODROSLO I PRZED WLOZENIEM DO PIEKARNIKA SMARUJESZ Z WIERZCHU BIALKIEM.PIECZESZ W TEMP.
OK. 170 STOPNI ALE NIE WIEM JAK DLUGO-MUSISZ SOBIE PATYCZKIEM W SRODKU SPRAWDZAC ZEBY NIE BYL MOKRY.MAM NADZIEJE ZE NIE ZAMIESZALAM TEGO WSZYSTKIEGO:-)
 
Witam kochane,
alllleee cisza...wszystkie zapracowane:))


W te piękne święta
niech każdy pamięta
z serca płynące życzenia:
marzeń spełnienia,

iskierek radości

i dużo dużo miłości.
życzą: Milena i Aleks
 
.........._,|,_
............'|`...Gdy pierwsza
............/.\. gwiazdka
.........../`,\)... na niebie
........../__\ ... zabłyśnie
........./ . o \....niech Was
......../_ , *_\_... Aniołek
......../ `, .* \_...ode mnie
......./ ? `~ . \... uściśnie
....../_ . * ., o \...I przekaże
....../ ? o .. ~ \ ? serdeczne
...../ . * .... . o.\? życzenia
..../_ ,,~~ '. * ' _\_'w Święta
..../`~,, .. o.......\::::::Bożego
.../ .* ...`' * ? ,',..\ :::: Narodzenia
../_.....o ..~~,, , _\... oraz wiele
./ .. * ......... ,, ~ ' \..... radości i
/* .... o ..._~`'*...o \....nadziei
`-,,~'`' ...* ... _ ,-´.......w Nowym
........":-------:".......2010 Roku!!!!
 
hej dziewczynki
Ja zalatana od poniedzialku, jeszcze tylko jutro latanina i wreszcie odpoczynek. Staram sie oszczedzac, ale jednak z brzuszkiem to nawet mniejszy wysilek to juz wyczyn.
Nie wiem czy jutro bede miala czas zajrzec wiec juz dzis
Chcialam Wam mamusie zyczyc Zdrowych i Wesolych Swiat !!!!

 

Załączniki

  • choinka-01.gif
    choinka-01.gif
    17,2 KB · Wyświetleń: 30
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry