reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Czesc:-)
Dziewczyny, z tymi zabkami to sie nie martwcie, bo podobno im pozniej wychodza, tym beda zdrowsze....:tak:
I o rozwoj tez bym sie w ogole nie martwila, bo kazde dziecko rozwija sie wlasnym tempem.
To fakt Oliwier posadzony siedzial jak mial 6 miesiecy, ale sam do siedzenia, to dopiero duzo pozniej sie nauczyl. Przewracac to przewracal sie w ogole baaardzo pozno, cos kolo 8 misiaca i pamietam wtedy jak mnie to martwilo, a okazalo sie ze nic sie zlego nie dzialo, tylko on tak akurat sie rozwijal. A juz miesiac pozniej stal na wlasnych nozkach:szok: A co dziwniejsze, dopiero potem zaczal raczkowac.....:szok: Wiec u mojego to tak wszystko na opak bylo.....:tak::-D Nie martwcie sie, na pewno wszystko jest ok z waszymi dzieciaczkami.....:tak::tak::tak:

tajchi- ja sama sobie zazdroszcze, he heh :-D:-D:-D
medio- ja to nawet mam taki pamietnik, gdzie zapisywalam, co daje do jedzenia, daty, jaka byla reakcja Oliwiera na jakas nowosc....itp...:tak::-)
 
reklama
hej laseczki
pomozcie! prawdopodobnie mam zatrucie ciazowe, tak mi stwierdzila polozna po obejrzeniu mnie dzisiaj:wściekła/y: odeslala jeszcze probke moczu do badania bo duzo bialka:-( poza tym to puchniecie nie przechodzi po nocy i jest to tez jeden z objawow...
czy ktoras z was to miala? doradzcie cos bo zaczynam sie bac a polozna chce mnie widziec dopiero za tydzien zeby mi cisnienie zmierzyc:wściekła/y:
 
Melka, ja miałam w poprzedniej ciąży zatrucie w 36 tygodniu i już do końca ciąży leżałam na patologii, spuchłam jak balon, stopy wyglądały jak połamane, palce od rąk jak kiełbaski, twarz jak księżyc w pełni, ciśnienie 150/110, poza tym czułam się ok, tyle że zatrucie grozi przedwczesnym porodem między innymi z powodu odklejenia się łożyska lub może prowadzić do rzucawki ciążowej. W szpitalu podawali mi Dopegyt na obniżenie ciśnienia, robili codziennie KTG, częste badania ginekologiczne, kilka razy USG. Jednak nie martw się, odpoczywaj, ja urodziłam dzień po terminie, bez żadnych komplikacji, tyle że cały czas byłam w szpitalu od momentu stwierdzenia gestozy - sama jestem ciekawa jak tu radzą sobie z tą przypadłością... zwłaszcza, że zbliża mi się 36 tydzień i równie dobrze teraz też mogę to mieć, chociaż prawdopodobieństwo jest mniejsze - całą ciążę mam idealne ciśnienie (wczoraj 120/70), a wtedy już od początku miałam podwyższone...
 
Ostatnia edycja:
Melka79 - z tego co pamietam masz rodzic na Hillingdon a tam traktuja wszystko powaznie. Jezeli faktycznie bedziesz miala zatrucie to na pewno cie beda pilnowac, w razie czego jezeli sie zle poczujesz zawsze mozesz przyjechac do szpitala i sie zbadac. Wiem ze jest tam day care i mozesz w kazdej chwili zrobic KTG i zbadac mocz, a jezeli sie okarze ze cos jest nie tak to pojdziesz na patologie ciazy. Ja tez mialam spuchniete nogi i rece i nawet raz w moczu wyszlo bialko, ale nie bylo to jeszcze zatrucie. Musisz kontrolowac cisnienie,jezeli to drugie jest wyzsze niz 80 to juz jest alarm.
Pozdrawiam
 
dzieki lucin@ i bernardetko;-)
wlasnie cisnienie mialam do tej pory ok i dzis tez:tak:
chyba nie mam wyjscia jak poczekac na wyniki z laboratorium, tylko sie wystraszylam rano jak zaczelam o tym czytac na necie:-( jeszcze ta moja durna polozna nie wiem po co mi mowi, ze to moze zagrazac zyciu mojemu i dziecka:wściekła/y: glupia pinda zamiast poczekac na wyniki badan:wściekła/y:
 
Melka oj to uwazaj na siebie.
Bernadetta a czy to prawda,że na trzecie dziecko dostaje się jakieś większe dodatki jak się nie pracuje, tzn dodatek za housewhife?
 
Czesc dziewczyny
Ja przynajmniej nic nie wiem na temat dodatku dla housewives:sorry::no:, jedyne co mozna to pobierac child benefit na siebie i wtedy mozna wyslac forme do revenue o to zeby panstwo zaliczalo te lata w ktorych sie wychowuje dzieci do emerytury:tak::tak::-). Jest to bylo nie bylo forma dodatku:-D:tak:. Forme mozna znalezc na stronach revenue & custom. Jezeli ma sie dziecko do roku mozna sie tez starac o Council Tax benefit, ponoc zwalniaja taka rodzine z placenia podatku do councilu, ale to jest zawsze inaczej dla kazdej rodziny zalezy od sytuacji finansowej.
 
reklama
Do góry