reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
witam i JA

dzisiaj dzionek spedzilam u mamus...


laski pytallam juz na watku o benefitach ale nikt mi nie odpowiedzial...

zrobilyscie sobie rezydenta ja jestem tu od 2005wiec moge robic ale po co?
Co nam to da?
 
Witajcie kochane kobietki :-)
Dopisuje sie do obecnych w UK a konkretniej do tych przyszlych mamusiek z Londynu.
Mamy termin na 26 marca i teraz pozostało nam tylko czekac.. czekac.. i czekac :blink:
 
Witam Was, ja mieszkam w Szkocji, z niestety nie mam dobrych przezyc z tutejsza sluzba zdrowia. Najbardziej niepokoi mnie ich podejscie do kobiet w ciazy do 16- 20 tygodnia ciazy :( Masakara gdyby nie ginek z Polski to nie wiem czy bym jeszcze byla ta przyszla mamusia, tautaj wzieli mnie na stol nastraszyli ciaza pozamaciczna, w niby 5 tygodniu, jak sie okazalo ciaza byla mlodsza o 2 tygodnie ale im nie dalo sie przetlumaczyc ze owulacja byla w ten czy w ten dzien, i ze ciaza moze byc mlodsza, tylko glupie jakies myslenie ze termin ostatniego okresu jest wiarygodny wrrr nawet nie chce mi sie do tego wracac bo tylko stresuje siebie i maluszka. Ginek z polski radzil zeby odpoczywac i lezec lezec lezec przynajmniej do 16t, a te tlumoki jak przyjechalam do szpitala z bolami podbrzusza tak mega ostrymi ze myslalam ze zejde z tego swiata to zalecili goraca kapiel :crazy: no i oczywiscie po operacji teraz jestem w 13t i juz nie chca przedluzac L4, jak zapytalam na USG czy zrobia badania penetralne to popatrzyli na mnie jak na ufludka i mowa ze przeciez po co jak wszystko wyglada ok i nic nie trzeba mierzyc, nie wiem moze to nademna taka czarna chmura, ale ogolnie moim zdaniem Ci lekarze tutaj nie maja pojecia co robia wiec nie chce was straszyc ale badzcie ostrzne dziewczynki bo nasze malenstwa sa najwazniejsze a dla tych glabow w UK nic sie nie liczy.

Ehhh ale sie napisalam ale musialam sie wyzalic, mam nadzieje ze nikogo nie przerazilam moja opinia ale taka prawda wiec wole uprzedzic niedoswiadczone przyszle mamusie zeby na siebie uwazaly i to ze zdwojana sila

Pozdrawiam i mielj nocki :)
 
witajcie dziewczynki, mam nadzieje ze byly kwiatki i czekoladki:-);-)
fasoleczka i lucin jestesmy w tym samym okresie ciazy:tak:
co do waszej wagi to na pocieszenie cytat:
Zalecany przyrost masy ciała w ciąży to ok. 12-16kg. Dla kobiet z niedowagą przyrost masy ciała może być nieco większy nawet do ok. 18 kg. Natomiast dla kobiet z nadwagą zalecany przyrost masy ciała powinien wynosić w granicach 7-11kg.
Z tego:
Płód 3000 - 3500gram
Łożysko 400 - 900gram
Płyn owodniowy 900gram
Przyrost masy macicy 900 gram
Powiekszenia masy sutków 400 - 900gram
Wzrost objętości krwi 1400 - 1800 gram
Wzrost ilości płynów tkankowych 1000 - 1400gram
Przyrost tkanki tłuszczowej 1800 - 2700gram
 
witajcie dziewczynki, mam nadzieje ze byly kwiatki i czekoladki:-);-)
fasoleczka i lucin jestesmy w tym samym okresie ciazy:tak:
co do waszej wagi to na pocieszenie cytat:
Zalecany przyrost masy ciała w ciąży to ok. 12-16kg. Dla kobiet z niedowagą przyrost masy ciała może być nieco większy nawet do ok. 18 kg. Natomiast dla kobiet z nadwagą zalecany przyrost masy ciała powinien wynosić w granicach 7-11kg.
Z tego:
Płód 3000 - 3500gram
Łożysko 400 - 900gram
Płyn owodniowy 900gram
Przyrost masy macicy 900 gram
Powiekszenia masy sutków 400 - 900gram
Wzrost objętości krwi 1400 - 1800 gram
Wzrost ilości płynów tkankowych 1000 - 1400gram
Przyrost tkanki tłuszczowej 1800 - 2700gram


tak, tak to naprawde pocieszajace :-D zwlaszcza ze ja przed ciaza wazylam 49kg 158cm wzrostu a teraz 64kg... :baffled: mam nadzieje ze po porodzie uda mi sie to zrzucic

fasoleczka ja mam rezydenta juz jakies 2 lata...ale czy to mi sie w czyms przydalo... do tej pory nieee... a do czego moze sie przydac chyba tylko do obywatelstwa brytyjskiego, jesli w przyszlosci chcialabys sie starac o brytyjski paszport to to jest jeden z krokow... a moze jeszcze do czegos sie przydaje, ja nie wiem :baffled:
 
Dzien dobry.

Asinka spoznione ale szczere gratulacje wkoncu sie doczekalas mam nadzieje nadzieje ze z piersiami juz lepiej i tak Cie nie bola. Coreczke masz przesliczna sam miodek :happy:

My juz w domku 2 tygodnie minely nie wiadomo kiedy i jak zwykle dopiero tutaj odpoczywam od nadmiaru gosci i calego zamieszania jaki byl w Polsce. Postaram sie zagládac czesciej. Jutro mamy kolejne szczepienie znowu Olivcia sie nacierpi :-( ale nie ma innego wyjscia.

Bernadeta -a co u ciebie ? jak tam malenstwo w brzusiu a moze juz tulisz do piersi czego Ci zycze ta koncuwka i czekanie jest najgorsze.

Medio a jak tam Karolek no i Krzysiu oczywicie ?

Buziaki
 
Witaj Olinda brakowało tu Ciebie.
U nas oki, Karolek ładnie rośnie, nadal udaje mi się go karmic tylko piersią. Miał juz pierwsze szczepienie. Czas leci, ja jeszcze po paszport nie byłam,czekamy jak nam mały podrośnie bo i tak narazie się od PL nie wybieramy. Buśka.
 
reklama
Do góry