reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

My po wizycie... Mała rośnie prawidłowo. W nocy płakałam z bólu, bo tak mi się wierciła boleśnie. No i okazało się na USG, że mała jest głóką w dół i zaczyna się wstawiać w kanał rodny :szok:, także obawiam się, że do kwietnia nie doczekamy... może chociaż połowa marca???
 
reklama
pandorka moze to jeszcze nic nie znaczy :) moja zeszla bardoz szybko i chodzilam 3 tygodnie z rozwarciem i nie chciala sie urodzic ;)
 
pandorka, tak mocno bola cie ruchy malej? Wspolczuje :( trzymam kciuki zeby malutka zechciala w brzuszku jak najdluzej siedziec :)

My nadal nie dostalismy decyzji o child benefit, a jedziemy w przyszlym tyg do Polski, jak wrocimy we wrzesniu, to bedziemy mieszkac gdzie indziej.. ale w tym mieszkaniu beda nasi znajomi, wiec nie wiem, czy moge zmienic adres na ten nowy pod ktorym bedziemy we wrzesniu juz teraz zanim dali nam dezycje? Czy zaufac znajomym, ze nam dadza znac jak jakas poczta do nas przyjdzie? :/
 
elzu trudno powiedziec jak to dobrzy znajomi sa? ja juz dostalam odpowiedzi, takze voucher na otworzenie konta. a to wracacie do uk? myslam ze na stale do polski jedziecie?
 
elzu, a czy wiesz, że powinnaś zgłosić wyjazd z UK na tak długo do HM Revenue & Customs? Bo jak się kapną, że Was nie ma, to zabiorą ci zasiłki + będziesz musiałą zwracać kase od mometu wyjazdu z UK.
 
mamcia bardzo roznie je :) od 80ml do 130, srendio wypija 90-100, jesli je kolo 100 to ma 5-6 posilkow z przerwa nocna na 9..10 godzin, a jesli je w dzien mniej i raz w ciagu dnia zje z 60 to wiadomo ze posilkow bedzie kolo 8.

ogolnie w dzien potrafi jesc co 2 godz :) ale pozwalam jej bo nie je w nocy
 
My nadal nie dostalismy decyzji o child benefit, a jedziemy w przyszlym tyg do Polski, jak wrocimy we wrzesniu, to bedziemy mieszkac gdzie indziej.. ale w tym mieszkaniu beda nasi znajomi, wiec nie wiem, czy moge zmienic adres na ten nowy pod ktorym bedziemy we wrzesniu juz teraz zanim dali nam dezycje? Czy zaufac znajomym, ze nam dadza znac jak jakas poczta do nas przyjdzie? :/

elzu, a czy wiesz, że powinnaś zgłosić wyjazd z UK na tak długo do HM Revenue & Customs? Bo jak się kapną, że Was nie ma, to zabiorą ci zasiłki + będziesz musiałą zwracać kase od mometu wyjazdu z UK.

Dokladnie, zgadzam sie z Pandorka.:tak: Mozecie nie mowic, ale jak przyjda wam listy i beda czekac na wasza odpowiedz a wy dopiero to odczytacie we wrzesniu i odpowiecie to i tak wyjdzie ze was nie bylo. Bo jak to wytlumaczycie? A wtedy bardzo bolesne jest oddawanie nadwyzki. Bo za wakacje wam tego nie uznaja bo to za dlugi czas.Chyba do miesiaca czy 2 mozna podpiac pod wakacje jak dluzszy wyjazd trzeba zglaszac.
No ale sa tez tacy co wogole w polsce mieszkaja a pobieraja tutaj zasilki.... no comment...:dry:
zrobicie jak uwazcie:-D
 
reklama
Czesc mam pytanie odnosnie start maternity grant czy ktoras z was dostala przyznanie pobierajac tylko child tax credit i child benefit? Bo mam problem skladalam podanie bedac jeszcze w ciazy majac juz starsze dziecko i nam odmowili mowiac ze dostajac tylko te dwa benefity child nie nalezy nam sie bo nie mamy innych benefitow i teraz nawet rozkladajac nasze dochody na 4 osoby wciaz mowia ze nie mamy szans. Nie wiem czy sluchac urzedniczki czy sie jadnak odwolac. Bardzo prosze pomozcie bo nie wiem a niechce im darowac jesli naprawde mi sie nalezy a wiem ze potrafia specjalnie zniechecac czlowieka zeby tylko nie wyplacic. Z gory dzieki za kazda odpowiedz.
 
Do góry