reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
pandorka zycze szybkiego powrotu do zdrowia, no a zeby to wiadomo :/ to chyba byl moj najgorszy okres z Kacprem w 1,5 mis. wyszlo mu 6 zebow :/ prawie nie spalam wtedy, 6 mies. skonczyl z 6 zabkami :) pozniej juz gladko poszlo :)
 
Dziewczyny czy wiecie moze czy jak karmie butelka to powinnam podac witamine d3? bo tutaj sie nie podaje i nie wiem co robic...

Ja tez karmilam butla i tez dawalam jedna kropelke :) tak mi polozna kazala, ale to bylo w PL ....a tu sama nie wiem, powiedzialam zeby mama mi przywiozla i raczej bede dawac
 
Filip na razi enie ma ani jednego kła.

A z ta witaminą D3, to zastanówcie się porządnie, bo jej nadmiar może powodowac deformację kości u dziecka.

no ja na poczatku małej nie dawalam a tez karmiłam butla to jak pojechalismy do poslski na chrzest przy okazji bylismy u pediatry i okazało sie ze mała ma poczatek krzywicy żebra !!!!!!!!!!!!! i padiatra kazała mi podawac zeby wszystko syzbko wrócilo do normy bo mlekoa nie wystarczylo a wiadomo słonca jka na lekartwo bylo zimą...........
 
e tam co do witamin to wiadomo ze nie powinno sie brac ich od tak bez konsultacji z lekarzem, ale zmiany w ukladzie kostnym spowodowane NADMIAREM witaminy D3 to juz naprawde jakies ekstramalne przypadki :tak: przede wszystkim wiadomo ze to walsnie NIEDOBOR tej witaminy powoduje krzywice :tak:

a co do witaminy to jeszcze dodam, ze to pewnie tez zalezy do tego w jakim klimacie sie zyje, czy matka odzywiala sie zdrowo podczas ciazy i czy 'nalapala' duzo tej witaminy przebywajac na sloncu. pozatym zamiast witaminy D3 po urodzeniu wystarczy 'wystawiac' dziecko na 30 sekund na slonce i nalapie tej witaminy ze hoho :)
 
Ostatnia edycja:
e tam co do witamin to wiadomo ze nie powinno sie brac ich od tak bez konsultacji z lekarzem, ale zmiany w ukladzie kostnym spowodowane NADMIAREM witaminy D3 to juz naprawde jakies ekstramalne przypadki :tak: przede wszystkim wiadomo ze to walsnie NIEDOBOR tej witaminy powoduje krzywice :tak:

a co do witaminy to jeszcze dodam, ze to pewnie tez zalezy do tego w jakim klimacie sie zyje, czy matka odzywiala sie zdrowo podczas ciazy i czy 'nalapala' duzo tej witaminy przebywajac na sloncu. pozatym zamiast witaminy D3 po urodzeniu wystarczy 'wystawiac' dziecko na 30 sekund na slonce i nalapie tej witaminy ze hoho :)

pod warunkiem ze to słonce jest bo moja urodzila sie 30 sierpnia tydzien slonca było a potem ciagle deszcz...........
wiec o słoncu to mogłam tylko śnic............
 
reklama
pinka no pewnie ze nie zawsze jest slonce :tak: dlatego ja zamierzam podawac Naszej Malej witamine D3 przez conajmniej 3 pierwsze miesiace podczas karmienia piersia (a przynajmniej mam nadzieje ze bede miala czym ja karmic i ze bede mogla ja karmic :-)) bo urodzi sie w zimie, wiec o slonce moze byc trudno i wymiotowalam w ciazy (i nadal co 2 dzien mi sie zdarza) :tak:
 
Do góry