reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

O ja tez mam jutro wizyte u poloznej. Powiedzcie mi czy robilyscie lub macie powiedziane ze musicie zrobic plan porodu? Bo mi nic polozna nie mowi na ten temat, a kolezanka ktora rodzila rok temu mowi ze ona musiala takie cos pisac.
Co do bolu plecow to wiem cos o tym jakby ktos lopata walil :/. Ja juz mam powoli dosc, nogi zaczely puchnac, chodze jak pingwin, po 200-300 metrach mam juz dosc, a jeszcze mam 3 tyg do terminu.
 
reklama
nic o tym nie slyszalam hmmm ja to zadnych info o porodzie od swojej poloznej nie mamwogole to w 12 tyg ja widzialam po raz pierwszy jak mi interview robila o chorobach itp czy to jest normalne tak malo info z jej strony o ciazy i porodzie? a moze w 16 tyg na spotkaniu powie wiecej??
 
jesli chodzi o nauke rodzenia to wsyzstkie osoby jakie znam co tu rodzily zazwyczaj sie dowiadywaly o nich pod koniec ciazy i wtedy szly na jedno - dwa spotkania.
joasia masz super polozna ze tak Ci to wszystko zalatwila :-) ale to tez pewnie zalezy co jest dostepne w danym regionie.
mi tylko babeczka od centrum do ktorego chodze sie zobaczyc z polozna wspominala kiedys o zajeciach dla ojcow i maluchow, nauka przewijania czy cos takiego.

jutro na spotkaniu spytam sie co i jak jest dostepne i czy sama mam to bookowac czy jak

irka co do planow porodow to nie sadze zeby byly 'obowiazkowe', ale warto dla samego siebie takie cos zrobic: jakie ewentualne znieczulenie itp. chociaz i tak nie mozna przewidziec jak porod sie potoczy ;-)
buziaczek to zalezy na jaka polozna Ci sie trafi :) jesli taka jak mi to szkoda, bo ja swoja tylko raz widzialam, bo caly czas jest na holiday jak moje spotkania wypadaja i ciagle zastepstwa z baba ktora jest obrazona na caly swiat ze tam musi byc.
 
Ja tez sie melduje :-D
kurcz czas tak leci moj David zaraz 3 mieszki :happy:
a tak niedawno pisalam o dzidzi w brzuszku jak Wy -fajnie tak sobie Was poczytac :tak:

karis ja tez myslalam o 3 bobo ale nie jednak nie ...juz 27 na karku ,chce odchowac chlopakow ,do pracy ruszyc :happy:

kingusia kornelka jaka juz duza pannica :happy:
maureen spoznione zyczonka !!!!!!!!!!

jak tylko czas pozwoli to bede zaglodac:tak:
pozdrawiam !
 
Witajcie
Pozwolcie ze dolacze do was.Widze ze jak na razie to jestem na samym poczatku ciazy i wy juz macie ponad polowe za soba.Normalnie wam zazdroszcze:zawstydzona/y:Mozecie moze doradzic mi jakiegos dobrego ginekologa bo mam zamiar sie wybrac gdzies za miesiac a jak narazie nie mam pojecia do jakiego jechac:-(
 
Czesc dziewczyny.

Jesli chodzi o plan porodu to niektore polozne mowia zeby robic a drugie nie,ale w sumie jest to polecane ze wzgledu na to ze porod meczy i boli no i jesli zrobicie taki plan porodu to na sali porodowej nie bedziecie zasypywane tysiacem pytan czy chcesz zeby to bylo tak a to tak bo wszystko sobie przeczytaja

Vanilka masz racje,czas szybko leci-ja dopiero co rodzilam a Olivka juz 8 miesiecy za kilka dni bedzie miala:-)Wrzuc jakies nowe zdjatko Davidka;-)

Kama83 ja niestety nie pomoge bo w Anglii u ginekologa nie bylam.
 
hej dziewczyny :) Ja bylam w pon. u poloznej WKONCU po 20 tyg.!!! wszystko jest ok tylko mam pic wiecej wody :) brzuch mi zmierzyla, posluchalysmy serduszka, oddalam mocz i wsio ;) mala jest ulozona posladkowo, w sumie obracac sie nie musi bo i tak bede miec CC nastepne spotkanie bede miec za 6 tyg. i wtedy mamy wszystko obgadac :) Pogoda do d.... i lapie mnie jakis dol :/ wszystko juz prawie przygotowane tylko jeszcze lozeczko trzeba przyniesc bo dostane od znajomych.
 
Witajcie
Pozwolcie ze dolacze do was.Widze ze jak na razie to jestem na samym poczatku ciazy i wy juz macie ponad polowe za soba.Normalnie wam zazdroszcze:zawstydzona/y:Mozecie moze doradzic mi jakiegos dobrego ginekologa bo mam zamiar sie wybrac gdzies za miesiac a jak narazie nie mam pojecia do jakiego jechac:-(

ryba, a po co ty chcesz isc do gina? Ja całą ciąże miałam prowadzoną prze zpołozne i wszystko było super. Jeśli tutaj takie mają zasady, to ja się do nich dostosowałam. Widocznie tak ma być. Szkoda mi by było wydawać 100 funtów na prywatne wizyty u gina. Z resztą tutaj uważają, że badania gin. w ciaży są niewskazane. Jeśłi masz jakieś poważne obawy to porozmawiaj z położną/lekarzem w szpitalu i zaoszczędź sobie troszkę pieniążkó, bo na pewno się przydadzą przy kolejnym dziecku. Buźka.
 
reklama
kama tutaj prowadzi ciaze polozna, jesli masz zbedna kase to czemu by nie pojsc prywatnie do ginekologa ;) tylko ze w kazdej okolicy mozna znalesc innego.
ale tutaj nie ma tak ze w ogole nie mozna widziec ginekologa jak sie jest w ciazy, a wrecz przeciwnie jesli sie czlowiek czyms martwi i sa ku temu wskazania to gp albo polozna moze skierowac do ginekologa (moja siostra w ciazy byla 2 razy u ginekologa na nhs) i kasy wtedy nie trzeba prywatnie wydawac :tak:
a tak w ogole gratulacje :-):-):-) zobaczysz ze szybciutko Ci zleci, mi to zlecialo nawet nie wiem kiedy.
mamcia to Cie polozna przetrzymala, a co Twoja tez tak czesto na holidayu jest :rofl2:? dlaczego tak zadko?
ja jeszcze nie mam koszyka dla dzidzusia a chcialabym taki miec, zeby kolo lozka w nocy postawic - podobno duzo wygodniej jest niz z lozeczka ciagle wyciagac, pozatym latwo mozna luknac czy z dzieckiem wszystko w porzadku : )
 
Do góry