reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Niematotamto to chyba jakiś horror:szok::szok::szok::szok::szok:. Takie rzeczy nie zdarzają się naprawdę:no:. Co za suka Ci się trafiła, chyba była esesmanką w poprzednim życiu:wściekła/y:. Podziwiam Cię że po takiej wizycie jakoś się trzymasz, bo ja to już bym chyba spakowana na lotnisku na samolot do Polski czekała. Dobrze że juz nie krwawisz, życzę Ci aby wszystko dobrze się skończyło i znalezienia normalnej położnej.
 
reklama
:)
już się troszu uspokoiłam :)
aLe muszę przyznać że nerwów troszkę było, w myślach miałam wyjazd do Polski choćby na badania, cały dorobek mego życia jest jednak tu, wiec ciężko było by wszystko tak rzucić, zwłaszcza że mąż samej by mnie nigdy nie puścił, od przyszłego tygodnia na spokojnie zacznę poszukiwania jakiejś milszej midwife, która traktuje ludzi z godnością i szacunkiem, i rozumie to że każdy z nas jest inny, potrzebuje indywidualnej pomocy, i będzie szanowała nasze racje, a nie tylko swoje.
Ponieważ to ona ma być dla mnie a nie ja dla niej.
Ohh już dziś jakoś łatwiej.
 
Hej dziewczyny, ja tak z innej beczki, strasznie puchną mi nogi, myslę że to przez to ciepło, no i w pracy od siedzenia, ale w tygodniu po nocy dochodziły do siebie. A wczoraj wybrałam się na zakupy i jak wróciłam to sie przeraziłam, spuchnięte całe łydki łącznie ze stopami, kostek brak. Starałam się potem siedzieć z nogami w górze, pryskałam czymś chłodzącym z miętą, ale niewiele to dało, a co najgorsze do rana opuchlizna nie zeszła całkiem, palce u rąk tez mam spuchnięte. Na szczęście ciśnienie w normie, nie wiem czy się tym przejmować i iść z tym jutro do lekarza, czy to normalne w ciąży. I jeszcze jedno, u nas w przychodni jak chcę umówić się na wizytę to oni wyznaczają termin za kilka dni, mogę się domagać przyjęcia tego samego dnia czy muszę jechać do szpitala?
 
Hej dziewczyny, ja tak z innej beczki, strasznie puchną mi nogi, myslę że to przez to ciepło, no i w pracy od siedzenia, ale w tygodniu po nocy dochodziły do siebie. A wczoraj wybrałam się na zakupy i jak wróciłam to sie przeraziłam, spuchnięte całe łydki łącznie ze stopami, kostek brak. Starałam się potem siedzieć z nogami w górze, pryskałam czymś chłodzącym z miętą, ale niewiele to dało, a co najgorsze do rana opuchlizna nie zeszła całkiem, palce u rąk tez mam spuchnięte. Na szczęście ciśnienie w normie, nie wiem czy się tym przejmować i iść z tym jutro do lekarza, czy to normalne w ciąży. I jeszcze jedno, u nas w przychodni jak chcę umówić się na wizytę to oni wyznaczają termin za kilka dni, mogę się domagać przyjęcia tego samego dnia czy muszę jechać do szpitala?
lepiej skonsultuj to z lekarzem, i jak to uznają za poważny problem zależy jak to przedstawisz, to mogą cię przyjąć w tym samyhm dniu. Moim zdaniem powinnaś zadzwonić do położnych nr. masz w swojej książce i ona ci od razu powinna zorganizować wizytę u GP lub w szpitalu.
Trzymam kciuki:-)
 
Hejka
Jak sobie radzicie w te upaly?bo ja ciagle wiatrak mam na full:happy2:

karis kiedy na porodowke sie wybierasz?:happy2:

ropucha napewnie musisz to skonsultowac z lekarzem bo takie obrzeki niebezpieczne ...moga swiadczyc o gestozie albo poprostu od upalu ale lepiej to sprawdzic .
 
niematotamto jestem w szoku
ja mialam podobnie jak ty...w 9 tygodniu dostalam-ale nie plamien-strasznego krwolotoku!!!
wywladowalam na pogotrowiu...mimo krwotoku lekarz zbadal mnie ginekologiczne i orzekl ze ciaza na pewno jest bo wszystko mam zamkniete czyli jak byc powinno
na drugi dzien trafilam na early pregnancy na usg gdzie rowniez potwierdzila zdrowa i we wlasciwym miejscu ciaze
za jakies 2 tygodnie bylam na spotkaniu z polozna ktora byla super mila...jakies 45minut to trwalo...no wiec w szoku jestem bo te babki tu wszedzie za zwyczaj sa mile nawet jak nie potrafia do czegos profesjonalnie przejsc czy zalatwic to nie mozna im zarzucic ..sa mile..czasem sie zastanawiam ze ich chyba juz w szkole tej sztucznej grzecznosci ucza-i tak jest bo w zeszlym roku pracowalam tu w szkole...zycie z usmiechem na ustach mimo wszystko jest lepsze...a to my Polacy mamy nature do narzekania...moze ta pani miala korzenie polskie:-D

upal niesamowity ale wole to niz deszcze
dzidzia juz codziennie daje o sobie znac chociaz jeszcze nie tak intensywnie

w ten czwartek czeka mnie usg polowkowe...denerwuje sie
opowiedzcie te ktore macie je za soba ...co sie spodziewac...co badaja...czy zmienila wam sie data porodu po takim spotkaniu?
pozdrawiam
 
Madzia23 "na domkniecie sie przewodu Bottala,mam nadzieje ze podzialaja bo jesli nie to bedzie musial miec operacje:-("
moj synek mial po urodzeniu szmery i okazalo sie ze ma dziurke na serduszku....ale sprawdzali mu co pol roku...zmniejszala sie...teraz bylismy na usg w najlepszym szpitalu w Londynie i juz jej nie ma-wreszcie
ale co chcialam napisac odnosnie tej dzirki Bollala...mojej sasiadki synek ja mial chociaz urodzil sie o czasie...i zarosla sie mu w wieku 4lat a oni tobie juz o operacji mowia???
 
cześć dziewczyny,
u mnie bez zmian położna mnie nastraszyła, że jak mała nie zmieni pozycji to mogę mieć ciężki poród, więc ćwiczę, spaceruję, siedzę z wyprostowanymi plecami i chyba mała się przekręca do prawidłowej pozycji. Niestety seks, ananasy i spacery nie motywują małej do wyjścia chociaż, dziś już miałam ból brzucha i chyba takie mocniejsze skurcze niebardzo bolesne, ale narazie nic....
Hejka
Jak sobie radzicie w te upaly?bo ja ciagle wiatrak mam na full:happy2:

karis kiedy na porodowke sie wybierasz?:happy2:

ropucha napewnie musisz to skonsultowac z lekarzem bo takie obrzeki niebezpieczne ...moga swiadczyc o gestozie albo poprostu od upalu ale lepiej to sprawdzic .
na szczęście już po upałach vanilka:-) a na porodówce chętnie bym się już znalazła
pozdrawiam Was wszystkie, zaglądajcie czasem:tak:
co u Was słychać?????
 
Witam nocą. Moje mega spuchnięte nogi były na szczęście wynikiem upałów. Doktorek kazał moczyć w zimnej wodzie i przyjść jak się powtórzy. Karis78 to czyli masz podobną sytuację jak Maureen, że jak ci się dzidzia nie obróci to cesarki nie zrobią???
 
reklama
Witam nocą. Moje mega spuchnięte nogi były na szczęście wynikiem upałów. Doktorek kazał moczyć w zimnej wodzie i przyjść jak się powtórzy. Karis78 to czyli masz podobną sytuację jak Maureen, że jak ci się dzidzia nie obróci to cesarki nie zrobią???
tylko dzidziolek jest główką w dole, tylko że powinien się troszkę przekręcić wokół własnej osi, podejrzewam że chodzi o to żeby łatwiej go wyprzeć, a tak może nas to kosztować długi poród i ciężko będzi mi ją wyprzeć, mam nadzieję, że będzie dobrze
ropucha to super że to nie jednak nie zatrucie
miłego dnia!
 
Do góry