reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Hej dziewczyny:-) Przypadkiem trafiłam na Wasze forum i mi się spodobało na tyle że chyba zostanę:tak: Jestem w 16 tygodniu i strasznie się boje.Podziwiam Was dziewczyny,że tak spokojnie czekacie na poród.Moja pierwsza ciąża skończyła się cesarką w 28 tyg ciąży,miałam zatrucie ciążowe,dlatego tak bardzo boje się w tej ciąży...Dzisiaj miałam wizytę z położną w domu i trochę mnie zdziwiła,bo zbadała mi tylko ciśnienie,sprawdziła mocz(z mojej inicjatywy)i poszła,a kolejna wizyta dopiero za 12 tyg!!!Też tak rzadko miałyście???Pozdrawiam wszystkie terazniejsze i przyszłe mamusie:-)
 
reklama
Madzia witaj w naszym gronie:-)wcale Ci sie nie dziwie ze sie boisz tym razem jak ostatnim urodzilas tak wczesnie.Jesli chodzi o polozna to one tylko badaja cisnienie,sprawdzaja mocz no i od ktoregos tygodnia sprawdzaja bicie serca dziecka,ale ogolnie wizyty z nimi na poczatku sa co 4-5 tygodni i pod koniec ciazy powinny byc co 1-2 tygodnie.Dziwne ze nastepna wizyte masz za 12 tygodni-przecierz to za dlugo:szok:A mowilas jej jak Twoja poprzednia ciaza sie skonczyla?Wydaje mi sie ze powinnas sie z nia skontaktowac i zapytac dlaczego nastepna wizyte dopiero za 12 tygodni i wymusic na niej wczesniejsza wizyte albo poprostu zmienic polozna:tak:
 
Madzia23 witaj, dokładnie tak jak mówi kamilalopez, troszkę długi odstęp do następnej wizyty. Tym bardziej, że wcześniejsza ciąża tak się skończyła szybko.
Nie wiem jak to u was jest, ale u mnie to położna przyjmowała w przychodni i było ich kilka więc mogłam wybierać do której chcę iść. Może przejdź się do przychodni i powiedz, że chcesz wizytę z położną i obgadaj co i jak.:tak: Albo zadzwoń do tej swojej bo kurde 12 tyg to przecież 3 miesiące :szok: niemożliwe żeby tak długo cię trzymali bez żadnej wizyty...
Co do porodu, jak się też czasami boję, ale ostatnio jakoś mniej. To moje pierwsze dziecko więc tak naprawdę nie wiem jeszcze co to za ból...:sorry:
 
Witajcie dziewczyny,
kingusia no brzusiu to masz ładniutki, ech ale jej tam dobrze:-D
madzia witaj w naszym gronie, koniecznie umów się wcześniej lub jak kamilalopez pisze po prostu zmień położną, dodatkowo może idź do GP i powiedz jak było z pierwszą ciążą i czego się boisz może skieruje Cię jednak do ginekologa:tak:
bajeczka jak sobie pośpisz to tylko na zdrowie, bo później to ostra jazda bez trzymanki:-D
U nas też pogoda fajna, byłam na spacerze poznałam nową koleżankę z synkiem:tak:ale po spacerze to mam wrażenie że mała mi chce wyskoczyć:no: i do tego jakiś upław mi się pojawił mam nadzieję, że wszystko jest ok...
Dzisiaj jestem ambitna i robię pierogi ruskie:-D
Mam pytanko do dziewczyn z Londynu, macie jakiś namiar na dobrego pediatrę w tych przychodniach polskich, bo córa mojej koleżanki znów jest w szpitalu pod kroplówką, może dobry polski pediatra coś zaradzi,pomóżcie proszę
 
Ostatnia edycja:
Bajeczka juz niedlugo sie dowiesz co to za bol:tak:
Karis szkoda ze w Kent nie mieszkam bo bym wpadla na te pierogi:-D
Co do pediatry to niestety nie pomoge:-(
 
No właśnie,myślałam,że chociaż sprawdzi bicie serca,tyle na to czekałam a tu nic!Oczywiście mój GP jak i położna wiedzą o komplikacjach w mojej poprzedniej ciąży i mam to wszystko zapisane dokładnie w karcie obecnej ciąży..Położnej raczej nie zmienie,bo nie mam swojej,na razie miałam 2 wizyty i na każdej inną.Co prawda w międzyczasie mam jeszcze usg w 20 tyg ale wydaje mi się,że to i tak za długo,a usg to usg.Dziękuję za odpowiedzi;-):-) Mam jeszcze jedno pytanko,latałyście może w ciąży samolotem?Bo my się wybieramy z mężem do PL za 4 tygodnie i troche sie obawiam...będzie to 20 tydzień i będę już po usg...Jeszcze raz dzia:-)
 
Madzia to naprawde bardzo dziwne ze wiedzac o wczesniejszej ciazy,tak to lekcewaza(przynajmniej tak to wyglada).USG to co innego,powinnas miec wizyte z polozna wczesniej
Ja lecialam do Polski w 20 tygodniu ciazy i po 2 tygodniach wracalam.Jesli wszystko jest z wami w porzadku to nie masz czego sie obawiac bo w 2 trymestrze latanie jest raczej bezpieczne:tak:
 
Witam :happy:
ja dzisiaj aktywnie ..pol dnia na zakupach ..teraz odpoczywam po maratonie ..
wiosna dzisiaj za oknem :)

kingusia brzuszek duzy :tak:jak ostatnio wrzucalas fotki mniejszy byl :happy:a tu zaledwie maly odstep czasu i prosze jaki balonik :happy:Bedziesz miala porod rodzinny ?


Madzia 23 ja z tego powodu co Ty mialam w pl cesarke tylko ze mna to zwlekali !!lezalam pod kontrola w szpitalu i 15 dni po terminie zrobili mi ta cc ..ja mega opuchnieta,na relanium bo cisnienie mialam takie wysokie ...
zobaczymy jak tutaj bedzie ;/
tutaj jak pisaly dziewczyny tylko 2 usg.12tc i 20tc . no chyba ,ze cos bedzie sie potem dzialo daja na dodatkowy scan .
co do wizyty u poloznej to idz wczesniej ..no i niestety u nich tak wygladaja wizyty ;/mocz,cisnienie ,potem serduszko czy bije pogada i to wszystko ..
Ja tez panikowalam na poczatku teraz juz sie przyzwyczajam .

kamilalopez super,ze oilatum bedziesz miala na recepte :happy:zawsze to kaski sie zaoszczedzi :happy:
 
Hej dziewczyny:-) Przypadkiem trafiłam na Wasze forum i mi się spodobało na tyle że chyba zostanę:tak: Jestem w 16 tygodniu i strasznie się boje.Podziwiam Was dziewczyny,że tak spokojnie czekacie na poród.Moja pierwsza ciąża skończyła się cesarką w 28 tyg ciąży,miałam zatrucie ciążowe,dlatego tak bardzo boje się w tej ciąży...Dzisiaj miałam wizytę z położną w domu i trochę mnie zdziwiła,bo zbadała mi tylko ciśnienie,sprawdziła mocz(z mojej inicjatywy)i poszła,a kolejna wizyta dopiero za 12 tyg!!!Też tak rzadko miałyście???Pozdrawiam wszystkie terazniejsze i przyszłe mamusie:-)

Madzia23... U mnie w "rejonie" wizyty u położnej są też b. rzadko, bo przyjmuje ona tylko raz w tygodniu w poniedziałki i to tylko od 9-12, więc jak wypadnie bank holiday, to nawet jej nie ma. Dlatego zdecydowałam się na wszystkie wizyty-łącznie z tymi u połoznej w szpitalu, w którym będę rodzić i przez całą ciążę miałam wizytę co 4 tygodnie aż do 34 tygodnia, a potem co tydzień albo nawet 2 razy w tygodniu.
 
reklama
Do góry