reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

No i Kamilalopez mnie przywróciła do zycia normalnie :)
jakos tak zwiałam od Was na jakis czas....ale wracam wracam i o wybaczenie błagam ;);-);-);-);-)

A tak w odpowiedzi na pytanie...
u mnie z piciem kawy niestety kiepsko. Musiałam polubic bezkofeinową. Zrobila test i kila dni nie odmawiałam sobie porannej kawki. Julka spac nie chciała więc niestety o kofeinie moge jedynie pomarzyć.
A chudnięcie...no z tym tez jest kiepsko. Bardzo chciałam karmic piersia między innymi dlatego że podobno odchudza. No kurczaki pieczone dlaczego NIE MNIE?????
Karmie karmie i karmie i jakis cudów nie widzę a Julka ma juz przecież prawie 3 miesiące. jem normalnie staram sie ograniczac pewne pokusy i nawet mi sie udaje ale efektów nie widac :(:-:)-:)-(
Moze to przez tabsy antykoncepcyjne które zaczełam brać??
Juz sama nie wiem....
To jak....WYBACZACIE????:-D:-D:-D:-D:-D
 
reklama
Makta ja wybaczam:-) Moze to faktycznie przez tabletki nie chudniesz,a moze potrzeba wiecej czasu.Ja postanowilam ze zadnych hormonow w siebie pakowac nie bede po ciazy.
 
No ja w sumie jakos nie widziałam dla siebie alternatywy....
bo na pewno chce sie jakos zabezpieczac ( żadnych porodow w najblizszym czasie he he he) ale może zastanowie sie nad czyms innym...
 
Makta,

witaj, my się jeszcze nie znamy ;-)

kamilalopez,

powiem tak - karmiłam Paulinkę tylko 3 miesiące i wolniej dochodziłam do swojej wagi sprzed ciąży, Amelkę karmiłam 8 miesięcy i bardzo szybko zrzuciłam nadwagę ( w obu ciążach przytyłam ok.20 kg), więc może faktycznie coś w tym jest.

Jeśli chodzi o kawę - mnie lekarka ( jeszcze w Pl ) powiedziała, że można ją pić, tylko z umiarem. Ja wcześniej piłam 2 kawy dziennie - rozpuszczalne, z mlekiem, w okresie laktacji piłam jedną na 2-3 dni, z tym że słabszą, z większą ilością mleka ( tak jak i w okresie ciąży zresztą ) i nic się nie działo. Ale decyzję musisz podjąc oczywiście sama.
 
Makta my w planach mamy ze o 2gie dziecko zaczniemy sie starac w rok po porodzie wiec tez sie bedziemy musieli jakos zabezpieczac,ale :no: hormonami;-)
Maureen pytam sie bo nie wiem jak to jest,bede dziecko karmic piersia i jesli kawa moze wywolac jakies problemy to wole nie pic.Odkad sie dowiedzialam ze zaszlam w ciaze nie wypilam ani jednej kawy az do 6go miesiaca(wczesniej pilam praktycznie codziennie)i jakos zyje(teraz pije moze raz na 2-3 tygodnie) wiec moge tez nie pic za czesto jak bede karmic:tak:
 
Jesli chodzi o kawe to ja mysle, ze to kwestia przyzwyczajenia. Przed ciaza pilam 2 kawy dziennie i to sypane, dosc mocne. Nie wyobrazalam sobie dnia bez kawy.
Teraz w ciazy pije rozpuszczalna z mlekiem ale tylko czasem na weekendzie i normalnie sie czuje, nawet w pracy nie odczuwam takiej potrzeby wypicia kawy. :tak:
Mysle, ze jak bede karmic i juz nie bede wyrabiac bez kawy to sprobuje wypic jakas slaba z mlekiem. Pewnie to tez zalezy od dziecka jak zareagje na kawe. Nie wiem, nie znam sie...:eek: Najwyzej sie przezuce na bezkofeinowa...

Makta witaj, tez nie wiem czy sie znamy, to sie witam, w razie co tez wybaczam nieobecnosc :-D

A ja ubralam dzis chionke :-D:laugh2: Wiem, ze troszke wczesnie, ale juz coraz ciezej mi sie poruszac i zginac wiec wolalam to zrobic szybciej (poki brzuch mniejszy) niz przed samymi swietami
 
Wszystko zależy od tego dlaczego w ogóle pijamy kawę!
Czy pijemy ją dla smaku kawy, czy dlatego, że nas pobudza.
Ja piję kawę dla smaku w związku z tym już kilka lat temu wybrałam kawę bezkofeinową- w tej chwili moją ulubioną jest Tesco decaffeinated.


kawatesco.jpg

 
Makta wybaczamy:) Tylko odzywaj sie czesciej:)

Kamilalopez moj maz bedzie tak za 3 tygodnie, powinien wrocic na Wigilie.

Ja co do picia kawy sie nie wypowiadam, bo nigdy nie pilam, a zapach kawy przyprawia mnie o mdlosci. Wiec nie pomoge, ale wydaje mi sie by nie przesadzac z nadmierna iloscia kofeiny, podobnie jak i z herbata.

Co do wagi i zrzucania zbednych kilogramow, to powiedzmy, ze po ciazy jeszcze nie wygladam tak zle. Zostaly mi jakies 2-3kg, do zrzucenia. Oczuwiscie chcialabym wiecej, ale nie jest to łatwe, w szczegolnosci kiedy uwielbia sie slodycze:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Najgorsze jest to, ze mal brzuszek pozostaje:wściekła/y: Macica juz nie powroci nigdy do swoich rozmiarow, wiec brzuszek nieco odstaje:wściekła/y::wściekła/y:

Ja mam inny problem. Strasznie rozdwajaja mi sie paznokcie, sa lamliwe i nie moge zapuscic. Tragedia.
 
Dzis moj syncio skonczyl 8 miesiecy:laugh2: Jak ten czas szybko leci:szok:

A ja poszalalam dzis na miescie. Kupilam sobie spodnie i dwie bluzki i jestem strasznie zadowolona:))
 
reklama
Bajeczka to Ty juz prawie swieta masz:-) Ja w tym roku swojej choinki niestety nie ubiore bo nie mam domu,ale za to w przyszlym bedziemy ubierac z nasza coreczka;-)
Pandorka ja w zasadzie tez pije kawe dla smaku
Myleene do wigilii jest niecale 3 tygodnie juz,zleci szybciutko.Na paznokcie niestety nic Ci nie poradze bo ja nigdy nie mialam z nimi problemu-mam grube i nigdy sie nie lamia,ale moja kolezanka ma taki sam problem i lyka pelno witamin na wzmocnienie ale nic jej nie pomagaja.Wszystkiego naj........... dla Alusia z okazji 8 miesiecy:-)
Co do brzuszka to mama mi wysyla moj pas,ktory musialam nosic po operacji i bede nosila przez jakis miesiac,dwa po ciazy-moze mi pomoze.Moja mama urodzila 4 dzieci (ma 49 lat)i do dzis kolezanki sie jej pytaja jakim cudem ma taka fajna figure i po tylu dzieciach nie ma brzucha,wiec ona sie ich pyta czy obwiazywaly sobie brzuch po porodzie czyms-one na to ze nie-a moja mama tak robila po kazdej ciazy wlasnie przez miesiac,dwa i przez to jej nie sterczal:tak:Wiec ja tez to wypruboje tylko ze wlasnie z tym pasem:-)
 
Do góry