reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Medio-a zadowolona jestes z tej chusty? wygodnie dziecku w niej? no i powiedz jak ci sie z nia nosi. Wiem ze plusem takiej chusty jest dobre ulozenie bioderek. Tez mysle nad kupnem, ale caly czas sie zastanawialam, czy to nie jest kolejna moda :-D z reszta jak ja sie napale na cos to potem tylko o tym mysle he he, tak samo bylo z 3-kolowym wozkiem i teraz mam juz 3-kolowy :-D aha a trudno sie wiaze taka chuste?
 
reklama
Chustę wiąże się łatwo można zanleźć na filimiki z instrukcją wiązania w internecie, ale trzeba pamiętaż,że mimo,iż łatwiej się nosi niz na rękach to ciężar jest ciężarem i mój ponad 9 kg Karolek daje mi w kośc po 30 min noszenia.
Oto zdjęcie z dziś, Loluś w chuście.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny a napiscie mi czy wysokosc przyznawanego child tax credit jest zalezna od ilosci dzieci w rodzinie?bo jak tylko przyznaja nam child benefit na kacperka chcemy sie starac o child tax credit ale nie wiem czy nie lepiej zaczekac az mala sie urodzi? pozdrawiam wszystkich cieplutko w niedziele jedziemy do pl na 20 dni:)
 
czesc zagraniczne mamuski
tak dlugo mnie tu u was nie bylo, dobre 2 tygodnie, ale zle sie czulam i w pracy na nic czasu nie bylo, dzis mam luzik to pisze :)
Medio - ale z Ciebie laseczka, a maly rosnie jak na drozdzach :)
a ja wczoraj bylam u poloznej - dostalam formularz na granta wysle w poniedzialek, pobrala mi krewke i dostalam szczepionke na przeciw ciala
no i te moje bole to jak sie okazuje PGP jakis pas mam dzis dostac ze szpiatala zeby mi ulzylo no ale zobaczymy nospa nie pomaga wiec nie sadze zeby pas jakis mi pomogl :( miala ktoras z was to PGP jak byla w ciazy wczoraj jak mi badala brzuch to prawie sie poplakalam bo tak mnie bolalo ciagle musze chodzic do pracy bo tutaj nie daja L4 jak cos boli bo jest sie w ciazy i tak ma byc no bosze jakie podejscie :( a ja juz ledwo sie ruszam przez te bole jak sie holerka ciesze ze za 2 tygodnie jedziemy do Polski to sobie odpoczne bo normalnie nie daje juz rady ale sobie pomyslalam ze najwyzej pojde na sicka na tydzien przed wyjadem i sobie dychne bo podroz samochodem nas czeka dwa dni i nie widzi mi sie jechac z tymi bolami samochodem ehhh prosze o porady z gory wielkie dzieki i buziaczki jak nadrobie posty to napewno jeszcze cos dzis skrobne sloneczka wszystkim
 
bernardetka- czy możesz mi wytłumaczyć jak to jest, bo słyszałam, że jeżeli pracuję tylko 16 godz. tyg. to nie tracę nic z benefitów, ale nie do końca to rozumiem i nie wiem, czy to prawda? a jeżeli tak to czy mam zadzwonić i zgłosić, że zaczęłam pracować w takim wymiarze godzin?
 
Witam Koleżanki Ciężarówki :-D
Jestem mamą i ciężarówką ze Szkocji;-)
Jeśli nie macie nic przeciwko temu chciałabym dołączyć do Waszego grona.
Junia21 pobieramy child tax credit i zależy on również (oprócz zarobków)od ilości dzieci, doradzam żebyś sie starała już teraz nawet jeśli masz na razie tylko jedno dziecko a jak drugie się urodzi to złożysz tylko aktualizację a rozpatrywanie aktualizacji jest krótsze niż rozpatrywanie całkiem nowego wniosku :tak:
Mamunia 2 nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale 16 godzin to jest minimum godzin jakie musisz pracować aby dostawać benefity ale ich wysokość jest uzależniona od wszystkiego : ilości godz pracy, członków rodziny, dzieci. Jeżeli boisz się cokolwiek zgłosić żeby nie stracić toidź po porade do CITIZENS ADVICE BUREAU (sorki za błędy w pisowni). To są ludzie, którzy bezpłatnie udzielają wszelkich porad, nie tylko o dodatkach ale i pomagają rozwiązać wszelkie sprawy : mieszkaniowe, płacowe itp Ich biuro mieści się w każdym mieście, to są przeszkoleni prawnicy i zobowiązani do dyskrecji. W razie jakichkolwiek problemów polecam bo i nam bardzo pomogli.
Lucin@ cieszę się, że mieszkamy tak blisko, prawie jak sąsiadki:-D
Pozdrawiam serdecznie i cieszę się jeśli mogłam w czymkolwiek pomóc;-)
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie do przyszłych mam po 25 tyg ciąży: czy starałyście się już o zasiłek Health in Pregnancy Grant? Można się już o niego starać po 25 tyg c ale czy trzeba mieć jakieś papiery na to? Zaświadczenie od lekarza czy coś innego? Podobno dostaje to każda przyszła mama w wysokości 190Ł?
 
Hej Sara! Witamy, zwłaszcza ja! Gdzie mieszkasz dokładnie? :cool2:

Co do Health in Pregnancy Grant to musisz mieć podpis położnej na formularzu, ja składałam ponad dwa miesiące temu i się nie doczekałam, zadzwoniłam tydzień temu z pytaniem co się dzieje i otrzymałam zaskakującą odpowiedź, że mnie nawet nie mają w rejestrze - nie otrzymali mojego wniosku :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: W poniedziałek mam wizytę u położnej, wezmę kolejny wniosek, a przy okazji dam do podpisania ten drugi na Sure Start Maternity Grant i mam nadzieję, że tym razem wszystko dojdzie i mi chociaż te 190F nie przepadnie, bo po porodzie już się tego nie można domagać :-D
 
hej dziewczyny!!! dzis ide ostatni raz przed wyjazdem do pl do poloznej i wezme papiery na Health in Pregnancy Grant ciekawe czy dostane:) przydaloby sie bo mam kilka fajnych rzeczy na oku dla malutkiej:) pozdrawiam i do uslyszenia
 
reklama
czesc kobietki :)
ja tez chcialabym dolaczyc do waszego jakze zacnego grona :) ja jestem mamusia miesiecznej Diany. wlasnie sie przeprowadzilismy do leicester i planujemy wyjazd do polski ale musimy wyrobic paszport czy ktoras z was wie jak dlugo sie czeka na wyrobienie?
lucina- cz mozesz mi podac numer na ktory dzwonilas w sprawie health in pregnancy. ja tez dawno temu wyslalam i wciaz nie mam odpowiedzi.
szkoda ze nie zajrzalam wczesniej tutaj.bardzo fajne forum :)
 
Do góry