reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Czesc laseczki :-D
Myleen- gratuluje, duzo usciskow i szczesia, buziaki dla was :-)
A ja dzis po pierwszej wizycie w szpitalu :-) mialam, tlumacza ale dalabym rade bez no ale jak daja za darmo to czemu nie hihi. Dzidzia pieknie sie pokazala i bedziemy miec chlopca :-D przyszly maz jest szczesliwy, ze bedzie chlopak. Kolejny kibic wyrosnie. Lekarka tylko powiedziala, ze mam wysokie ciznienie a oprocz tego synus i ja jestesmy zdrowi.:tak: A tak sie martwilam ze nie czuje ruchow, a na usg wyszlo ze bardzo ruchliwy akrobata nam rosnie :-D.
Pozdrawiam i milego dzionka :-)
 
Myleene ogromne gratulacje!!!! Cieszcie sie soba i wypoczywajcie! Buziaki

u mnie nic nowego, jakos od paru dni nie mam humoru, a wlasciwie mam zmienny :baffled:
to chyba te chormony daja o sobie znac.
pozdrawiam was laseczki i uciekam bo nie mam cos weny do pisania ostatnio...
 
hej:)
witam sie wieczorkiem:-) zgaga mnie strasznie pali, nie wiem juz co jesc i pic bo za kazdym razem mam pozar w gardle:baffled: maly raczej w porzadku, jutro jade do szpitala na to przekrecanie...:tak:chyba ze w ostatniej chwili sie sam obroci:-D wiec trzymajcie kciuki:tak: spadam zaraz sie polozyc bo cos plecy zaczynaja ciagnac:zawstydzona/y:
dobranoc:-p:-p
 
Witam czwartkowo -

ada - trzymam kciuki za Ciebie napewno wszytsko bedzie dobrze, moze dzidzia zrobi Ci na swieta niespodzianke i jednak sie obruci czego z calego serduszka Ci zycze :-)

karolinka - a moze to przez pogode ?? Jak za oknem ciemno i ponuro to mnie tez kompletnie sie nic nie chce i najchetnie spalabym 24/7 ale glowa do gory WIOSNA idzie bedzie cieplej i napewno humorek sie poprawi :-)

Matisek - super ze u waszej dwojeczki wszystko ok, zazdroszcze i gratuluje synusia ja raczej nie poznam pluci ale co tam najwazniejsze zeby bylo zdrowe a niespodzinka przy porodzie napewno bedzie wspaniala

u mnie juz przedswiateczny humorek dzis przylatuja tesciowie i przywiaza mnostwo smakolykow mmmniam juz sie doczekac nie moge, a dzis moj ostatni dzien w pracy do poniedzialku wiec nie bedzie mnie przez swieta na neciku wiec w zwiazku z tym chcialabym wam kochane zyczyc Wesolych Swiat :]

Wesołego Alleluja

i smacznego jajka !

Niech Wielkanoc Wam upłynie,

wesoło jak bajka !


happyeaster3445.gif
 
pomocy!!!

Powiedzcie mi jak to jest z tym karmieniem. Bardzo chailam karmic piersia, ale juz nie daje rady. Sutki mam poranione do krwi, bola. Problem w tym, ze maly jest ciagle glodny a ja nie mam wystarczajacej ilosci pokarmu. Potrafi co 30 min budzic sie w nocy glodny.Wczoraj wisial na cycu od 8.30 do 12.00!!!
Postanowilam sciagnac pokarm i sprawdzic ile go jest.Tylko 20 ml z kazdej piersi.Tragedia, to za malo dla niego.
Zastanawiam sie nad przejsciem na mleko modyfikowane, bo juz nie daje rady.Szkoda mi go jak sie drze w nieboglos. A wy karmilyscie piersia czy butelka??
Wszyscy daja rade z cycem tylko nie ja:baffled::crazy:
 
Myleene spokojnie, na początku zawsze jest cięzko, TO NORMALNE, jeśli masz motywacje, to dasz rade. Ja karmię tylko piersią i jestem super zadowolona. Pokarmu masz tyle ile trzeba , nie patrz na ilośc ściągniętego mleka, mleko produkowane jest na bieżąco, napewno wystarcza, staraj się byc sopkojna, przystawiaj maluszka do piersi, nie denerwuj się , mów do niego spokojnie, no i jedz prawidłowo, nie odchudzaj się, pij herbatke z kopru, lub dla mam karmiących z HIPP, są w polskich sklepach. Wiem,że boli, masz ta maśc MALTAN z pl, jak nie może PURE LAN 100, wyślij męza do apteki, lub zapytaj położnej co na to mają tu w U. K. Ja miałam podobne rozterki jak Ty, nie dawaj butelki!!!, jak Ci zależy na naturalnym karmeniu, ból z czasem minie, naprawde warto to przemęczyć, ten pierwszy okres, bo później jest super, jak mały tak długo ,ssie to straj sie mu wyciągać cyca, choć to maleństwo i z czasem unormuje sie to. Pamiętaj,że kazda z nas tak miała, nie jesteś wyjatkiem, więc wszystko jest ok, tylko trzeba to przeczekać, choc wie nie jest łatwo, ja trzymam kciuki byś wytrzymała i służe radą.
 
cześć

Już długo się nie odzywałam i w końcu znalazłam trochę czasu żeby coś popisać

U nas na szczęście cisza i spokój malutka ładnie je i śpi. We wtorek byliśmy wyrobić paszport i cały czas spała obudziła się tylko w konsulacie na jedzenie
Obie dziewczynki mam zdrowe więc jestem zadowolona. Malutka przybiera ładnnie na wadze szczególnie czuję to jak ja karmie.

Myleene : sama przechodziłam nie tak dawno to co ty. Staraj się nie dawać maluchowi butelki. Wiem że cię piersi bolą i krwawią- ja smarowałam piersi bepanthenem ale prawda jest taka że muszą się same zgoić. Ja czułam ból przez ponad tydzień tak że płakałam ale minęło i jest teraz ok. Przystawiaj malucha jak najczęściej mleko same sie wytwarza i dodatkowo pij herbatkę na laktacje. Wiem co mówię ja odpuściłam przy Oli karmięnie piersią i żałuje.
Każda z nas ma takie rozterki jak ty postaraj się spokojnie mówić do maluszka jak karmisz i musisz troche odczekać aż piersi się zagoją. Ale postaraj się karmić piersią mimo że bolą i po każdym jedzenie malucha wycieraj delikatnie piersi chusteeczką zwilżona woda i dokładnie osusz. Będzie dobrze zobaczysz trzymam na ciebie kciuki :-):-):-)
 
reklama
Myleene- doskonale Cie rozumiem, bo sama nie wytrzymałam przy Alusiu i przeszłam na butelkę i do dziś żałuję bo z Domisiem się zawzięłam i powiem Ci, że warto:tak:. Wiem, że ból jest nie do zniesienia ale tak jak mówią dziewczyny on minie i zostanie sama przyjemność, a pokarm też się ureguluje i Aleks będzie miał tyle ile trzeba. Ja stosowałam 2 maści na brodawki, żadnej nie trzeba zmywać przed karmieniem. Pierwsza jest firmy AVENT, ale dużo skuteczniejsza była LANSINOH LANOLIN. Trzymam za Was kciuki i wierzę, że się uda. No i pamiętaj, żeby smarować ja po każdym karmieniu, no i koniecznie pilnuj, żeby mały dobrze złapał całą brodawkę i część otoczki, a wszystko będzie dobrze:happy:.
 
Do góry