reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
Cześć dziewczyny.Mam pytanko.Jestem w 17 tyg ciąży i od poczatku bralam luteine ale ze tutaj jest niedostepna doktorka przepisala mi zamiennik "cyclogest" ktory mam zacząc brac od jutra do 20 tyg.Czy któraś z Was to brala a jesli tak to co sądzicie o tym leku?
 
Cześć dziewczyny.Mam pytanko.Jestem w 17 tyg ciąży i od poczatku bralam luteine ale ze tutaj jest niedostepna doktorka przepisala mi zamiennik "cyclogest" ktory mam zacząc brac od jutra do 20 tyg.Czy któraś z Was to brala a jesli tak to co sądzicie o tym leku?
Dziwne nigdy nie słyszałam by CLO, brało się w ciązy:sorry:, ponoc to jest na owulację, by pomóc zajść w ciążę, ale na podtzymanie pierwsze słyszę.
 
hej :)
ja przed chwilka wrocilam ze szpitala i jestem zla bo po 2 godzinach lezenia w szpitalu okazalo sie ze nie ma lekarza ktory przeprowadzilby ten zabieg przekrecania:wściekła/y::wściekła/y: jutro ma byc wiec musze jechac jeszcze raz:wściekła/y: polozyli mnie na porodowce, podlaczyli do ktg i nawet ubrali juz w szpitalna koszule a tu nagle przychodzi polozna i mowi ze nie ma lekarza...:baffled: jak go jutro nie bedzie to chyba ich zabije, chociaz ma byc na pewno:baffled:ehh zobaczymy...
po drodze z powrotem przynajmniej na zakupy sie wybralismy:sorry2: i nic mi sie juz nie chce...
spadam, moze zajrze pozniej:-p
 
Czesc Dziewczynki
Mylene- nie poddawaj sie ja tez tak mialam na poczatku, nawet w drugi dzien podalam malej butelke bo nie mialam jeszcze pokarmu,ale pozniej to tylko cycus, wiadomo ze brodawki bardzo bola ale stosuj masc lasinoh i wszystko bedzie dobrze i oczywiscie wkladaj do biustonosza wkladki laktacyjne to wtedy nie bedzie cie ocieral. Pij duzo wody niegazowanej i sok z marchewki oraz herbatki dla niemowlat. Wszystko bedzie ok.
U nas wszystko w normie,mala spi jak aniolek i w dzien i w nocy, w ogole nie placze, tylko czasami tak sobie kwili po swojemu. Ostatnio nawet zaczyna sie rozgladac i poznawac glosy. Wczoraj moja mama oliwkowala ja po kapieli bo ja mam katar i nie chcialam na nia nakichac, to po tym nacieraniu mama dala mi ja do karmienia a ona jakby chciala sie poskarzyc ze ona nie chce zeby babcia to robila i pogruchala domnie tak smiesznie ze mialaysmy ubaw z mama przez caly wieczor. W ogole jest taka zabawna, a silna jak zadne z moich dzieci glowe trzyma jak dwumiesieczne dziecko, zatrujemy sobie ze za dwa miesiace zacznie raczkowac. Wazy juz chyba ze 4,5 kilo nie moge ja zwazyc dokladnie bo nie mam takiej dokladnej wagi,tylko taka lazienkowa dla doroslych i waze sie razem znia. Ja juz stracilam okolo 12 kilo,powiedzcie jak to bylo u was z waga.
Pozdrawiam wszystkie i zycze wesolych swiat wielkiej nocy, smacznego jajka i mokrego dyngusa.:-):-):-):tak::tak::tak::tak:
 
bernardetka - a ile przytyłaś w ciąży? bo ja 17kg:szok:, a po dwóch miesiącach od porodu straciłam 14kg:tak:. Za drugim razem przytyłam 15, a schudłam 17:-), więc jestem dokładnie o kilogram cięższa niż przed pierwszą ciążą:tak:. Tylko brzuch już nie jest taki jak przedtem:-(. Niby nie mam rozstępów ale ciągle coś wystaje:-D.A jak wy poradziłyście sobie z tym problemem?
 
bernardeta- no to bardzo szybciutko stracilas te kilogramy... no a tak sie martwilas.... a tu patrz... super... ja po pierwszej tez dosc szybciutko stracilam nadwage...

ada- no to straszne... nameczylas sie jedynie co???


Ja dzis po wizycie u GP... pobrano mi krew i mocz... do badania na cukier... zobaczymy bo lekarz powiedzial ze mam dosc wysokie cisnienie i abym nie dostala cukrzycy... az sie wystraszylam bo ok 2 miesiace temu bylam w PL i robilam te badania i bylo wszystko ok... a tu znow cos... oj ja to sie mam... od lekarza do poloznej.... oj boje sie boje....
 
Dziwne nigdy nie słyszałam by CLO, brało się w ciązy:sorry:, ponoc to jest na owulację, by pomóc zajść w ciążę, ale na podtzymanie pierwsze słyszę.

CLO to skrót od nazwy leku "clostilbegyt" ja pytałam o "cyclogest" naturalny progesteron.Lek ten jest dostepny w UK a nie jest zarejestrowany w Polsce.To odpowiednik luteiny czy duphastonu ;-)
 
reklama
Mamunia2 - no to sie nie pochwale przytylam 20 kilo:szok::szok:, ale to mniej niz w poprzednich ciazach, ale teraz to musze sie wziac za siebie i schudnac przynajmniej jeszcze 15, nie wiem jak to zrobie ale musze
Paula- nie martw sie za bardzo te badania tutaj zawsze odbiegaja od normy.
Ada- a nie chcesz sobie odpuscic tego przekrecania, tak a propos w ktorym to ty jestes szpitalu.
 
Do góry