reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
anoli tylko telefonicznie możesz się dodzwonić i poprosić o przesłanie formy do wypełnienia lub poprosić na poczcie o tą formę ja tak zrobiłam oczywiście jak masz już swoja karte EHIC to musisz tak dopisac dziecko, jesli nie masz karty to online zrobisz dla wszystkich:-D
fasolreczka współczuje tego ząbka:no:
 
cześć kobitki! powiedzcie mi proszę od jakiego wieku można tu posłać dziecko do przedszkola, na ile godzin no i za ilę oczywiście bo ja się w tym temacie kompletnie nie orientuję:no:
 
Czesc mamunia do przedszkola mozesz poslac juz 3.5 latka za darmo na 2.5 godziny dziennie, pozostaly czas jest platny ale jezeli pobierasz Working& Child Tax Credit to wracaja 80% z tego co musisz zaplacic ale nie wiecej niz 80% z £175na jedno dziecko i £300 na dwojke. Tak ze mozna poslac dzieciaka na caly dzien i niewiele zaplacic lub na 2,5 godz za darmo, to sie nazywa nursery i przewaznie miesci sie w szkole. Oczywiscie sa tez przedszkola dla mniejszych dzieci ale te sa juz platne caly dzien.
Pozdrawiam
 
Mamunia- do przedszkola mozesz poslac dziecko juz w wieku 3 miesiecy jak chcesz, tylko to jest platne za caly dzien pobytu, czasami za pol. Ale jak pisalam wczesniej to tez pokrywa benefit w 80%. Musisz poszukac u siebie w okolicy przedszkola i poprosic o broszurke z cennikiem, bo kazde ma swoja cene.
Pozdrawiam i zycze powodzenia
 
Hey dziewczyny!!Prosze powiedzcie mi czy w uk robia test na glukoze kobietom w ciazy,ja jestem juz w 29 tygodniu ciazy ale niemialam do tej pory robionego.Teraz od 2 tyg jestem w Polsce,robilam sobie tutaj badania wyszlo mi,ze mam silna anemie i podwyzszony cukier:(Lekarz mnie tutaj nastraszyl i bardzo sie martwie,ze po powrocie nikt mi tego nie sprawdzi.Prosze napiszcie czy ktoras z was brala zelazo,bo ja mam przepisany Tardyferon,on jest bardzo silny i jest tylko na recepte.Jutro wracam do Irlandii i niewiem czy dostane tam takie zelazo.Czy ktoras z Was kupowala zelazo w uk,jak tak to prosze napiszcie mi jego nazwe i czy takie cos dostane bez recepty?W Polsce lekarz powiedzial mi,ze musze pilnowac zeby cukier sie bardziej nie podwyzszal bo doprowadze do cukrzycy.Dostalam skierowanie do poradni diabetologicznej dla kobiet z cukrzyca,ale dopiero na 11 lutego mnie mogli przyjac,a ja jutro juz wracam do Irlandii.Czy ktoras z Was miala cukrzyce,jak tak to czy w uk sie odpowiedno tym zajeli?Pozdrawiam:))
 
Justa2008- tutaj w uk robia tez testy na glukoze, jezeli wyjdzie ze masz cukier to na pewno ci zrobia, ale oni nie respektuja badan z Polski, musisz powieziec midwife ze masz takie badania z polski. Lekarstwa dla kobiet w ciazy w uk sa calkowicie bezplatne i jezeli bedziesz musiala brac zelazo to dostanieszje za darmo, ja tak mialam i dlatego wiem. Jezeli jestes zarejestrowana u GP to powinni ci robic badania krwi i moczu co jakis czas, wiec nie rozumiem dlaczego dopiero w Polsce wyszly ci takie zle wyniki. Nie martw sie tak bardzo na pewno wszystko bedzie dobrze.
 
bernadetka ekspercie Ty nasz,może wiesz o co chodzi z WTC i CTC, aplikowałam 2 miesiace temu dzis wpłyneły pieniążki z CTC,a co w takim razie z WTC czy to jest razem czy nam sie poprostu nie nalezy WTC???
W ogóle u mnie to same problemy z tymi benefitami,odnośnie ChB wczoraj odesłalam drugą forme ktorą przyslali mi po uprzednim rozmawianiu ze mna telefonicznie, okazała sie niby tz.tak mi powiedziała,że napisałam ze jestem singlem,a przeciez podałam im wszystkie dane męża i nigdy nie pisałam że jestem samotna no ale może sie pomyliłam:-(,a druga forma dotyczyła naszych nr.PESEL,NIP adresu w polsce i jeszcze masę innych kiedy byłam w innym kraju jak długo,nr HO dupki za dużo chca wiedzieć a i jeszcze czy dziecko przebywa w Pl czy UK? przecież maja angielski akt urodzenia małego. Na początku dopiska że jak nie odeślę w 3 tyg to przepadna pieniądze:wściekła/y:, no i co miałam zrobićmusiałam wszystko wypisac i odesłac
justa ja nie mam pojecia

mamunia a Ty chcesz posłac swoje maleństwo do przedszkola/żlobka? Ja to na razie nie myślę wracac do pracy zreszta M mi nie każe mówi ze nikt obcy nie bedzie sie opiekował jego synkiem:szok: może jak bedzie starszy ale jak taki maluszek to nie poślemy go nigdzie
 
reklama
bernardeta Dziekuje bardzo za odpowiedz!Wiesz ja mialam krew pobierana TYLKO na poczatku ciazy,mocz badali mi czesciej.Od razu po powrocie pojde do GP i powiem,ze w Polsce wyszly mi zle wyniki i bede nalegala o jakies badania.Mam nadzieje,ze z dzidzia bedzie wszysto oki:)Pozdrawiam serdecznie!!
 
Do góry