reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Tajchi - musisz dokladnie przeczytac decyzje ktora ci przyslali, pieniadze z WTC i CTC wplywaja razem tylko na decyzji pisze czy sa to dwa benefity czy tylko jeden. Jezeli dostalas CTC to nalezy ci sie becikowe w wysokosci £500, musisz wypelnic forme Sure Start Maternity Grant i wyslac ja do 3-go miesiaca zycia dziecka. Jezeli wasz wspolny dochod przekroczyl kwote ok £18 tys na rok to prawdopodobnie WTC wam sie nie nalezy. A CHB to jest najgorszy benefit ktory mozna zalatwic, jezeli sie nie postawisz i nie zaczniesz do nich dzwonic i romawiac z managerem to beda tak wszystko przeciagac nawet do roku. Wysylaj im wszystko co chca tylko rob sobie kopie i trzymaj potwierdzenia wysylki. Jezeli sobi nie dasz rady sama to pros zawsze o tlumacza, musza cie polaczyc.
Pozdrowienia i powodzenia.
 
reklama
Jeszcze raz wielkie dzięki Bernadetko!
Tajchi - ja też zawsze chciałam posiedziec dłużej z maluchami, ale już nie mogę wysiedzieć w domu. A poza tym to myślę na razie o Alexie a on ew wrześniu będzie miał już 2 i pół roczku :szok: i wtedy chcę go posłać. A Domiś ma dopiero 9 mies. więc to jeszcze za wcześnie:tak:.
 
bernadetka wielkie dzięki za odpowiedz.
WTC to fakt,że mamy więcej niż 18.000 na nas oboje,a co do SSMG to wyślę jak własnie przyślą mi ta decyzję o CTC bo jeszcze nic nie dostałam mimo że kasę mam juz dziś na konci
mamunia to dobrze,że tego starszego poślesz będzie odważniejszy i fajniejszy jak będzie miał kontakt z innymi dziećmi:tak:
medio to masz farta, mi koleżanka mówiła,że po 2 tygodniach dostała decyzję na ja juz czekam od 27.11.08 i poza tym telefonem od nich i kolejnymi formami do wypełnienia nie mam nawet pensa:wściekła/y:,ale nie jest żle tynku ze ścian jeszcze nie jemy,bo tutaj za dużo tynku nie używaja do budowy domu:-D:-D
 
Medio - Masz racje jezeli sie zglasza tylko nastepne dzieci to wtedy idzie szybko ale przy pierwszej aplikacji to sie ciagnie jak flaki z olejem tak przy CHB jak i przy WCTC.
Mamunia - Nie ma za co dziekowac ja zawsze sluze rada i pomoca taka juz jestem, nawet u mnie w biurze jak ktos przychodzi po porade dostaje ja za darmo.
 
No i przed godz. przyszło nowe naliczenie child tax credit, pomylili się tylko i z mojego Karola zrobili dziewczyne, bo zamiast w nazwisku końcówki -ski, dali mu -ska.
 

bernadetka dzięki
już wypełniłam forme dzis jeszcze zadzwonie do GP aby sie umówić na jutro z pielęgniarka która mi to podpisze i oby mi ise udało z tym SSMG:tak:
medio
toś Ty teraz dziana mamuśka jesteś:-D
 
reklama
Cześć wam

Ja jeszcze pozostaje w stanie 2w1:wściekła/y: Ale powoli skurcze są częstsze i mocniejsze. Ostatnio nie miałam na nic czasu rodzice przylecieli z wizytą:tak:. Olusia zadowolona ja również przynajmniej końcówka ciąży mniej nerwowa. Chociaż moja mama wyręcza mnie we wszystkim- zaczyna jej się już tutaj nudzić. Bo nie zna języka i trochę boi się sama wychodzić. A ja odpoczywam. Szkoda tylko że nie przylecą jak się maluszek urodzi:no::no: no niestety.
Ja już odliczam dni i sie doczekać nie mogę na spotkanie z małym smykiem.
Na ostatniej wizycie u położnej chciałam żeby mi wypełniła na becikowe i nie wiem dlaczego nie chciała mi wypełnić. Muszę ją teraz trochę przymusić jak w czwartek będę na wizycie.
Zmykam już może zasnę, jak bączek skończy kopać:szok:
 
Do góry