reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Prywatnie czy w ramach NHS?
Jesli na NHS, to powinnas isc najpierw do GP. Niedlugo potem dostaniesz 2 listy, jeden z terminem wizyty u poloznej, drugi z terminem pierwszego skanu 12 TYG. Polozna zleci Ci wszystkie niezbedne badania, jesli cokolwiek wyjdzie nieprawidlowo, bedziesz miala wizyte u konsultanta w szpitalu. Nastepny I oststni skan bedziesz miala w 20 TYG. Wtedy najprawdopodobniej poznasz plec dzidziusia. Jesli nie bedziesz miec zadnych komplikacji w czasie ciszy, czego Ci bardzo zycze, to juz nie bedziesz miec USG az do samego konca.
Jesli chcesz peywatnie, to ocxywiscie wszystko przebiega troszke inaczej, zalezy od lekarza, ktorego wybuerzesz.

Mam nadzieje, ze troche pomoglam.
Gratulacje I powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W liscie bedziesz miala podany acres, gdzie masz przyjsc. Zazwyczaj jest to lokalne children centre najblizsze twojego miejca zamieszkania. Ja przez caly okres ciazy mialam wizyty z roznymi poloznymi I nie zalezalo to ide mnie. W kazdym razie nie ma to znaczenia, podczas porodu I tak byly inne polozne niz te, ktore widywalam w czasie ciazy.
 
No tak rozumiem:) no zobaczymy co teraz 12 tam wyjdzie mam nadzieje ze bedzie ok i wzystko szczesliwie sie skonczy
 
Moja na szczescie przebiegala bez wiekszych komplikacji, jedynie mi tarczyca zaczela szalec, dlatego wyslali mbie na,wizyte do szpitala. Jesli sa jakies nieprawidlowosci, to napewno ma sie wiecej USG, wizyt itp. I jest sie bardziej monitoriwanym. Mam nadzieje, ze na 12 TYG skanie wszystko bedzie OK. Nie ma sie co martwic na zapas :)
 
reklama
Gina a o jaka ciaze wysokiego ryzyka ci chodzi???jezeli cokolwiek zostanie wykryte wczesniej np przy scanie 12 tyg kieruja cie do lekarza ginekologa specjalizujacego sie w danej patologi ja mam np swojego od blizniat ale pojedyncza ciaze tez mi bedzie prowadzil niestety:-) u polznej bylam dwa razy bo nie mialoby to sensu bo sama nia jestem ,polozna przy pierwszej wizycie zrbi wywiad bardzo dokladny I na podstaiwe przeszlosci twojej I twojej rodziny moze wychwycici pewne zeczy ktore moga miec wplyw na ciaze np poronienia ciaze pozamaciczne choroby w rodzinie itp w niektorych szpitalach robi sie jeszcze scan pod sam koniec ale nie zawsze ja mialm scan na sali przed cc ale to tez nie jest norma
 
Do góry