reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

macierzynskiego jest 9 miesiecy i mozesz na nie pojsc 3 miesiace przed terminem porodu,wiadomo im szybciej pojdziesz tym szybciej Ci sie skonczy. Z tego co wiem to mozna jeszcze potem dobrac 3 miesiace bezplatenego.Verita to moglas wybrac payslipy? mi placil macierzyskie zaklad pracy i sami wzeieli na te pierwsze 6 tyg srednia z ostatnich 3 miesiecy,a potem jak juz pisalam stala kwota 135 funtow na tydzien.
 
reklama
macierzynskiego jest 9 miesiecy i mozesz na nie pojsc 3 miesiace przed terminem porodu,wiadomo im szybciej pojdziesz tym szybciej Ci sie skonczy. Z tego co wiem to mozna jeszcze potem dobrac 3 miesiace bezplatenego.Verita to moglas wybrac payslipy? mi placil macierzyskie zaklad pracy i sami wzeieli na te pierwsze 6 tyg srednia z ostatnich 3 miesiecy,a potem jak juz pisalam stala kwota 135 funtow na tydzien.
Tak mialam aplikacje w domu i siedzialam wybieralam payslipy, tylko ja zalatwialam juz przez bezrobotnego bo moj zaklad zbankrutowal jak bylam w 3 miesiacu. Do tego ja pracowalam w uslugach i mialam rozna ilosc godzin w kazdym tyg to dalam te wyzsze. I tak mozna wziasc dodatkowo 3mies bezplatnego, fajne to jest.
 
to w sumie dla ciebie lepiej,ze moglas wybrac:) pewnie,ze fajne,ze mozesz dobrac bezplatny.Ja akurat po 9 miesiacach wrocilam do pracy,ale wiele znajomych skorzystalo z tego,ze moga jeszcze dobrac macierzysnkie bo np nie mialy z kim dziecka zostawic itp. Ponoc w Polsce maja zwiekszyc macierzynskie z pol roku do roku czasu,ale nie wiem czy juz ta ustawa weszla w zycie czy to tylko takie pogloski chodza.
 
Tak słyszałam o tej ustawie,ciekawe czy weszła. Ja bym może I poszła do pracy ale opieka jest tak droga ze jak liczyliśmy to połowę bym robiła na opiekunów ( licząc pomoc od państwa) z tego co zostaje na dojazdy I na czysto jakieś 6 godzin by wyszło, licząc najniższą. Najlepiej cos własnego otworzyć.
 
czesc Dziewczyny,

Wpadlam sie przywitac. Pisze juz na pazdziernikowkach 2013, ale mysle ze tu takze sie zadomowie, bo otacza nas ta sama rzeczywistosc :) Mam na imie Ola od ponad 6 lat w UK mieszkam w Kent.
Wlasnie spodziewam sie pierwszego dzidziusia - jestem w 8 tygodniu ciazy :)

W srode mam pierwsze spotkanie z polozna. Dziewczyny jak mam sie do tego spotkania przygotowac? O co pytaja, jakie badania zlecaja? Poniewaz pierwsze usg panstwowe jest zbyt odlegle jak dla mnie mam takze prywatne usg w Londynie w przyszla srode u polskiej ginekolozki. Nie moge sie doczekac aby zobaczyc moja fasolke / groszka tymbardziej ze pierwsza ciaze poronilam w listopadzie w 7 tygodniu...

Pozdrawiam
 
czesc Dziewczyny,

Wpadlam sie przywitac. Pisze juz na pazdziernikowkach 2013, ale mysle ze tu takze sie zadomowie, bo otacza nas ta sama rzeczywistosc :) Mam na imie Ola od ponad 6 lat w UK mieszkam w Kent.
Wlasnie spodziewam sie pierwszego dzidziusia - jestem w 8 tygodniu ciazy :)

W srode mam pierwsze spotkanie z polozna. Dziewczyny jak mam sie do tego spotkania przygotowac? O co pytaja, jakie badania zlecaja? Poniewaz pierwsze usg panstwowe jest zbyt odlegle jak dla mnie mam takze prywatne usg w Londynie w przyszla srode u polskiej ginekolozki. Nie moge sie doczekac aby zobaczyc moja fasolke / groszka tymbardziej ze pierwsza ciaze poronilam w listopadzie w 7 tygodniu...

Pozdrawiam
Witaj.Gratuluje fasolki.Ja na opieke tutaj narzekac nie moge. Po prawdzie tez mialam jechac do polskiego ginekologa ale jak sie dowiedzailam ze oni noc nie moga tzn przepisywac np luteiny czy dawac zwolnien to doszlam do wniosku ze nie bede placic 100 f za sam skan i popatrzenie na mnie. Tutaj masz wszystkie badania za darmo, na ogol 2 skany w ok 12 tyg i ok 20 tyg, badaja czy z dzicekiem jest dobrze. Polozna zbada ci krew na wszystkie mozliwe choroby, nikt ci nie bedzie grzebal na dole (bo to moze powodowac poronienia o czym sie nie mowi w pl). Jak sa problemy masz wieksza opieke i czestrze wizyty tylko mow od razu wszytko.
Polozna prowadzi cie za raczke tzn dzwoni za ciebie, dba o dokumenty,o analizy krwi i badan, o to zebys miala wszystko zrobione o czasie i nie stresuje cie jak to robia w pl.Niestey porownaie mam pomomo ze mialam w pl prywatnego lekarza bardzo dobrego i bardzo dobry szpital w ktorym rodzilam to jednak niebo a ziemia. :-):tak::-D
 
aleksiel witaj, dziękuję za zaproszenie. U mnie to trzecia ciąża. Mam już prawie 4 letniego synka. Ostatnią ciążę straciłam. W dniu pierwszego usg w 12tc zaczęłam plamić. Udaliśmy się do szpitala. Oczywiście żadnego babska nie wzruszyło, że jestem w ciąży i krwawię, musiałam swoje odsiedzieć w poczekalni. Dostałam od pielęgniarki list ze skierowaniem na ginekologie. A tam jeszcze większy koszmar, po wielu kłótniach raczyła przyjść jakaś niby doktor, pomacała mnie po brzuchu oznajmiła mi, że ciąża jest wyższa niż 12 tydzień i najprawdopodobniej bliźniacza, ale i tak mam czekać do tego usg. Czekałam i co, kobietka je wykonująca oznajmiła mi, że nie widzi dziecka. Ciąża zatrzymała się na 8 tygodniu. Niech szlak weźmie tą angielską służbę zdrowia. :no:
Byle przetrwać do 23tc kiedy to lecimy do Polski i zostajemy tam do rozwiązania. Uważam, że badanie ginekologiczne nie wywołuję poronienia. A pomaga dostrzec wiele dolegliwości. Ja np. jak mam jakąś infekcje przechodzę ją bez objawów i dopiero przy badaniu okazuje się to i owo.

Ja we wtorek mam pierwszą wizytę u położnej. Rozumiem cię doskonale, jak też ledwo wytrzymuje te długie chore czekanie na pierwsze usg. Ale tym razem nie mam innego wyjścia :-(
Pozdrawiam
 
Verita, dzieki za wksazowki i rady. Bede korzystac z tego co mi sie nalezy od panstwa w zwiazku z tym ze place podatki.
Jednak nie ryzykuje i ide na usg prywatnie, z moimi doswiadczeniami nie moge inaczej. Poza tym ta pani doktor normalnie przepisuje hormony tyle, ze odpowiedniki angielskie.

Agitatko, witaj ciesze sie ze sie pojawilas! :) Widze, ze mamy podobne doswiadczenia jednak mnie dobrze potraktowano w szpitalu! Na drugi dzien od zgloszenia do GP mialam usg ale bylo juz za pozno :(
Widocznie zalezy gdzie i na kogo sie trafi... Bardzo mi przykro z powodu Twojego Aniolka!

Na pewno tym razem wszystko sie uda! Myslmy pozytywnie!
Piszesz, ze wracacie do Polski czy to juz na stale?

Pozdrawiam
 
hej dziewczyny,

witaj alekisiel piszesz, że wybierasz się prywatnie do ginekologa, masz może jakiegoś poleconego? czy mogłabyś się podzielić namiarami na przychodnie i nazwisko ginekologa. Ja też mieszkam w Kent a dokładnie w Rochester.

Ja w pierwszej ciąży praktycznie nie miałam problemów, a jeśli już miałam (37 tydzień) to dobrze się mną zajęli, także ja na służbe zdrowia nie moge narzekać. Jednak wiem że są różne przypadki i tym bardziej dziewczyny które mają za sobą przykre przeżycia wolą dmuchać na zime :tak:
 
reklama
aleksiel na razie nie zjeżdżamy do Polski, ale mamy taki zamiar. Po prostu tak się złożyło, że w czerwcu i listopadzie mój synek ma kontrolne wizyty u specjalistów, więc dobry powód, żeby zostać do rozwiązania i spokojnie urodzić w swoim kraju. Poza tym od początku wiedziałam, że kolejne dziecko też chce urodzić u siebie, bo żeby nie poród w Polsce, to nie wiem co by było dalej z moim synkiem.

Ja kiedyś też mieszkałam w Kent dokładnie w Chatham
 
Do góry