reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

reklama
znajoma teraz bedzie rodzic,ale na pierwszym spotkaniu z polozna,ta mowila jej,ze jesli by chciala tlumkacza przy porodzie to musi maksymim 3 miesiace przed terminem powiadomic szpital o tym,ze potrzebuje tlumacza.
 
witam serdecznie, po prawie 3 letniej przerwie. Znow z brzusiem :-) chcialam sie zapytac czy wiecie moze czy zwolnienie lekarskie liczy sie do tygodni przepracowanych , zeby dostac maternity allowance ??
 
witam serdecznie, po prawie 3 letniej przerwie. Znow z brzusiem :-) chcialam sie zapytac czy wiecie moze czy zwolnienie lekarskie liczy sie do tygodni przepracowanych , zeby dostac maternity allowance ??
Z tego co wiem to nie wliczaja, bo oni liczą z payslipow. Coś tam którąś kombinowala na jakimś innym forum i pamiętam że nie uznali. Najlepiej spytaj w jobcenter.
 
moja menagerka powiedziala ze nie oplaca jej sie isc na zwolnienie bo potem mniej dostanie , bo na zwolnieniu jest mniejsza wyplata a na payslipie wieksza i oni jakos to licza. Mam prosbe jakbys sie dowiedziala dokladnie i pewnie to napisz na watku :tak:, jestem ciekawa jak to jest w rzeczywistosci.
 
Witajcie :-). Za tydzień mam termin porodu.Najbliżej do szpitala na Croydon. Może któraś z Was rodziła w tamtejszym szpitalu i zechciałaby mi udzielić jakichkolwiek informacji na temat w/w szpitala?
 
dzieki za odpowiedzi :-) nie wiedzialam, gdzie moga udzielic konkretnej odpowiedzi , ale rzezywiscie pojde zapytac w jc. pytalam CAB ale do tej pory mi nie odpisali. Za sick pay dostaje sie pieniazki wiec payslipy pewnie tez. za sicka dostaje sie mniej niz wyplaty, ale oni licza okres 26 tygodni , wiec jezeli przez 26 tygodni pracowalas "normalnie", nie ma roznicy w wysokosci maternity. Dam znac jak bede miala pewne informacje :-)
 
kolezanka ktora ma termin porodu za pare dni odeszla z pracy na macierzynskie tak jak kogla najwczesniej czyli 3 miesiace przed terminem porodu,wczesniej ze wzgledu na zle samopoczucie miesiac czasu byla na chorobowym i jej wszystko wliczyli do macierzynskiego...przeciez normalnie byla zatrudniona i otrzymywala payslipy,co prawda mniejsze pieniadze niz wyplata,ale z tego co wiem i tak ja mialam placone to pierwsze 6 tyg macierzynskiego to 80% twoich zarobkow,a potem stala kwota ok 135 funtow na tydzien.
 
reklama
Bo tutaj jak się pracowało to zawsze dają nawet jak się straciło pracę a masz te 26 tyg to jc płaci. Macierzyńskiego jest chyba39 tyg ale jak się pojdzie szybciej to i szybciej się kończy i można chyba bezpłatne wsiąść. Kwota nie jest stała a te 135 to maksimum jakie można wziasc. Nie zgadniecie ile siedzialam i wybieralam najlepsze payslipy żeby mieć to max.
 
Do góry