reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIEMIACZKO i wszystko na jego temat

Dziewczyny powiedzcie mi jedną żecz mianowicie kiedy ide na szczepienie z moim synkiem lekarz zawsze mi mówi że ciemiączko jest jeszcze duże:no: (Dawid ma 6 m-c) i kurcze nie wiem czy się mam marwić tym czy to normalne:unsure:???!!! Podaje mu wit.D na przemian raz 2 krople na rugi dzień 3!!! Podaje mu je na łyżeczce z mlekiem:confused:!! Proszę napiszcie coś na ten temat!:-)!!!
 
reklama
Jak doradzają iść i dadzą skierowanie to idź, będziesz spokojniejsza, że wszystko ok. Ja musiałam zrobić usg z powodu krwiaka. O ciemiączku nikt nic nie mówił ale fakt, że u mnie jak u Mamy Antosia, ważenie, mierzenie, szczepienie i następny proszę...
 
Nie iść moim zdaniem chyba że neurolog zaleci, lekarze przesadzają z badaniami! A ja przesadzałam z wizytami u nich, teraz mam za swoje, bo jak się za dużo chodzi to własnie się potem człowiek denerwuje niepotrzebnie, bo jeden powie że głowa za duża a inny, że jak u Gabi głowa za mała i tak w kółko. Ja sobie zaczynam odpuszczać bo byłam na granicy wykończenia się nerwowo.
 
MIchas tez mial usg glowki a to dlatego ze mial 2 pkt Abgara gdy sie urodzil no i tak profilaktycznie to usg bylo, trwalo moze pol minuty hehe :-) i wszystko oki :-)
 
titlan idz to nie boli, zadnych skutkow ubocznych nie ma a ty bedziesz spokojna ze zrobiłas wszystko dla dobra swojego dziecka...my mielismy usg kilka razy i dlaje pewnie bysmy mieli ale Maciowi ciemiaczko zaroslo wiec teraz juz nie kontrolujemy.

ankasiarka ja jeszcze nie trafiłam na lekarzy ktorzy by przesadzali z badaniami...zazwyczaj to pediatre trzeba prosic o skierowania:-)
 
Badanie nie boli, moja córcia akurat była dzielna.Ale mielismy skierowanie dlatego że została wyciągnięta kleszczami, miała rany na główce (do tej pory i pewnie to już zostanie ma z jednej strony na czaszce małe wgłebienie) i do tego miała drżenia rączek i nóżek.Okazało się że wszystko jest ok.
Dla mnie dziwne jest to że lekarz kieruje na badanie, ot tak, żeby sprawdzić czy wszystko ok...Poszłabym do innego specjalisty i skonsultowała wszystko, żeby nie żyć w niepewności
 
reklama
Dzisiaj byłam z moim synkiem (3,5 miesiąca) na kontrolnym badaniu stawów biodrowych u ortopedy. Wszystko okazało się być ok., ale na odchodne pani doktor powiedziała mi, że przydało by się zrobić usg główki dopóki małemu nie zarosło ciemiączko. Na moje pytanie czy coś widzi nie w porządku odrzekła, że wszystko jest dobrze ale tak profilaktycznie by się przydało zrobić. Co o tym myślicie ?
Hej.Ja tez bylam u ortopedy z moim maluszkiem ok.4 m-ca i powiedzial ze maly powinien sie juz podnosic jak mu podaje raczki i wyslal mnie do neurologa.On natomiast wyslal mnie na usg glowki.Jednak dzien przed badaniem maly zaczal sie podnosic .Mimo tego poszlam na usg.Okazaqlo sie ze wszystko jest w porzadku.Sadze,ze i u Ciebie tak bedzie,choc nigdy nie spotkalam sie z tym zeby robic takie badanie profilaktycznie.POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry