reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIEMIACZKO i wszystko na jego temat

Witaj :-) ja co prawda nie mialam takiego problemu ale slyszalam o takich przypadkach. Dobrze ze pediatra zlecila odstawienie wit.d bo jest ona odpowiedzialna za m.in. zrastanie sie ciemiaczka. Jesli pediatra powiedziala zeby sie nie przejmowac to glowa do gory a bedzie wszystko ok :tak::tak:
Pozdrawiam:-)
 
reklama
My mamy raczej odwrotny problem i dlatego bierzemy podwójną dawkę D3. Jeżeli pediatra kazała odstawić - to dobrze. Nie ma powodu do niepokoju. Gdzieś na naszym forum czytałam, że dziewczynie lekarka powiedziała, że ciemiaczko za szybko zarasta i przez to będzie miało zdeformowaną główkę i tym podobne banialuki :szok: To nieprawda! Najważniejsze są szwy czaszkowe, to one odpowiadają za rozmiar i kształt główki. Nie martw się! Jeżeli byłoby coś nie tak lekarz na pewno by zareagował, zlecił dalsze badania itp.
 
Antosiowa Mamo moj mały w wieku Twojego nie mial już dawno ciemiączka tak szybko mu zarastało
Z odstawieniem D3 to nie do konca taki dobry pomysl, moj maly mial potem jej niedobory i poczatki krzywicy
przy zarastajacym ciemieniu chodzi o prawidlowa gospodarke wapniowo-fosforową a nie d3
dlatego robi sie badania w kierunku wapnia i fosforu a dopiero potem odstawia d3
mozna zmiejszyc jej ilosc ale nie odstawiac

moj maly mial za duzo fosforu i musialam odstawic wode mineralna i banany ktorych spozywalam duzoo

niektorzy lekarze zalecaja tez po karmienu przepoic lekko dziecko by wyplukac nadmiary wapnia

ogolnie nie martw sie
mierz regularnie glowke, czy przyrasta, jezeli nie stanie w miejscu to wszystko jest ok
 
cześć.
u mojego Janka też bardzo szybko zarastało ciemiączko, ale mierzyliśmy w przychodni regularnie główkę i rosła. To nie jest nic strasznego, tylko trzeba kontrolować po prostu. Jak rośnie to ok :)
 
u stryjecznej siostrzyczki Filipa tez za szybko zrasta sie ciemiączko. ma 2 miesiące. vit D3 kazali jej odstawić na okolo 4 dn przed zrobieniem badań i po pobraniu krwi znowu zacząć podawac dopóki nie bedzie wyników. wiem ze badali fosfor i wapń. i jeszcze jakies pierwiastki,ale mama tej dziewczynki nie potrafiła mi wytłuamczyć co :sorry: (nie jest polką).
u Filipa z kolei ciemiączko prawie wcale nie zarasta:baffled:
 
Chcialabym na swojej drodze trafiac na takich lekarzy.To nie boli a bedziesz spokojna .u mojej zuzi jestpowiekszona lewa komora i jak narazie nikt nic nie robi to jest problem .zobacz badanie wzroku jest o wiele nieprzyjemniejsze ale jest bardzo potrzebne .moim zdaniem idz i bedziesz spac spokojnie.
 
reklama
A u nas wogole nie podaje sie wit D3 . Mialam dylemat po porodzie czy podawac czy nie. Aler nie daje . I jak narazie wszystko jest ok. Marika urodzila sie z bardzo malym ciemiaczkiem. Jeszcze ni zaroslo ale sie zmniejsza.
Moim zdaniem najlepoiej dzidziola wystawiac na sloneczko. Gdzies czytalam ze jedna minutka na sloncu uzupelnia dzienne zapotrzebowanie dzidziola na wit D3.
 
Do góry