reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z zastrzykami z Heparyny.

Ja niestety będę brała do końca ciąży ( w związku z tymi schorzeniami które wyszły w badaniach) acard mam odstawić 37 tydzień aby nie prowadzić do krwawien przy ewentualnym porodzie.

Jeżeli lekarz zaleca brać bez wskazan wynikających w wynikach to wtedy się odstawia koło 14 tyg. Takie zalecenie miałam przy 3 ciąży wówczas bez zdiagnozowania.

Ja mam mutacje PAI i mthfr dodatkowo obciążenie genetyczne zakrzepica.
 
reklama
Dziewczyny nie kombinujcie z lekami, luteinę się odstawia faktycznie gdy łożysko przejmuje funkcje ok 16 tyg. Natomiast jeśli już jest wdrożony clexane to trzeba go brać do samego końca ciąży! Trzwba kontrolować układ krzepnięcia : ddimery, aptt no i płytki krwi w zależności od wyników lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć dawkę. Mało tego w połogu clexane tez się bierze, a bynajmniej na pewno po cc.

Ja sama mam na koncie 3 ciąże, z czego tylko jedno ziemskie dziecko- mój cud. Wiem, ze gdyby nie clexane mojego synka nie byłoby dzisiaj ze mną... a mam tylko mthr hetero 1298...
 
Boze to jest nadzieja ze ja tez będę brała tylko do tego tygodnia co mi faktycznie powiedział, bo nie mam żadnych schorzeń ani mutacji.
@Karolina438 ja tez jestem po 3 stratach i tez teraz jestem w 11 tygodniu ❤️
 
Ja niestety będę brała do końca ciąży ( w związku z tymi schorzeniami które wyszły w badaniach) acard mam odstawić 37 tydzień aby nie prowadzić do krwawien przy ewentualnym porodzie.

Jeżeli lekarz zaleca brać bez wskazan wynikających w wynikach to wtedy się odstawia koło 14 tyg. Takie zalecenie miałam przy 3 ciąży wówczas bez zdiagnozowania.
A acardu nie powinno się odstawić jaķos w 32 tc ? Coś chyba wtedy się zamyka w serduszku.... kurcze nie pamiętam muszę poczytać, ale mi tak coś swita
 
Dziewczyny nie kombinujcie z lekami, luteinę się odstawia faktycznie gdy łożysko przejmuje funkcje ok 16 tyg. Natomiast jeśli już jest wdrożony clexane to trzeba go brać do samego końca ciąży! Trzwba kontrolować układ krzepnięcia : ddimery, aptt no i płytki krwi w zależności od wyników lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć dawkę. Mało tego w połogu clexane tez się bierze, a bynajmniej na pewno po cc.

Ja sama mam na koncie 3 ciąże, z czego tylko jedno ziemskie dziecko- mój cud. Wiem, ze gdyby nie clexane mojego synka nie byłoby dzisiaj ze mną... a mam tylko mthr hetero 1298...
A co w przypadku takim jak moj, ze nie mam żadnych mutacji i te leki są brane właśnie bardziej jako „suplementacja” na wszelki wypadek? Myślisz ze i tak zastrzyki zostaną?
 
A co w przypadku takim jak moj, ze nie mam żadnych mutacji i te leki są brane właśnie bardziej jako „suplementacja” na wszelki wypadek? Myślisz ze i tak zastrzyki zostaną?
Ja na twoim miejscu bym się przy nich upierała, Z jakiegoś powodu lekarz je przepisał... pozatym masz na koncie poronienia. Ja i wiele innych dziewczyn z clexane czuły się bezpieczniej.
 
A acardu nie powinno się odstawić jaķos w 32 tc ? Coś chyba wtedy się zamyka w serduszku.... kurcze nie pamiętam muszę poczytać, ale mi tak coś swita

Sorki w karcie ciąży mam wpisane 32 odstawić acard aczkolwiek to sa zalecenia reumatolog która kontroluje przebieg ciąży przy zespole antyfosfolipidowym i wraz z konsultacja z ginekologiem on dobiera dawke czas itp. Sytuacje sa różne wiec trzymam za Was kciuki.
 
Ja na twoim miejscu bym się przy nich upierała, Z jakiegoś powodu lekarz je przepisał... pozatym masz na koncie poronienia. Ja i wiele innych dziewczyn z clexane czuły się bezpieczniej.

Jasne to jest dmuchanie na zimne i również bym się trzymala ich, lekarz wie co robi skoro poprzez wywiad z Tobą już je wdrożył.
 
reklama
Ja myślę że tak. Nie słyszałam żeby ktoś brał tylko do któregoś tygodnia ciąży. Tak jest tylko z acardem. Ale zastrzyki powinno się do końca przecież to wpływa również na przepływy... Nie rozumiem myślenia lekarzy którzy zapisują do 14tc...
A co w przypadku takim jak moj, ze nie mam żadnych mutacji i te leki są brane właśnie bardziej jako „suplementacja” na wszelki wypadek? Myślisz ze i tak zastrzyki zostaną?
 
Do góry