reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Ciąża w liceum

reklama
no moja lekarka tez nie chcial mi wypisac zaswiadczenia o indywidualne... ona nawet nie orientuje sie ktore badania sa wymagene do ktorego spzitala...;/ a chyba raczej powninna to wiedziec... a no wlansi eoni odpowiadaja za nasze ciaz....a dora szkoda gadac w tejk polsce jest jakies sredniowiecze kurde za granica kobieta ma super opieke... czsami to chcilabym zostac prezydentem albo jakims premerem zeby wytepic tych co zabieraja sobei w kieszen a zostawic tych co naprawde chca dobrze dla polski bo nie twierdze ze takich nie ma...


kochana to Ty chyba mało wiesz na temat opieki prenatalnej za granica.W wiekszosci krajów(w tym USA,Holandia,Anglia) kobieta przez cała ciąze nie widzi lekarza.Spotyka sie tylko z polożną .USg mają dopiero po 12 tc.Nie badają ich dopochwowo.Standart wyglada tak cisniene,puls plodu,i mierzenie brzucha centymetrem krawieckim.Warunki socjalne sa oczywiscie lepsze.Ale opieka prenatalna nie jest idealna.Kolezanka z Anglii chodzila 4 razy na wywolanie .I 3 razy wracalam z niczym,wymeczona i wkurzona.Poza tym o prywatnych wizytach praktycznie mozesz tam zapomniec bo czegos takiego tam praktycznid nie ma.
 
nie nie mial znieczulenia i nie chcialam nawet podaczas parcie masz uczucie jakby Cie cos rozrywalo tak jak bys chciala przecisnac jablko przez dzire w butelce ale jak juz wyjdzie glowka to juz jest dobrze
 
kochana to Ty chyba mało wiesz na temat opieki prenatalnej za granica.W wiekszosci krajów(w tym USA,Holandia,Anglia) kobieta przez cała ciąze nie widzi lekarza.Spotyka sie tylko z polożną .USg mają dopiero po 12 tc.Nie badają ich dopochwowo.Standart wyglada tak cisniene,puls plodu,i mierzenie brzucha centymetrem krawieckim.Warunki socjalne sa oczywiscie lepsze.Ale opieka prenatalna nie jest idealna.Kolezanka z Anglii chodzila 4 razy na wywolanie .I 3 razy wracalam z niczym,wymeczona i wkurzona.Poza tym o prywatnych wizytach praktycznie mozesz tam zapomniec bo czegos takiego tam praktycznid nie ma.

Ja tam nie narzekam na Anglię :) i wcale tak źle nie jest...
może to i lepiej, że nie ma tyle USG i nie migają tymi promieniami na dzieciaczka...
a położne są miłe i fajne i mi się podoba tutaj ;)
chociaż są też plusy i minusy jak wszędzie...
 
Kingusia ja nie mowie ,ze tam jest zle.Ale po prosu inaczej:) kazdy ma swoje wymagania.Ale na prawde czasami sprawdza sie przyslowie" cudze chwalicie swgo nie znacie"
 
Kingusia ja nie mowie ,ze tam jest zle.Ale po prosu inaczej:) kazdy ma swoje wymagania.Ale na prawde czasami sprawdza sie przyslowie" cudze chwalicie swgo nie znacie"

No wiesz w Polsce to tragedia jest, jeśli chodzi o socjal... o opiekę to też czasem można nieźle trafić w szpitalu... słyszałam różne historie, ale też zdarzają się dobre położne i lekarze w PL wcale nie twierdzę, że nie ...
ale ja jakoś wolę tutaj i się przyzwyczaiłam do tego kraju i mi się tu podoba :tak: każdy ma inne zdanie hehe;-)
 
No socjal to w 90% tragedia.Bylam w niemczech w szpitalu i myslalam ze w 4 gwiazdkowym hotelu jestem haha:D herbatka ,kawka,gazetki na korytarzu,marmur w wc.No ale tez 3 dni jakos wytrzymam:)byle by z malym i ze mna bylo ok.
 
reklama
z tego co wiem inne kraje robia wszystko zeby tylko sie zdrowe dzieci dzieci im rodzily... a u nas jedyne badanai ktore mialam nieodplatne to moczi morfologia.....za reszte musialam placiac i to nei male pieniadze... i palc tu podatki....wogole nie wiem nieoszukujemy sie tu w tej naszej polsce to...wiecei co jestem dumna ze jestem polka ale to co ci"madrzy " ludzie z nia robia to sie w pa...nie miesci oj szkoda....



gosia kurde a jak to jest jak przyjezdzasz na porodowke jak to wyglada to golenie i badanie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry