reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w liceum

wiesz przez pewien czas chodzilam normalnie do szkoly w tym roku szkolynym i nie mialm zadnych prblemow... dla mnie plusem byl fakt ze nie musilam stawac tak wczesnie bez problemu moglam isc do lekarza kiedy chcialm poprostu przezsuwalam sobie dana lekcje...i nauczyciele dostosowywai terminy lekcji do mnie tylko nie wiem czy tak bez problemu ostaniesz indywidualne ja dostalam ze wzgledu nadcisnienia z powodu ciazy by mi noralnie ni przyznali
 
reklama
w mojej szkole bez problemu możliwe jest indywidualne nauczanie. chciałam tylko wiedzieć czy to dużo ułatwia, a poranne wstawanie to dla mnie męka... Poranne mdłości, bóle głowy to codzienność od kilku dni:(
 
Ja mam indywidualne nauczanie :)>
Wcześniej sporo opuszczalam ze wzgledu na zagrożoną ciąże noa teraz mam wszystko dostosowane do mnie. Jak chce to w trakcie zajęć sobie leżę, odbywają się w ustalonych terminach gdzie to praktycznie ja mam ostatnie słowo, naczyciele traktują mnie już nie jako małą uczennicę tylko jako mamę z obowiązkami , która najzwyczajniej w świecie może nie zdążyć przeczytać jakiejś lektury, odrobić jakiejs pracy , nie wytrzymać tych 45 min.
Dlatego jak masz możliwość to od razu wykorzystaj ,.lepiej na tym wyjdzoiesz z tego względu że to Ty będziesz decydowała , będzie wszystko dostosowane do Ciebie no i lepiej będziesz przyswajała wiedzę( wiem na własnym przykładzie).
Jedyny minus to to , że nie będziesz miała takiego kontaktu z ludźmi jak w szkole .Ale dla mnie to był akurat plus bo ciąża totalnie mnie wyciszyła i wymęczyła przez co ja wolę spokój niż ten ciągły hałas i kontakt z ludźmi których po prostu często miałam dość , mimo że nic mi nie zawinili:-)
 
LusiaKlusia:
Ja tez mam indywidualne nauczanie i jest niby latwiej nauczyciele inaczej pochodza docalej sprawy>tylko wiesz ze to nie zalezy od szkoly tylko od poradni psychologiczno pedagogicznej czy dostaniesz to musisz tam isc zlozyc podanie potem isc do swojego lekarza zeby ci wypisal tkaie specjalne oswiadczenia potem robia rade w tej poradni i ich lekarz wyraza na to zgode po odczytaniu oswiadczenia ktoe wypisze ci twoj lekarz prowadzacy i dopiero wtedy dostaniesz indywidualnealbo i nie to zalezy jak ten ich lekarz uwaza. Ja jestem w tej samej klasie co ty tylko ze mam termin teraz na marzec od stycznia mam indywidualne do onca kwietnia przyznane a potem zobaczymy....
a radze ci zebys na te ostatnie miesiace sobei jednak wziela sama wiem po sobie jak bylo ciezko chcodzic mi d tego stycznia do szkoly wczesniej to luzki tam nawet ...moja wychowawczyni usprawiedliwila mi wszystkie godziny i wogole... a nie przejmoj sie tymi pajacami ze szkoly niech sobnie moiwa co chca, zadbaj o jak najleprzy kontakt z nauczycielami bo to teraz od niech zalezy czy zdasz szkole cyz nie....:p Nie boj sie poradzisz sobie.....;p



Uwaga sukces dzisiaj kupil wanienke jutro ma kupi ccos innego nie wiem moze cos jedank z teog bedzie..:p
 
Ostatnia edycja:
Hehe to gratulacje :-D oby tylko na wanience się nie skończyło:-):-):-):-)

Ja mam nauczanie do 8 kwietnia(bo taki miałam pierwszy termin porodu ), teraz termin przesunięty na 22 marzec ale nauczyciele mówili że im to nie będzie przeszkadzało jak będę robiła przerwy na karmienie :tak::tak::tak:.
U mnie w szkole otrzymałam taką pomoc że normalnie okres nauki w liceum to chyba najlepszy czas na ciąże :sorry:
 
No tez mam andzieje ze to nie skonczy sie tylko na tej wanience..:p

A jestem tego samego zdania heh nauczycile okazali sie anprawde mili i poswiecaja sie ciekawa jestem czy oni dostaja jakas kase ze tak musza chodzic do mnie..:p bo tacy chetni do tego bnyli;p

A wogole to chyba zaczyna sie porod u mnie..:p wczoraj rana wypadl mi czop... dziisj z rana brzuch mi sflaczal troche i czekamy co dalej sie stanie..;p
 
aida nauczyciele dostaja za to kasę i to całkiem ładną :tak::tak::tak:
dlatego może są tacy chętni :-D:-D:-D
bo ja z moimi normalnie gadam o tym kiedy i ile kasy dostali :-):-)
 
mariola_Kurde a to gagatki... pogadamz moja wychowawczynia na ten tamat zobaczymy co mi powie;d ale nie no nei bede wredna przeciez oni tu wlasnie musza dojechac pomeczyc sie ze mna i jeszce jakos ocene wlepic a na dodatek moj pis ich czsami straszy....:p oni sie go tak boja a ona tka nie grozna jest..;p
 
Hehe mój pies to jednego nauczyciela pogryzł :-D:-D:-D, akurat miałam z nim lekcje o prawach człowieka to mówił że może skierowac tą sprawę to Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu:tak:.
A tak ogólnie to indywidualne to chyba najlepsze co może być. Chociaż jak tak patrzę na mojego M. który ma liceum zaoczne to Mu zazdroszczę, zjazdy co dwa tygodnie, nicnierobienie :-D:-D:-D i to bez ciąży:-):-):-)
 
reklama
No ja musze za kazdym razem mojego psa na ogrodku zamykac alel ona nie gryzie...:p

A ci faceci to wogole lepiej maja.... niby tacy twardzi ale nei wiedza co to bol jest tak naprawade...
 
Do góry