reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna, HSG

Ja jakoś miesiąc po cp miałam robione HSG i lekarz dał zielone światło na starania. Niestety oczywiście grubo ponad pół roku pomimo monitoringów, leków nic nie zaskoczyło. Powiedzieli, ze rzeski najpewniej mam uszkodzone w obu jajowodach i stąd brak ciąży.
Długo się starasz ?
 
reklama
Dziewczyny a ja mam pytanie trochę inne... Kiedy po usunięciu extry następuje pierwsza owulacja?
Dwa tygodnie po laparoskopowym usunięciu jajowodu miałam dość mocny ból podbrzusza po prawej stronie identyczny z tym jakie nie raz i nie dwa odczuwalam podczas owulacji. Nastąpiło nawet delikatne plamienie. Ból minął... I tak się zastanawiam, z ciekawości, czy to możliwe? Już? Tak szybko? Dodam że beta w dniu zabiegu 3089 potem nie miałam sprawdzane. A i ból był po prawej czyli po stronie usuniętego jajowodu. Dwa miesiące pod rząd owulacja z prawego?
Dodam że mam spiralę miedzianą. Mam schize, że nie dziala.
 
Dziewczyny a ja mam pytanie trochę inne... Kiedy po usunięciu extry następuje pierwsza owulacja?
Dwa tygodnie po laparoskopowym usunięciu jajowodu miałam dość mocny ból podbrzusza po prawej stronie identyczny z tym jakie nie raz i nie dwa odczuwalam podczas owulacji. Nastąpiło nawet delikatne plamienie. Ból minął... I tak się zastanawiam, z ciekawości, czy to możliwe? Już? Tak szybko? Dodam że beta w dniu zabiegu 3089 potem nie miałam sprawdzane. A i ból był po prawej czyli po stronie usuniętego jajowodu. Dwa miesiące pod rząd owulacja z prawego?
Dodam że mam spiralę miedzianą. Mam schize, że nie dziala.
Ja bardzo często mam owulacje pod rząd z tego samego jajnika, najpewniej dlatego, ze na drugim mam torbiel. Kilka dni po laparoskopii pojawia się okres i liczy się go jako rozpoczęcie cyklu, wiec jak najbardziej na 2 tyg po można uznać, ze to mogła być owulacja. Nie wiem jak działają spirale, bo nigdy ich nie używałam, ale domyślam się, ze powinny te owulacje blokować. Rozumiem, ze miałaś ja założona w momencie wykrycia cp? Czy założyłaś ją po?
 
Ja bardzo często mam owulacje pod rząd z tego samego jajnika, najpewniej dlatego, ze na drugim mam torbiel. Kilka dni po laparoskopii pojawia się okres i liczy się go jako rozpoczęcie cyklu, wiec jak najbardziej na 2 tyg po można uznać, ze to mogła być owulacja. Nie wiem jak działają spirale, bo nigdy ich nie używałam, ale domyślam się, ze powinny te owulacje blokować. Rozumiem, ze miałaś ja założona w momencie wykrycia cp? Czy założyłaś ją po?
Mam spiralę miedziana. Ona nie blokuje owulacji. Mam ją założoną od prawie 4 lat. Także zaszłam z nią. Nie wyciągali jej przy usuwaniu bo ponoć leży idealnie co potwierdzilo 2 lekarzy. Nie wiedzą jakim cudem zaszłam.
Krwawienie po laparo miałam przez kilka dni ale bardzo skąpe.
 
Mam spiralę miedziana. Ona nie blokuje owulacji. Mam ją założoną od prawie 4 lat. Także zaszłam z nią. Nie wyciągali jej przy usuwaniu bo ponoć leży idealnie co potwierdzilo 2 lekarzy. Nie wiedzą jakim cudem zaszłam.
Krwawienie po laparo miałam przez kilka dni ale bardzo skąpe.
Nie ma znaczenia czy skąpe czy nie. Ja nawet podczas poronienia nie krwawię mocno, a właściwiej mniej niż przy zwykłym okresie. Wiec 2 tyg po zabiegu mogła być owulacja normalnie
 
Czesc dziewczyny, jestem tu nowa👋 cp 5 stycznia z usunięciem prawego jajowodu ... Mam pytanie co robilyscie po cp? Chodzi mi o badania, lekarz nie kazał robic ani droznosci ani testu na chlamydie ... Kazał sie starac za miesiąc tak po prostu a ja sie boje ze z moim ostatnim jajowodem jest cos nie tak i ze sie to powtorzy. Jakie Wy mialyscie zalecenia od gin? A tam poza tym mam nadzieje ze Wam sie udało ❤
 
reklama
Czesc dziewczyny, jestem tu nowa👋 cp 5 stycznia z usunięciem prawego jajowodu ... Mam pytanie co robilyscie po cp? Chodzi mi o badania, lekarz nie kazał robic ani droznosci ani testu na chlamydie ... Kazał sie starac za miesiąc tak po prostu a ja sie boje ze z moim ostatnim jajowodem jest cos nie tak i ze sie to powtorzy. Jakie Wy mialyscie zalecenia od gin? A tam poza tym mam nadzieje ze Wam sie udało ❤
Cześć. Mnie po cp lekarz z kliniki zalecił jedynie badanie drożności, bo uparłam się na starania naturalne. Chlamydie robiłam sama, bez zalecenia lekarza. Ostatecznie i tak mi się przydała, bo po kilku miesiącach starań podeszliśmy do ivf. Niestety ani naturalnie, ani z pomocą ivf nie udało się jeszcze z ciążą... a po cp mija właśnie rok
 
Do góry