reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po udrażnianiu jajowodów

Moja historia z problemem zajścia w ciążę również zakończyła się dzięki HSG :) w 3 cyklu po tym badaniu zaszlam w ciążę po prawie roku starania się o dzidzię. Zaznaczę że mam już jedno dziecko i jestem po cc. Miałam podejrzenie endometriozy. HSG nie wykazało niedroznosci.
 
reklama
Jejku to co poradzić jak on nie zlecił mi tego wymazu? Bo ja chodzę do jednego z kliniki a inny robić to sonoHSG, ale w recepcji nic mi nie mówili i teraz już nie wiem co mam zrobić..
Aaa to dobrze, że mówisz.. Jak mi się uda to na prawdę Cię ozłocę, bo mi tak psychicznie pomogłaś że szok :)
Jeny dibrze czytać takie artykuły, bo są mega budujące i liczę że się uda

Myśle, ze powinnaś mu po prostu zaufać.
 
Moja historia z problemem zajścia w ciążę również zakończyła się dzięki HSG :) w 3 cyklu po tym badaniu zaszlam w ciążę po prawie roku starania się o dzidzię. Zaznaczę że mam już jedno dziecko i jestem po cc. Miałam podejrzenie endometriozy. HSG nie wykazało niedroznosci.
Ale się to dibrze czyta!):) od razu mam nowe nadzieję i sily:) stokrotne dzięki :)
 
I przed sono i przed rtg robi się wymaz, bo jak jest zakażenie poważne (candidia nie jest przeciwwskazaniem), to zabieg to zakażenie może przenieść głębiej. Bada się z wymazu z pochwy ureoplazme, mykoplazme i chlamydie plus robi się zwykła mikrobiologie. Może brałaś jakieś leki i dzięki temu on ma pewność, ze nie ma żadnego zakażenia. W ogóle w pochwie mogą być bakterie, które uniemożliwiają zajście w ciąże, ja takie miałam.

Kochana, co do zasady drożność to badanie, nie leczenie, ale jak już pisałam wielokrotnie przynosi efekt leczniczy. Przy niewielkiej niedrożności udrożni jajowody, a przy braku niedrożności i tak je „przeczyści” i staną się bardziej drożne. Zobaczysz, ze szybko zajdziesz w ciąże. Czekaj, poszukam czegoś dla Ciebie.
Dokładnie tak jest niby tylko badanie ale możliwe jest udrożnienie
 
Zosia?
A wykluczyłaś inne rzeczy? Bo HSG nie jest cudownym środkiem które ulecza ale jak widać są historie że wystarczyło zrobić to badanie żeby zajść w ciążę. No ale właśnie dlaczego Ci lekarz nie kazał zrobić wymazu? To standardowo zlecają tak jak dziewczyny wyżej tłumaczyły po co.
 
Zosia?
A wykluczyłaś inne rzeczy? Bo HSG nie jest cudownym środkiem które ulecza ale jak widać są historie że wystarczyło zrobić to badanie żeby zajść w ciążę. No ale właśnie dlaczego Ci lekarz nie kazał zrobić wymazu? To standardowo zlecają tak jak dziewczyny wyżej tłumaczyły po co.
Jak szłam na laparoskopię po HSG to też musiałam mieć aktualny wymaz. Więc lepiej przyjrzyj się swojemu lekarzowi bo na dobrych trafić jest ciężko
 
Zosia?
A wykluczyłaś inne rzeczy? Bo HSG nie jest cudownym środkiem które ulecza ale jak widać są historie że wystarczyło zrobić to badanie żeby zajść w ciążę. No ale właśnie dlaczego Ci lekarz nie kazał zrobić wymazu? To standardowo zlecają tak jak dziewczyny wyżej tłumaczyły po co.
No nie mówił nic Upelnie o tym i dlatego zglupualam
 
No nie mówił nic Upelnie o tym i dlatego zglupualam
a może zadzwoń do niego i zapytaj. Ja się nauczyłam, że do lekarzy można dzwonić i o dziwo odbierają i oddzwaniają. Możesz tez zadzwonić do kliniki i zapytać, oraz poprosić by zapytano lekarza, który będzie robił zabieg.
 
reklama
a może zadzwoń do niego i zapytaj. Ja się nauczyłam, że do lekarzy można dzwonić i o dziwo odbierają i oddzwaniają. Możesz tez zadzwonić do kliniki i zapytać, oraz poprosić by zapytano lekarza, który będzie robił zabieg.
Ja już po zabiegu. Nie był bolesny w sumie wcale. Lekkie klucie i tyle. Jajowody mam drożne. Mowil żeby przez jakiś czas nie uprawiać seksum mówił o 10 dniach i nie wiem czy go posłuchać czy zdorib po swojemu :p bo jak posłucham to kolejny cykl do tyłu
 
Do góry