reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Jeju, ja teraz pomyślałam o tym, że przecież Rozdepka gdzieś pisała, że ma błonę między palcami, czyli bardzo bardzo możliwe, że ma jakiś zespół genetyczny jednak z niepełną penetracją genu, który nie dał pełnych objawów, a jedynie zrośnięte palce. W takim przypadku wynik Nifty może wyjść fałszywie dodatni! O jak trzymam kciuki :)
 
Do tej pory zmapowano przynajmniej 2 różne loci kosegregujące z fenotypem SDI – 3p21 - to jest o Syndaktylii, czyli błonie między palcami. Miałam genetykę lata temu na studiach i nie wiem czy dobrze myślę, ale na logikę (moją, nieprofesjonalną) to może być przyczyna :) Aleź Ona byłaby szczęśliwa gdyby tak się okazało :)
 
Już po konsultacji. Genetyk nie był przygotowany do rozmowy bo dopiero ja czytałam mu wyniki z Nifty. On też powiedział że nie wie co dokładnie ten zapis miałby oznaczać, a poza tym wysoka czułość testu dotyczy tylko tych trisomii o których jest w nim mowa. On nie widzi tu podstaw do niepokoju, ale oczywiście sugeruje amniopunkcję i metodę mikromacierzy bo to 100% pewności i najszersza możliwa obecnie diagnostyka genetyczna.
Twierdził podczas rozmowy ze trisomia chromosomu 3 jest letalna i płody nie dozywaja tego wieku ciąży. No ja czytałam i wiem ze to nieprawda...stąd uspokoje się dopiero po amniopunkcji, którą mogę wykonać dopiero za 2 tyg. Czyli ponad 3 tygodnie czekania do wyniku, jeśli nie dłużej.
 
Do tej pory zmapowano przynajmniej 2 różne loci kosegregujące z fenotypem SDI – 3p21 - to jest o Syndaktylii, czyli błonie między palcami. Miałam genetykę lata temu na studiach i nie wiem czy dobrze myślę, ale na logikę (moją, nieprofesjonalną) to może być przyczyna :) Aleź Ona byłaby szczęśliwa gdyby tak się okazało :)
Będę kochać te małe stópki ze zrosnietymi paluszkami ❤
 
reklama
Do góry