reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Ja to wszystko rozumiem, tylko tak po ludzku pytam. Wczoraj byliśmy z mężem w przedszkolu na dniu mamy i taty u córki...no i tak po lekkim rozejrzeniu, wyszło że byliśmy raczej najstarszymi rodzicami i jakoś tak dziwnie się z tym poczułam:). Ogólnie nie czuję się staro i do tej pory nigdy tak nie myślałam o sobie, ale niedawno zmarł mój tato i chyba stąd jakieś wątpliwości
To fakt, jak sie czlowiek rozglada to jednak wiekszosc rodzicow sporo mlodsza. Dlatego warto dbac o siebie by dziecko mialo sprawnych, zadbanych i pelnych zycia rodzicow.
 
reklama
Witam, jestem tu nowa. Wkrótce kończę 38 lat, mąż 42, mamy córeczkę 3,5 latek. Bardzo chciałabym jeszcze mieć dziecko, pytanie, czy to nie za późno... "martwi" mnie fakt, że dziecko może się wstydzić "starych" rodziców, w przedszkolu czy szkole lub po prostu później bać się, że "szybko" mu umrą...jak to wygląda z Waszej perspektywy...
kochana ja tu trafiłam mając 39 lat nigdy nie jest na nic za późno 😊jeśli pragniesz dziecka to niczym się nie martw
 
Ja bardzo pragnę drugiego dziecka, o niczym innym nie marzę... jedyne co mnie na prawdę martwi w tej kwestii, że za kilka lat ktoś może nas odebrać za dziadków 5 czy 6 latki...jak sobie poradzić z takim myśleniem, proszę doradźcie
 
Wydaje mi sie ze dziecko starszych rodzicow jest bardziej rozsadne. Moze tez spokojniejsze. Mama dla kazdego dziecka jest ukochana dziecko nie patrzy na wiek, a nastolatek starszych rodzicow tez wydaje sie byc dojrzalszy juz z samego tego powodu ze rodzice sa bardziej ogarnieci. Starszy rodzic czesto zwraca malemu uwage na rozne rzeczy czego mlodzi rodzice nie dostrzegaja. Mysle ze wcale nie jestes za stara. Jesli tylko jest w tobie pragnienie macierzynstwa jestes mloda duchem... Jak kazda z nas. Ja 45 w tym roku, maz 50. Czekamy na czwarta pociechę 😉🤗
I nie ma w Was obaw typu: będę wyglądać jak dziadek/babcia własnego dziecka?Dziecko się będzie mnie wstydzić? Bo sił wiem, że na pewno starczy...
 
Ja bardzo pragnę drugiego dziecka, o niczym innym nie marzę... jedyne co mnie na prawdę martwi w tej kwestii, że za kilka lat ktoś może nas odebrać za dziadków 5 czy 6 latki...jak sobie poradzić z takim myśleniem, proszę doradźcie
Mysle, ze najpierw musisz poradzic sobie sama z tym co siedzi w twojej glowie a pozniej myslec o drugim dziecku. Inaczej zameczysz I siebie I bliskich I to biedne dziecko...
 
I nie ma w Was obaw typu: będę wyglądać jak dziadek/babcia własnego dziecka?Dziecko się będzie mnie wstydzić? Bo sił wiem, że na pewno starczy...
To zalezy od was, jak bedziecie zyli, jak je wychowacie. Roznie to bywa.
Ja urodzilam 3 nieplanowane w wieku 41 prawie 42 lat. Staram sie by nie czulo sie z tym zle. Ale jak wyjdzie to sie dopiero okaze.
Niedlugo pojdzie do przedszkola, ja skoncze 45 lat a maz ma 10 wiecej!
Sama bym sie nie zdecydowala z wielu innych poza wiekiem wzgledow ale maly jest i jest naszym oczkiem w glowie.
 
To zalezy od was, jak bedziecie zyli, jak je wychowacie. Roznie to bywa.
Ja urodzilam 3 nieplanowane w wieku 41 prawie 42 lat. Staram sie by nie czulo sie z tym zle. Ale jak wyjdzie to sie dopiero okaze.
Niedlugo pojdzie do przedszkola, ja skoncze 45 lat a maz ma 10 wiecej!
Sama bym sie nie zdecydowala z wielu innych poza wiekiem wzgledow ale maly jest i jest naszym oczkiem w glowie.
Dzięki, o to mi właśnie chodzi:). Zdarza się Wam odczuwać czasem "swój wiek"?np. jakieś komentarze, sytuacje na placach zabaw itp?
 
reklama
Do góry