reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Trzymam kciuki aby była to 3 opcja 😘😋
Ach,dziekuje , byłoby pięknie 😍 Ciesze się , ze ja już jestem jednak duża dziewczynką i daleka jestem od nakręcania się jak to można zauważyć czytając „Staraczki „ 😉
Czekam cierpliwie ;)
U nas tez zonkile sie trafiaja na dziko , w tym roku juz przekwitly. Pod domem kwitna mi frezje i azalia. Eh ale sie zimno zrobilo.
U nas dzis dzien ojca i imieniy starszego syna, robilam wiec tradycyjne tu ciacha, podobne do naszych paczkow. Zasluzylam na tytul chujowej pani domu 🏆nie urosly 🙊maz mowi , ze pyszne i tak 😂 nosz jakbym zawsze wszystko spieprzone podawala i przywykl 🙄
Zobaczymy czy starszaki zjedza oni byle czego nie rusza 😂
Mi w kazdym razie humor padl, niecierpie porazek ...
Ja bym zjadła ! Wszystko jedno , wyszło czy nie wyszło , byle słodkie 😉
Dziewczyny płaczę że szczęścia. Zdecydowałam się na amniopunkcję mimo tego, że badania prenatalne wyszły bardzo dobrze jak na moje 42 lata i pierwsze dziecko. Właśnie dzwonili z poradni genetycznej , że jest wynik i z maluszkiem wszystko w porządku . Płeć poznam na badaniach połówkowych 31 marca😁.
U mnie też zalecali. Było podejrzenie zespołu Downa, jednak sie nie zdecydowałam bo i tak nie zdecydowałam bym sie usunąć....na drugich prenatalnych po tym podejrzeniu nie było już śladu 🙂
@Mamapo40 Cudowna wiadomość ! Wyobrażam sobie jaką czujesz ulgę !
Ja jeśli w ogóle będzie mi dane kiedyś być jeszcze w ciąży , to tez raczej zrobię badania i szczerze mówiąc nie wiem jaką podjęłabym decyzje, gdyby dziecko okazało się chore.
 
Ostatnia edycja:
Ale tu gwarno się zrobiło🙂 cieszą mnie dobre wyniki badań i trzymam kciuki za najlepszą opcję (implantacja😁).
A ja jadę na dodatkową wizytę u gin. Wczoraj Mała bardzo słabo się ruszała (a zwykle jest bardzo ruchliwa), późnym wieczorem i rano nie czułam jej wcale (a to czas gdy zawsze jest aktywna), teraz na szczęście trochę czuję, ale nadal słabo więc jadę sprawdzić. Mam nadzieję, że po prostu zmieniła pozycję, obróciła się tyłem i kopie w środku dlatego jej nie czuję... Trzymajcie kciuki!
 
Dziewczyny płaczę że szczęścia. Zdecydowałam się na amniopunkcję mimo tego, że badania prenatalne wyszły bardzo dobrze jak na moje 42 lata i pierwsze dziecko. Właśnie dzwonili z poradni genetycznej , że jest wynik i z maluszkiem wszystko w porządku . Płeć poznam na badaniach połówkowych 31 marca😁.
Super!!!
 
Ale tu gwarno się zrobiło🙂 cieszą mnie dobre wyniki badań i trzymam kciuki za najlepszą opcję (implantacja😁).
A ja jadę na dodatkową wizytę u gin. Wczoraj Mała bardzo słabo się ruszała (a zwykle jest bardzo ruchliwa), późnym wieczorem i rano nie czułam jej wcale (a to czas gdy zawsze jest aktywna), teraz na szczęście trochę czuję, ale nadal słabo więc jadę sprawdzić. Mam nadzieję, że po prostu zmieniła pozycję, obróciła się tyłem i kopie w środku dlatego jej nie czuję... Trzymajcie kciuki!
Kciuki zaciśnięte ✊✊✊✊✊
 
Dziewczyny płaczę że szczęścia. Zdecydowałam się na amniopunkcję mimo tego, że badania prenatalne wyszły bardzo dobrze jak na moje 42 lata i pierwsze dziecko. Właśnie dzwonili z poradni genetycznej , że jest wynik i z maluszkiem wszystko w porządku . Płeć poznam na badaniach połówkowych 31 marca😁.
No rewelacja 😆 mogę sobie wyobrazić jak się cieszysz. To już jesteś prawie w polowie... 🥰
 
Mamapo40 dlaczego nie podali ci płci przy amnio? U mnie to wyglądało: ksriotyp prawidłowy męski.
Oczywiście bardzo gratuluje, wiem jaka to cudowna wiadomość!
Co do rozszerzenia diety to moja pediatra też każe warzywo jedno co 3-4 dni, jak widać, że nic się po nim nie dzieje to można mieszać sprawdzone. Zwykle pierwsza marchew, potem ziemniak, potem dynia czy szpinak itd... Potem dodawałam mimi makaroniki dla dzieci lub kleik ryżowy, kurczak, indyk, królik itd... Mi było łatwiej bo mi dawała rozpiski 😬 że starszymi zaczynałam od owoców też z jej polecenia bo mieli zaparcia.
 
Ale tu gwarno się zrobiło🙂 cieszą mnie dobre wyniki badań i trzymam kciuki za najlepszą opcję (implantacja😁).
A ja jadę na dodatkową wizytę u gin. Wczoraj Mała bardzo słabo się ruszała (a zwykle jest bardzo ruchliwa), późnym wieczorem i rano nie czułam jej wcale (a to czas gdy zawsze jest aktywna), teraz na szczęście trochę czuję, ale nadal słabo więc jadę sprawdzić. Mam nadzieję, że po prostu zmieniła pozycję, obróciła się tyłem i kopie w środku dlatego jej nie czuję... Trzymajcie kciuki!

Powodzenia, czekamy na dobre wieści!
 
U mnie też zalecali. Było podejrzenie zespołu Downa, jednak sie nie zdecydowałam bo i tak nie zdecydowałam bym sie usunąć....na drugich prenatalnych po tym podejrzeniu nie było już śladu 🙂
Ja mimo tego, że to wpadka to postanowiłam zrobić amniopunkcję nie chciałam chodzić cały czas w stresie a na wynik czekałam raptem 2 tygodnie. Zawsze można pomóc jeszcze w brzuchu maluszkowi .
 
reklama
Kawoszka to już tak niedlugo. I na Święta będziecie w komplecie.
Moja mloda też się obrociła ale 13 lat temu nie umowili mnie na cesarke. Jeszcze 5 marca wypuścili mnie do domu po obserwacji a 9 marca rano zaczęły sączyć się wody ( dali oxy bo zadnych skurczy nie było) i po 2 godzinsch od przyjęcia bylo po cc.
A to byl 39+2d.
Bedzie dobrze🤗 a heparyne bierzesz do samego końca ?
Heparynę mam brać do wtorku bo ja mam zastrzyk zawsze wieczorem.
 
Do góry