reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

reklama
Cześć dziewczyny :-) Ja mam niestety zapalenie układu moczowego i antybiotyk na tydzień. Ehhh, mam nadzieję że nie zaszkodzi ciąży. Mdłości się już pojawiły... Okropne. Mam pytanko, mam możliwość jutro dostać się do bardzo dobrego lekarza z super sprzętem USG a do mojej pani doktor mam iść w piątek. Myślicie że takie częste badanie nie zaszkodzi??
Myslę, ze nie zaszkodzi. Przecież to jednorazowa sytuacja. Jak masz możliwość skorzystać z lepszego sprzętu to nawet się nie zastanawiaj. Możesz przecież uprzedzić swoją lekarz, że kilka dni wcześniej byłaś na konsultacji z dobrym sprzętem i tyle. Najwyżej zbada Ci szyjke itp, sprawdzi tętno maluszka.
 
Kilka dni temu wzięłam musujący i tak jakby lepiej.
Na wizycie wypytam o wszystko.
Mam nadwagę. W zasadzie po poprzedniej ciąży schudłam z dietetykiem. Ale nie regularne jedzenie doprowadziło do tego że teraz mam 81 na liczniku. Dlatego kawy prawie nie piję a jak już to małą. Skasowałam słodycze. Chleb tylko żytni 3-4 kromki dziennie max. Najbardziej boję się wagi. W ten czwartek to będzie 8 tydzień a ja czuję się jak balon. W ptacy chodzę fartuchu ale rozpiętym bo nie dam rady się zapiąć.

Z wagą rozumiem. U mnie 11 tc i ze 4kg więcej, nawet się już nie ważę. Wyglądam na 4/5 miesiąc... :-D
Jedzenie pomagało mi na ostry ból żołądka (mam na to leki, ale nie chciałam brać w ciąży) 3 tygodnie, zrobiło swoje. No i sam w sobie większy apetyt w ciąży. :wink: Ale nie o tym chciałam.

W ciąży z bliźniaczkami miałam często kołatanie serca, powodem był niedobór magnezu. Co też skróciło szyjkę.
Teraz biorę sobie profilaktycznie MagneB6 2x1 za zgodą lekarza.
Kilka dni temu byliśmy z dziewczynkami u kardiologa, na kontroli - mają niedomykalność zastawek. Co mnie zaciekawiło... Powiedział, że ta wada może być powodem kołatania serca właśnie (zastanowiło mnie to, też mam niedomykalność zastawek).
To tak z własnego doświadczenia, co jeszcze może być powodem kołatania serca. :sorry2::blink:
 
Witam.

O mnie - rocznik '79 :happy2:
O ciąży - 11+1 :happy2: Z maluchem ok.
Poza tym wiadomo mdłości, zmęczenie.
Ciąża w bliźnie po CC z łożyskiem wrastającym i przodującym i skróconą szyjką.
Dostałam skierowanie do szpitala (ciąża pozamaciczna) ale nie podjęłam się "zabiegu".
Nadal jestem w ciąży i mimo wszystko... czekam na maluszka.
Czy mogę dołączyć?
Hej.ktoś w końcu blisko mnie. Ja tez 79.bliźniaczki w 2002 .teraz 5+3.I też raczej to będzie trudna ciąża. Lekarz 20.08.
 
Cześć dziewczyny :-) Ja mam niestety zapalenie układu moczowego i antybiotyk na tydzień. Ehhh, mam nadzieję że nie zaszkodzi ciąży. Mdłości się już pojawiły... Okropne. Mam pytanko, mam możliwość jutro dostać się do bardzo dobrego lekarza z super sprzętem USG a do mojej pani doktor mam iść w piątek. Myślicie że takie częste badanie nie zaszkodzi??
A który u cb tydzień?
 
reklama
Do góry