reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny powiedzcie mi co jest lepsze duphaston czy dopochwowa luteina?? Bo jestem zakręcona [emoji5]Mój gin kazał brać duphaston a ten w szpitalu zapisał luteinę i teraz już sie zakręciłam
Ja najpierw dostałam luteinę dopochwową a tydzień później ze względu na plamienie dodatkowo duphaston.
Jedno i drugie zawiera ten sam hormon, często się je łączy dla podtrzymania ciąży
 
reklama
Gratuluję ciąży i tak wspaniałej córki :) Niech twój Maluch rośnie zdrowo!

Masz rację, na tym wątku można wyzbyć się wielu obaw i doświadczyć wielu słów wsparcia [emoji5]
Dlatego przy tej okazji chciałbym podziękować @Chloe.Chloe oraz @Chrząszczyk 1. I nie tylko.
Dziewczyny dziękuję Wam za miłe słowa wsparcia, które od Was dostałam, gdy mierzyłam się z własnymi słabościami i niemocą. Pozwoliłyście mi uwierzyć, że szczęście może przyjść do każdego.
Tym starającym się życzę spełnienia marzeń o upragnionych II, zafasolkowanym pięknej i spokojnej ciąży, a te które już cieszą się swoimi maleństwami wspaniałego macierzyństwa!
Nie dziękuj. Ciesze się, że mogłam pomoc...i trzymam kciuki[emoji110]
 
Proszę powiedzieć jaki kwas foliowy łykacie? czy metylowany?
Ja brałam zwykły, ale dawkę 5 mg. Tylko na receptę w PL.
@Magdamama - w sumie luteina i duphaston, to jeden pies, z tym, że luteina to progesteron naturalny, a dupek syntetyczny. Najpierw brałam luteinę 2 x 100 dopochwowo, po nasileniu się plamień: 2x 200 i oprócz tego dupek 3 razy dziennie. Dupka lekarka wycofała mi w 13 tc, w 16 tc. zmniejszyła luteinę do 2x100, wczoraj wycofała, ale zaczynam aplikować od nowa. Dzisiaj byłam na badaniach prenatalnych i szyjka mi się otwiera od góry. Wolałam sobie zaaplikować a jutro zadzwonię do prowadzącej. Ale za to z dziudziusiem wszystko dobrze - wszelakie parametry w normie :) No i chyba mu siusiaczek odpadł :p - bo okazało się, że to jest jednak dziewczynka :)
 
Ja już tracę cierpliwość i kontrole nad wszystkim ciagle jak nie plamienia to brudne upławy i tylko myślenie obawy ze już nie wspomnę o głupich snach, mam prace muszę tam chodzić bo w końcu mnie zwolnią a praw nie mam żadnych bo muszę mieć swoją dzialanosc i tak wszystko mi sie komplikuje
 
Trzymaj sie dzielnie. Slyszalam glosy, ze po drugiej cesarce latwiej dojsc do siebie.
Mam pytanie: dosc szybko zaszlas w nastepna ciaze po cc (mowi sie o min.1,5 rocznej przerwie), czy mialas jakies problemy z tego powodu, cos lekarze mowili?

Ja zaszlam 6 mscy po cc
Wszy ok bylo ginko sprawdzal rane ciaze dopochwowo
 
reklama
Do góry