reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Tak postanowilam zrobic, bo po dwoch dniach spokoju wczoraj znowu plamienie...wczoraj nie wzielam i zobaczymy czy bedzie lepiej. Moje wszystkie plany żeby bez stresu wyjsc z domu wziely w leb. Do wieczora lezalam. Ja generalnie z racji tego, ze nie mam dzieci, a partner wiekszosc spraw ogarnia prowadze mega leniwy tryb zycia :), gdyby nie te plamienia byloby ok. Tzn.wtedy znajac siebie bylabym zdecydowanie bardziej aktywna.
widzę , że imię już wybrane :D
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Macie jakąś radę jak pokonać strach przed następnym poronieniem? Czekam właśnie na @ i po mogę się zacząć starać. Wczoraj wieczorem zauważyłam lekkie brązowe plamienie i wszystko wróciło, bo obie moje straty tak się właśnie zaczęły. Poryczalam się jak głupia i w ogóle nie mogłam dojść do siebie. Chce bardzo znów być w ciazy, ale strasznie się boje, że znowu się nie uda...
 
Witaj Zaza! Przede wszystkim nie martw sie na zapas. Czy jestes pod opieka dobrego lekarza? Takiego, ktory posprawdzal co trzeba?
 
Witam Was wszystkie bardzo serdecznie.
Znadziejami Tsh napewno powinno być poniżej dwóch przy staraniach o ciążę.
Ja zmagań się z niedoczynnością od kilku lat i u kiku endokrynologia byłam i każdy to samo mówi.Dobrze że idziesz na wizytę do endo.
Zaza76 ja też z lękiem myślę o następnej ciąży choć pragnienie jest wciąż.
Nie mam na to żadnej recepty...

Vesper73 cieszę się że po takiej trudnej historii teraz wszystko jest w porządku.
Tak trzymaj- nudnej ciąży życzę.:)
 
Chloe.chloe jak tam? Czy plamienia przeszły już do historii?
Dzieki, ze pytasz :). Od dwoch dni nie biore acardu, tzn. nie wzielam w pn i wczoraj wieczorem. Obserwuje. Wczoraj było ciut lepiej, zobaczymy jak bedzie dzisiaj. Mialam poczatkowo brac co drugi dzien, ale jakos wczoraj nie moglam sie przemóc zeby wziac.
Dzisiaj bede probowala sie dostac na wizyte do profesora, jak nie pomoze odezwe sie do mojej lekarki co mi radzi...bo przeciez tak nie moze byc. Jesli wszystko z dzieckiem jest ok to chcialabym miec ten luz i brak dodatkowego stresu. A poki co siedze w domu i sie oszczedzam. Moze dzieki temu ogolnie czuje sie niezle, chcialabym jednak np. Pojechac na dzialke i polezec na hamaczku czy pojsc na spacer do lasu. Boje sie tez calkowitej utraty formy przed porodem i opieka nad dzieckiem od tego lezenia i nicnierobienia ;). A wiadomo, ze potem nie bedzie przebacz :).
 
Ja tez slyszalam, ze do staran tsh nie powinno przekraczac 2.
Napisalam, ze na jednym z forow byla dziewczyna, ktora miala wiecej i byla w ciazy, ale zbijala.
Mi sie wydaje, ze przed ciaza warto uzupelnic wzelkie niedobory, np.żelaza, czy polykac kwasy tluszowe. Ja starajac sie o dziecko odpuscilam sobie jakies intensywniejsze cwiczenia i odchudzanie (mam takiego malego bzika na tym punkcie). Oczywiscie nie objadalam sie slodyczami, ale nie ograniczalam sie w normalnym i roznorodnym jedzeniu. Fakt przytylam przez rok ok.2 kg i rozmiar biustu z C zwiekszyl sie na D :).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie dziewczyny. Trzeci dzień mierze sobie cukier i dieta na maxa. Wczoraj cały dzień czytałam o cukrzycy ciazowej i pierwszy błąd jaki robiłam to taki, że jadlam kolacje ok 19 i potem już nic. Z tego powodu mam wysOki cukier na czczo. W poniedziałek i wtorek miałam 105 i 107. Wczoraj zjadlam mała przekąskę o 22 i juz jest 99. W dzień wszystko mam w normie. Czy znacie sposoby by ten cukier jeszcze obniżyć? W środę idę do diabetologa i musze ten cukier poskromic;). Trzymam kciuki za wszystkie staraczki i pozdrawiam wszystkie ciezarne;)
 
Do góry