reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

W III trymestrze wręcz zalecany jest posilek nocny, tzn przed snem je sie jedna kanapke z dodatkiem bialkowym, czyli serek, miesko.
Jak bardziej obnizyc cukier za bardzo nie wiem, ale jak czytalam forum cukrzycowe to dziewczyny pisaly, ze olbrzymie znaczenie ma jakosc pieczywa. Sprawdzaly pod tym katem rozne chleby, niektore bardzo podnosza cukier ( np.barwione karmelem, z dodatkiem slodu), inne umiarkowanie. Nie wiem jak tam u Ciebie z dostepnoscia porzadnego chleba z pelnego przemialu.
Pamietam, ze moja kolezanka, ktora miala tylko diete mowila, ze kazda kromka pieczywa ma znaczenie: dwie byly ok, a po trzeciej cukier sie podnosil. Moze te rady jakos Ci pomoga.
 
reklama
Testuje właśnie różne pieczywa i jem mało a często. W dzień to się sprawdza, cukier ok. Może potrzeba czasu i systematyczności. Oby;)
 
Mam nadzieje, ze sama dieta uda Ci uregulowac cukry. Bedzie dobrze :) pamietam jak sie zdziwilam, jak kolezanka mowila mi, ze jedna kromka robi roznice. Ona byla bardzo skrupulatna i sama dieta wystarczyla :). Mlody urodzil sie zdrowy, o czasie (starszy brat byl wiekszy, bo wg kolezanki wtedy tez prawdopodobnie miala cukrzyce tylko nierozpoznana - to bylo ok.15 lat temu i wtedy nie badano tak skrupulatnie). Ten starszy ma sklonnosc do tycia.
 
Niestety wizyte do profesora mam dopiero na 29.06... ale bede jeszcze sie dobijac.
Z moja doktorka uzgodnilam odstawienie acardu, w pt mam dac znac jak u mnie. Jakos mi lzej na duszy, a dziasiaj jak sie nic nie pokaze pojde sobie gdzies z domu :) np. Szukac spodenek na te upaly.
 
Ja tez slyszalam, ze do staran tsh nie powinno przekraczac 2.
Napisalam, ze na jednym z forow byla dziewczyna, ktora miala wiecej i byla w ciazy, ale zbijala.
Mi sie wydaje, ze przed ciaza warto uzupelnic wzelkie niedobory, np.żelaza, czy polykac kwasy tluszowe. Ja starajac sie o dziecko odpuscilam sobie jakies intensywniejsze cwiczenia i odchudzanie (mam takiego malego bzika na tym punkcie). Oczywiscie nie objadalam sie slodyczami, ale nie ograniczalam sie w normalnym i roznorodnym jedzeniu. Fakt przytylam przez rok ok.2 kg i rozmiar biustu z C zwiekszyl sie na D


To zrozumiałe, że chcesz normalnie funkcjonować w ciąży i chcesz mieć formę.
Tylko pozazdrościć że przy zmianie wagi +2 kg rozmiar biustu Ci się zwiększył :laugh2:u mnie się tak niestety nie dzieje. Waga mi się przez kilka miesięcy zmieniała o co najmniej 6 kg a biust za tym nie idzie.
Dobrze że doktor poparła odstawienie acardu- napewno bezpieczniej się z tym czujesz niż na własną rękę.
 
Witajcie dziewczyny. Trzeci dzień mierze sobie cukier i dieta na maxa. Wczoraj cały dzień czytałam o cukrzycy ciazowej i pierwszy błąd jaki robiłam to taki, że jadlam kolacje ok 19 i potem już nic. Z tego powodu mam wysOki cukier na czczo. W poniedziałek i wtorek miałam 105 i 107. Wczoraj zjadlam mała przekąskę o 22 i juz jest 99. W dzień wszystko mam w normie. Czy znacie sposoby by ten cukier jeszcze obniżyć? W środę idę do diabetologa i musze ten cukier poskromic;). Trzymam kciuki za wszystkie staraczki i pozdrawiam wszystkie ciezarne;)

Nie wiem niestety nic o cukrzycowych zależnościach. Dobrze że powoli odkrywasz co podnosi a co obniża te cukry. Z pomocą diabetologa napewno poskromienie sie powiedzie:tak:
 
Staraczki gdzie się podziewacie? Annauelle, Maggy39, Maja75, Diddi co u Was?
Kika co u Ciebie? Jak się czujesz?
 
Ostatnia edycja:
A
Staraczki gdzie się podziewacie? Annauelle, Maggy39, Maja75, Diddi co u Was?
Kika co u Ciebie? Jak się czujesz?
Aleś wszystkie wywołała do tablicy.Jestem czytam ,tylko pisać nie mam co.Żyje jestem po @i sobie tak jakoś zyje ,duuuuuzo pracy .Dzięki za pamięć.Wiesz niekiedy mi się przypomni o tej dziewczynie Alicji co u niej .Pozdrawiam
 
reklama
A

Aleś wszystkie wywołała do tablicy.Jestem czytam ,tylko pisać nie mam co.Żyje jestem po @i sobie tak jakoś zyje ,duuuuuzo pracy .Dzięki za pamięć.Wiesz niekiedy mi się przypomni o tej dziewczynie Alicji co u niej .Pozdrawiam

O cześć super że jesteś:biggrin2: fajnie że czytasz. Szkoda że nie piszesz;)
U Alicji niestety nic nowego.. śpi. Jest w Budziki w Warszawie.
 
Do góry