reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Dzien dobry dziewczyny!
Milego dnia kobiet!
Ja wczoraj zaliczylam jakis najwiekszy zjazd w tej ciazy i chyba od lat. No regularnie ryczalam i wszystko bylo beznadziejne. Zauwazylam takie zjazdy jak jestem zmeczona, a wczoraj duzo milam na glowie i nie dopilnowalam robotnikow-czegos tam nie domalowali i moj mial do do mnie zal. Do tego mam na buzi jakas wysypke -okropna. Wygladam z nia fatalnie. Czy macie jakies problemy z cera? Ja mam sucha skore, wysypki na buzi i dekolcie, a wczoraj mi pekl kacik ust. Moze wysypki mam od nadmiaru nabialu, bo w ciazy mam na niego ochote, a wczesniej jadlam b.malo. podejrzwam tez zmiany hormonalne, bo wysypka jest na policzkach. Biore tez witaminy wiec skad te zajady? Normalnie wzielabym duza dawke vit.B2, ale w tym stanie sie boje. Wczoraj wieczorem "z pewna doza niesmialosci"wzielam jedna tabletke, dzisiaj wezme druga ;). Az sie ciesze, ze za tydzien ide do lekarza i robie wyniki, bo moze brakuje mi zelaza lub czegos. Czy myslicie, czy jest sens isc z buzia do dermatologa? Przeciez sterydow ani wiekszosci lekow w ciazy nie mozna, a nawet jak nie jest bezwzglednie konieczne to i tak balabym sie smarowac...
JWitai ja tez mam problemy z cera mam sucha skórę i wysypke ale myślę ze u mnie to nawrót trądziku rozowatego przed ciaza sie leczylam i byl spokój a teraz od nowa.
 
reklama
Witaj. Ja mam dwójkę dzieci i teraz pojawiła się trzecia ciaza w wieku 41 lat. Tez byłam przerazona na poczatku, czy dam radę, po co mi to wszystko skoro mam już dzieci. Poza tym miałam polipy i najpierw je miałam usunąć -a tu ciaza. Tez przechodzę ta ciaze strasznie- wymioty do tej pory 17 tydzień. Jednak z każdym kolejnym dniem mysle, że będzie dobrze i dam radę. My kobiety jesteśmy twarde babki;)
Witaj @Karlaa3 w naszym gronie , rozgość się i oczywiście nudnej i książkowej ciąży :)
 
JWitai ja tez mam problemy z cera mam sucha skórę i wysypke ale myślę ze u mnie to nawrót trądziku rozowatego przed ciaza sie leczylam i byl spokój a teraz od nowa.
Ja tez sie obawiam, ze to moze byc tradzik rozowaty. Niby nie mialam przed ciaza, ale cere naczynkowa juz tak. I takich tez kosmetykow uzywam. Teraz pol apteki wykupilam. Biore pod uwage alergie, bo na policzkach mam tarke i nawet mocne tlusciochy sobie nie bardzo daja rade. Wokol skrzydelek nosa tez cos mam, kiedys niby zostalo to zjagnozowane jako łojotokowe zapalenie skory. Wyleczylam. Teraz nic nie mija, a jak pisalam boje sie stosowac leki.
 
Hej ;) Termin mam na 15 sierpień. Podobno będzie dziewczynka, ale na 100 % nie wiem. Z powodu że nam 41 lat 5.3.18.miałam robiona amnopunkcje. Czekam na wyniki, które tez potwierdza płec maluszka. Co do jedzenia - nie mogę jeść wszystkiego. Dużo zapachów mi przeszkadza. Masakra jakas. Jedyny plus ze nie mogę patrzeć na slodycze;) Mam nadzieje, ze powoli wszystko wroci do normy. Fajnie być tutaj by dzielić się problemami i radościami. Pozdrawiam wszystkich serdecznie;)
A dlaczego robilas amnio? Test PAPPA wyszedl niedobrze czy od razu Cie skierowali?
 
I jest spóźniona ale jest @.... piękny prezent na dzień kobiet [emoji22]
Lilly, ja jestem słaba w pocieszaniu, ale jak napisala ktoras z dziewczyn, @ i do tego regularna jest najlepszym dowodem na to ze jestesmy plodne i jest szansa.

I znowu cos z zycia: moja przyjaciolka urodzila w 39 rż drugie dziecko. Ciaza bezproblemowa, porod sn. A ona, jak kobiety w jej rodzinie, dwa lata pozniej dostala przedwczesnej menopauzy. To sprawa indywidualna, a jak system dziala to mozna probowac. Sa tez leki, ktore mozna brac w stanie blogoslawionym. Trzymaj sie cieplo.
 
Lilly, ja jestem słaba w pocieszaniu, ale jak napisala ktoras z dziewczyn, @ i do tego regularna jest najlepszym dowodem na to ze jestesmy plodne i jest szansa.

I znowu cos z zycia: moja przyjaciolka urodzila w 39 rż drugie dziecko. Ciaza bezproblemowa, porod sn. A ona, jak kobiety w jej rodzinie, dwa lata pozniej dostala przedwczesnej menopauzy. To sprawa indywidualna, a jak system dziala to mozna probowac. Sa tez leki, ktore mozna brac w stanie blogoslawionym. Trzymaj sie cieplo.

To raczej tak nie działa ... kobiety niepłodne tez maja @... a moja jest spóźniona niestety :-(
 
reklama
A dlaczego robilas amnio? Test PAPPA wyszedl niedobrze czy od razu Cie skierowali?
Mieszkam we Włoszech. Tu nie robią w 14 tygodniu usg genetycznego - bo niby nieważne. Miałam jedno badanie USG gdzie trwało pięć minut i dowiedziałam sie tylko, ile dziecko ma cm i ze wszystko ok. Następne usg mam w 20 tyg i tez nie jestem pewna, co zostanie mi zrobione. Wiec z wielkim bólem zdecydowalam się na amnopunkcje ( bo nic do tej pory nie wiem) - ale badanie nie jest takie tragiczne i jest bezpieczne. Teraz tylko stres, bo czekam na wyniki. Tutaj wszystko funkcjonuje inaczej, na początku byłam zestresowana, bo dwójkę dzieci rodziłam w Polsce i inaczej to wyglada. Testu papa tez nie miałam robione go, bo niby wykazuje wady moje, a nie dziecka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry