reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża po 40

Dziewczyny doradźcie czy po porodzie no wiadomo,że nie tak od razu będę mogła wrócić do tabletek antykoncepcyjnych?Brałam 17 lat Rigevidon i jak widać żadnych skutków ubocznych nie odnotowałam.Nie chcę spiral ,prezerwatywom nie ufam,stosunek przerywany:no: no cóż tylko doraźnie,a naturalne metody byłyby najlepsze ale ze względu na wiek trochę się ich obawiam.I najchętniej wróciłabym do tamtych tabletek,ale nie wiem czy już za stara nie jestem by zacząć znowu je brać.Trochę żałuję,że Amelka będzie wychowywana jak jedynaczka ale w tym kraju posiadanie nawet jednego dziecka to heroizm.
 
reklama
Azula myślę, że tabletki nie mają przeciwskazań mimo wieku i tutaj na pewno musisz skonsultowac się z lekarzem. Osobiście preferuję spirale bo chociaż pierwszy koszt założenia jest duży, to na przestrzeni lat zwraca się w ciągu 14 miesięcy. I nie ma strachu, że zapomni się wziąć pigułkę :-D
Kłaczek uważaj na Karola i wspólczuję takich przejść... legendy o służbie zdrowia z UK są Ci znane więc tym baczniejsza uwagę musisz zwracać na zdrowie Malego. Przyplątało się rzeczywiście jakieś paskudztwo :no:
Dziś u mnie jednak wygrało lenistwo, kompletnie nic nie zrobiłam w domu odpoczywając na siedząco lub leżąco a za chwilę przyjdzie mąż i obiad też jakiś nędzny. Może mi wybaczy brak zaangażowania:-D
 
W tym który jest na pierwszym miejscu w niepłaceniu abonamentu RTV.A co ,że jestem ciemna czy co :crazy:m
 
azula, po porodzie masz 6 tygodni "postu", a potem jeżeli karmisz to możesz brać tylko Cerazette ( ewentualnie zamiennik Azalia ) , jeżeli nie to spokojnie inne tabletki, jeżeli dobrze znosiłaś te o których piszesz to chyba nie ma najmniejszego problemu żeby je brać, ewentualnie zrób sobie profialktycznie badania krwi, no i oczywiście nie pal i będzie git.
 
Azula czemu ciemna? no chyba że masz w rodzinie jakiegoś pra-pra który zapatrzył się na hinduskę ;-) Masz rację, że w tym kraju posiadanie dużej ilości dzieci jest mało poręczne... Zatem nie jesteś osamotniona w swoich pogladach:)
 
O poście po porodowym to wiem .Przecież to nie moje pierwsze dziecko.Jak karmiłam piersią to też parę miesięcy miesiączki nie miałam.Po prostu nie wiedziałam czy wiek i tabletki się wzajem nie wykluczają.Ale jak mówicie,że nie to do poprzednich wrócę.Mam swoje zasady dlatego niektóre metody typu spirala odpadają,a o braniu regularnym to raczej nie zapomnę (mam wprawę nawet teraz codziennie trza witaminki łykać).Najchętniej to bym korzystała z natury ale nie przy libido mojego M.A boję się ,że w razie jakiś złych wydarzeń sama z większą liczbą dzieci bym rady nie dała tym bardziej ,że nie pracuję.
 
ja myślę o spirali z hormonem, ona działa jak tabletki, nie dopuszcza do zapłodnienia, nie polega jej działanie na tym, że nie może się zapłodnione jajo zagnieździć, ale robi wszystko, aby do zapłodnienia nie dopuścić, tak samo jest z tabletkami, ja mam opory tylko przed tym,że mam w sobie nosić obce ciało:crazy:
 
Wiem ,że te nowoczesne tak powinny działać ale jak hormon nie zadziała to :no:.Mnie taka świadomość by paraliżowała ale ja to ja i moją opinią wcale nie przejmuj się.:-)
 
reklama
Do góry