reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Wybacz starej sklerotyczce że kotki pomyliłam :-)
Osobiście za Lemem nie przepadam, Kapłanka to raczej fantazy niż SF i dlatego mnie wciągnęła. Zresztą przedtem miałam w ręce cudowną książkę "Czary", która lekka fabułą i poczuciem humoru zwaliła mnie z kanapy :-D Jeżeli ktos chce się odstresować i pośmiać w głos to polecam :)) Baxtera mogę poszukać, nie jest mi znany... a do Brzechwy i Tuwima mam jeszcze trochę czasu więc wykorzystam go raczej dla siebie :-D
 
reklama
Zmieniając temat ostatnich kilku dni dotyczący makatek i cytatów rozśmieszających:) mam pytanie do Was...
Książkę godną polecenia na długie przedwiosenne popołudnia. Obecnie mam w ręce Trudi Canavan i jej trylogię " Kapłanka w Bieli" na pograniczu fantazy, science fiction. Modny w ubiegłym roku cykl " Pustynna Włócznia" czeka na dalsze tłumaczenia. Zaraz skończę trylogię i zostanę bez książki do poduszki. Co czytacie obecnie?
Nie wiem czy Anne McCaffrey czytałaś ? Np Jeźdźcy smoków tam chyba ponad 20 tomów albo śpiew kryształów trylogia.Coś SF z fantazy.Mnie się bardzo Hyperion podobał.A dla wszystkich innych polecam Jeżycjadę :-)Małgorzaty Musierowicz .To Łatwe ,lekkie i przyjemne i można wielokrotnie do tych książek wracać
 
JA Ci wybaczam w swej łaskawości :-D ale nie wiem jak Flo i nasze fiutrzaki
Kurcze nigdy nie pociagało mnie SF czy fantazy ... mój m. coś tam czytał ale on znów idzie w strone historii zwłąszcza II wojna światowa. Teraz zaczytuje sie Suworowem ...
A ja zapomniałam dorzucić chyba swej najwiekszej pasji czyli książek "kulinarnych" :-D w kolejce czekają: Julia Child Moje życie we Francji, Kuchnia Leonarda da Vinci, Historia kuchni włoskiej oraz Ksiązka kucharska Alicji B. Toklas :-D nie wiem kiedy przeczytam to wszystko :-D
aaaa nie wiem czy czytujecie Wysokie Obcacy ale wydano w formie ksiażkowej rozmowy Alicji Długołęckiej i Pauliny Reiter pt. Seks na wysokich obcasach.
 
U mnie ksiązki lecą okresowo... teraz mam szał na fantazy który pewnie przejdzie za chwilę i rzucę się na inną tematykę :-D Nigdy nie wiem co na mnie czeka:) Ale Azula kusi, oj kusi Smokami... :)) Robert studiuje obecnie biografię Hitlera i czeka na niego Napoleon... też lekki hyź historyczny :-D na moje nieszczęście obie te ksiązki wpadły mi w ręce jakiś czas temu więc ta tematyka odpada. Denerwować się nie chcę więc odrzucam Makbeta, bo Lady jest dla mnie zbyt krwiożercza i ów stan, zwany błogosławionym, wymaga ode mnie lektury lekkiej i przyjemnej :-D
 
Ale pochwaliłam ze chorubsko poszło sobie a tutaj goraczka wyskoczyła , nic jej nie jest nie ma kataru ani kaszlu , to napewno wina zebów dałam czopka zobaczymy co bedzie dalej

ja tez ostatnio poczytuje ale bardziej inne ksiazki fantastyki wogóle nie lubie za to Daniel Still ksiazki pochłaniam teraz jednym tchem tak mnie ciekawia i szklarskich teraz akurat czytam "Złoto Gór Czarnych " polecam super ksiazki
 
Marzenko to polecam z tego gatunku co Still ksiązki Judith Krantz, czytane z przyjemnością lekkie powieści o życiu bogatych kobiet :-D
 
...ale Azula wepchnęła się w kolejkę ...
Zaszyc zatkac, zacerowac. Nie puscic!:wściekła/y:

Azula papuzki to ja mialam. Rozdarte zolzy do bolu, zwlaszcza wscieklym, letnim switem. Ale kochane.Rownolegle mialam kota - pojawil sie po papugach jako kocie. I to bylo lepsze niz TV bo te zolzy sie z nim draznily a on polowal.

Olimpia, walczymy. Daje cyca nawet jesli wydaje sie wydojony do 0. Niech go pobudza. Tyle ze teraz dodatkowo malemu ciezko ssac nawet butle.

Anka, ja dalej w 'Swiecie dysku' bujam. Jest swietny. Na poprawe humoru i rozbawienie polecam 'Najglupszego aniola' i 'Wyspe wypacykowanej kaplanki milosci', choc w 'Swiecie dysku' tez sa niezle teksty.

My... Pol nocy w szpitalu. Poznym wieczorem Karol zaczal sie dusic, wiec na ostry dyzur. Wyogladali wybadali, wyslali na oddzial. Tam znowu ogladali badali, sprawdzali czy nie ma niedotlenienia... Bylo ok. Oni naprawde maja nas za idiotow... Babka sie mnie pyta po czym sadze ze on sie dusi, wiec jej pokazalam jak wciaga 'dolek' w szyjce i luki zeber, a ona oczy jak dwufuntowki. Poza tym z takimi swistami i rzezeniem... Stwierdzili ze ma ostry bronchit - powiklanie po grypie, w oskrzela wlazl wirus. Nie ma lekarstwa, mozna tylko objawowo leczyc, poki co daje sobie rade sam, ale trzeba obserwowac wlasnie oddychanie bo moze zaczac sie mocniej dusic i wtedy trzeba bedzie gnac do szpitala. Jest za maly zeby podac leki... W efekcie mam noc z glowy bo siedzialam nad malym, dzien tez z glowy bo maly z rak nie schodzi - chyba go boli jak kaszle bo zaczyna plakac - Rajmund polecial do pracy rano... Jestem cholrnie zmeczona, szlag mnie trafia kiedy widze jak on ciezko, z trudem odycha. Rano, taki wymeczony, usmiechal sie przez lzy...
 
witajcie

Kłaczek - bardzo współczuję, nieprzespanej nocki, a jeszcze bardziej tego, że Karolek się męczy. Oby szybko to choróbsko sobie poszło!!!!

Misia - a niech już sobie Azula wchodzi w kolejkę, a co mi tam, ja się przed szereg pchać nie będę, poczekam do końca maja, a może i dłużej. Choć czuję już naciski ze strony teściowej - nie dam się!!!!
 
Kłaczku wycałuj Karolka, powiedz, że wszystkie ciocie z BB trzymają kciuki za jego zdrówko, malutki biedaczek, tak mi go żal, oby juz było wreszcie lepiej&&&&&&&!!
Marzenko i oby u Was się unormowało wreszcie z tymi ząbkami!!
Zdrowie najważniejsze jednak i oby wszystkim dzieciaczkom i nam zmęczonym mamuśkom dopisywało!!

Aniu nie porekalmuję Ci żadnej książki, mam straszną przypadłość...zasypiam po przeczytaniu jednej strony każdej książki, ewentualnie po obejrzeniu 5 max 10 minut jakiegos filmu ( potrafię nawet w kinie zasypiać ) jest to strasznie ale nie panuję nad tym, nawet jak jestem wyspana to mi się powieki zamykają..koszmar, ostatnie co przeczytałam to " Poradnik groomera " :-D:-D To chyba niekoniecznie Cię zainteresuje:rofl2: W ciąży jeszcze katowałam się jakimiś horrorami medycznymi, ale nie pamiętam nawet tytułu, to jakiś badziew był ;) Przy wannie mam na polepszenie humoru "Potęgę podświadomości " i jak wchodzę poleżeć w wodzie to sobie czasem podczytuję, na zmianę z poradnikami o wychowaniu dzieci i prasą o takiej tematyce:-D
Napiłam się kawy, bo już łeb taki ciężki dziś był, że hej, polepszyło mi się na chwilę, a młoda póki co śpi;-)
 
reklama
Majuska jeden browarek nikomu nie zaszkodzi, szczegolnie w duzym odstepie miedzy jednym a drugim karmieniem. Choc ja slyszalam od niektorych, ze kieliszek wodki zdrowszy ;-)))

No dobra...ale gdzie ta Zoyka i foty?!
 
Do góry